כרית צוואר: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכרית צוואר?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כרית צוואר: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

מזה למעלה מחודשיים אני סובלת מכאבים באזור הצוואר בצד שמאל דבר שגורם לי כאב חד עם כל הפנייה של הראש שמאלה. נשלחתי לעשות צילום עמוד שדרה צווארי ולהלן התוצאות: הסיבה לביצוע הבדיקה ! כאבים קיפוזיס קלה בגובה C6-C5 . אנטרוליסטזיס קלה בגובה C5-C4 . סטייה קלה ימינה בגובה C5-C4 . דיסקופטיה וספונדילוזיס בולטת בגבהי C6-C5 ,C7-C6 . שינויים ניווניים במפרקים הפאצטליים, בולטים ב!D1-C7 וקלים ברוב הגבהים. שינויים ניווניים של מפרקים האונקו!וורטברליים בגבהים C5-C4 ועד C7-C6 . לסיכום: סטיות ושינויים ניווניים אני בת 67. מה עושים עם כאלה נתונים?

סיגלית שלום, הממצאים שרשמת משקפים בעיה בחוליות הצוואר , דבר העלול לגרום לכאב צוואר, כאב שכמות ואף הקרנות לגפיים העליונות. אני ממליצה לך להגיע לבדיקה ולטיפול אצל ד"ר לכירופרקטיקה, בעל הסמכה ממשרד הבריאות. את מוזמנת להגיע למרפאתי לבדיקה ראשונית ללא התחייבות ובמידת הצורך להמשיך בטיפול הכולל כירופרקטיקה, עיסוי שדרתי STT, תיקון לקויות יציבה, לימוד תרגילים לשיקום הצוואר והתאמת כריות צוואר אורתופדיות. בברכה ד"ר אורלי פלטנר- המרכז לבריאות הגב סניף גבעת שמואל- 03-5324702, סניף קריית טבעון - 077-4195800

שלום, הייתי אצל כירופרקט עם תלונות על כאב בצוואר. הכירופרקט איבחן לי וירוס אשר מונע מהגוף שלי לפרק חלבונים. במהלך הבדיקה היו לי כאבים כאשר הוא לחץ בכף היד שלי בחיבור בין האגודל לאצבע בתחתית כף היד, כאשר הוא לחץ בנקודה מעל חזה שמאל וכאשר הוא לחץ בנקודה מתחת לחזה שמאל. אחר כך הוא הצליח בקלות להוריד את ידי השמאלית כאשר הוא משך קבוצה מהשיער שלי ולבסוף הוא בדק על ידי לחיצה עם האצבעות שלו בשילוב שונה כל פעם על נקודה במרכז החזה, כדי לגלות קנדידה, טפילים, וירוסים וכו'. הוא אמר שהשיער שלי חלש ושהוירוס מונע ממני לפרק חלבונים. האם מישהו פה יודע במה מדובר ויכול לכתוב לי איזה וירוס זה ומה עלי לעשות? הסיבה שאני שואל היא שאני מגיע אליו פעם בחודש ואין דרך ליצור איתו קשר עד לטיפול הבא בעוד חודש. הוא אמר שישלח לי חומר על הוירוס ועל הטיפול בו, אבל החומר לא הגיע אלי... אודה לכם על כל עזרה אפשרית.

מ שלום, הטיפול והאבחון נשמעים קצת חריגים לד"ר לכירופרקטיקה למרות שיש שיטות שונות בתחום ויתכן והוא ניסה לאבחן קנדידה. בשלב ראשון אני מציעה לך לוודא שהלכת לד"ר לכירופרקטיקה עם אישור ממשרד הבריאות. בכאב צוואר לדעתי חשוב להתרכז בחוליות הצוואר ולטפל בהן ובשרירים המקומיים. חשוב לתת תרגילים לחיזוק הצוואר, תרגילי גמישות, ללמד הרגלי יציבה נכונים ולהמליץ על כרית צוואר וכרית גוף . בברכה ד"ר אורלי פלטנר - המרכז לבריאות הגב גבעת שמואל 03-5324702, קרית טבעון 077-4195800

שלום ד"ר, תודה רבה על תשובתך. הכירופרקט הוא אכן ד"ר לכירופרקטיקה עם אישור ממשרד הבריאות, הגעתי אליו דרך קופת חולים. את צודקת, אחד מהדברים שהוא ניסה לאבחן היה קנדידה, ובסופו של דבר הוא אבחן רק את הוירוס. הוא אמר שהוא משלב שיטת קינסיולוגיה ביחד עם הכירופרקטיקה, ולכן אני מניח שהשיטה נראית חריגה. האמת היא שלא ידעתי אם כל כירופרקט משתמש בקינסיולוגיה לאבחון, ולכן החלטתי לשאול כאן. האם יש לך מושג, לפי מה שסיפרתי בהודעה הקודמת איזה וירוס הוא יכול היה לאבחן? בכל אופן, תודה רבה על העזרה ועל התשובה.

שלום רב, לפני כמה ימים הייתי אצל האורטופד והתלוננתי על כאבי צוואר שחזרו. הוא נתן לי לעשות 2 צילומי רנטגן באגן הירכיים. שאלתי היא: 1- מה זה קשור לצוואר? 2- האם אני צריך לפחד מקרינה בעקבות הצילומי רנטגן באזור האגן? תודה על תשובתך

אני בת 64.מתעוררת בקרים רבים עם כאב בצוואר ובבסיס הגולגולת היוצר גם כאבי ראש.מנסה להמנע ככל האפשר מנטילת משכחי כאבים ובכ'ז-לא תמיד זה אפשרי.בצילום התברר שקיימת דחיסה של חוליות, מה שמסביר את הכאב, ואני מנסה תנוחות שונות לשינה, כריות אורטופדיות,כרית דכה, כרית קשה, ללא כרית, תמיכה לצוואר, מיטה מתכווננת...בינתיים ללא הצלחה. שינה על הבטן גורמת כעת לכאב ודאי, ועלי לוותר עליה למרות שהיא החביבה עלי.דומה שכל תכנוני "התנוחה האידאלית" (נשמע כמו שאלה למדור אחר..)לא שווים הרבה לאחר ההירדמות.אני ספקנית באשר למה שיכול לתת טיפול שמרני ולא חולמת אפילו על הסתכנות בניתוח שסיכוניו ברורים, כיוון שאני "מתכננת"לבלות כאן ולהתרוצץ עוד 30 שנה לפחות.אני פעילה מאד פיזית, מפסלת ומרימה פסלים כבדים - ואין סיכוי שאוותר על כך.האם כירופרקטיקה יכולה לעזור או לפעמים עלולה להזיק? מה בדבר מתיחות? בבקשה-נסו להמנע מהמשפט "ללמוד לחיות עם זה"? אז?????

חיה שלום רב, כירופרקטיקה מצויינת לבעיות מסוג זה ורמת הסיכון מינימלית. אני בהחלט לא ממליץ ללמוד לחיות עם זה! בהצלחה

דודי שלום, שאלה יפה. יש לי הרגשה שהאורטופד שלך התבלבל או שקבלת הפניה של אדם אחר. אין צורך לפחד מהקרינה שכן כיום עם המכשור החדש היא די מינימלית ובכל מקרה שמים מגיני עופרת על איזורים רגישים. בהצלחה

יש לי כאבי גב עזים ביותר מאתמול בבוקר אתמול בערב לקחתי כדור אביטרן,ולא עזר הכאב העז המשיך אני לא יכול לשון לשבת ולא לעשות שום דבר. אתמול לפנות בוקר הייתי במיון והזריקו לי 500 מ"ל וולטרן ואפילו זה לא עזר, נתנו לי כדור ווליום וזה עזר לכמה שעות והכאב חזר, הכאב בין הצוואר לגב באמצע מה עלי לעשות כדי שהכאב יפסיק?

יש לי כאבי גב עזים ביותר מאתמול בבוקר אתמול בערב לקחתי כדור אביטרן,ולא עזר הכאב העז המשיך אני לא יכול לשון לשבת ולא לעשות שום דבר. אתמול לפנות בוקר הייתי במיון והזריקו לי 500 מ"ל וולטרן ואפילו זה לא עזר, נתנו לי כדור ווליום וזה עזר לכמה שעות והכאב חזר, הכאב בין הצוואר לגב באמצע מה עלי לעשות כדי שהכאב יפסיק?