זיהום בכף היד: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לזיהום בכף היד?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

זיהום בכף היד: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום ד"ר. לפני כשלשה חדשים נדקרתי בכף יד מקוץ [יתכן שהיה זה ענף של דקל]. למיטב ידיעתי הצלחתי להוציא את הקוץ אך האזור התנפח ונהיה אדום, וקושי בכפוף האצבע. שבוע שעבר עברתי ניתוח ולדברי המנתח: "ממצא יתר של סינוסיטיס ולא מתאים לתגובה של קוץ דקל". ובוצע סינובקטומיה. בבדיקה היום יש שוב שוב סינוביטיס מרובה וולארית ודורסלית. המנתח הפנה אותי לזיהומולוג. מה יכול להיות הסיבה לכזה דבר? ואיך מטפלים בזה? תודה.

שלום רפי, אני ממליץ לך על ב ד י ק ה של זיהומולוג/ית ולא על יעוץ אינטרנטי. הרבה בריאות אפי

שלום רב, אני בן 23 , בריא בד"כ , לפני כשבועים ימים התחיל לי זיהום בכף יד שבעקבותיו התחלתי בטיפול של מוקסיויט 500 מ"ג שלוש פעמיים ביום למשך שבוע. התרופה לא עזרה כ"כ ועברתי ניקוז של הזיהום והרופא החליט לתת לי טיפול של צפוויט 1000 מ"ג שלוש פעמיים ביום למשך חמישה ימים. כמה ימים כבר אחרי שהתחלתי את המוקסיויט התחלתי להרגיש מידי פעם גלים כאלו של תחושה של שריפה בצד ימין של הבטן . לאחר הפסקה של כמה ימים עם המוקסיויט ולפני התחלה של הצפוויט הרגשתי הקלה מסוימת בתחושה זו , וכעת לאחר 3 ימים וחצי שאני לוקח צפוויט אני שוב מרגיש תחושה של שריפה/צריבה בצד ימים של הבטן ולעיתים גם כלפיי הושת . כבר יום שלם שאני כבר לא לוקח את הכדורים ועדיין תוך כדי אכילה וקצת לאחר מכן אני מרגיש את התחושה הזו. האם יש סיבה לדאגה?

שלום רב, אינני חושב שיש קשר בין נילת התרופה לתלונות. נא להיבק כמקובל אצל הרופא המטפל.

12/07/2015 | 20:14 | מאת: רונית
מתוך פורום סוכרת

ד"ר שלום, תודה רבה על המענה המקצועי, אני פונה אליך שוב לגבי הנקרוביוזיס שנפתחו לי, מהשאלה הקודמת. ציינת שהמצב יכול להוביל לזיהום כללי. כעת, מהבוקר אני סובלת מכאבים באגודל, ביד. לא מסוגלת להזיז אותה בקושי, זה נראה טיפה נפוח, האם יש סיכוי שהתחיל לי זיהום בכף היד , בגלל הרגליים או שאין קשר?? אני מתנצלת על השאלה, אני פשוט מרגישה שאני כבר נהיית פרנואידית מרוב המצב שלי.

שלום לך, לא נראה לי שיש קשר בין הנפיחות באגודל לנקרוביוזיס, אך אם הדבר נמשך והאגודל אדום נפוח וכואב כדאי לפנות לאורטופד שיבדווק וימליץ על טיפול בהתאם

שלום, בתאריך 20/12 השתחררנו מבית חולים עם מרשם של דלאצין 150 מ"ג * 3 לילד בן 3.5 לאחר זיהום בכף יד. התרופה לא קיימת בסירופ אלא בכמוסות בלבד, נאמר לנו לפתוח את הכמוסה ולערבב את האבקה עם סירופ, למרות זאת התרופה מרה מאוד, האם יש טכניקה אחרת או טיפים ? האם קיימת תרופה מקבילה בסירופ ?

אפשר את הכדור להמיס ולערבב עם מעט דני