קיבוע אצבע: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לקיבוע אצבע?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

קיבוע אצבע: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

לפני כ- שבועיים ניתקלתי בקיר וזאת התוצאה. אתמול עשיתי צילום חוזר כך אמר לי הרופא במיון.ואין שינוי בצילום. אני חובשת את האצבע עם פלסטרים על מנת שהזרת פחות תזוז ופחות יכאב.-ואין שינוי. מה עושים? ואיך אני יודעת שבאמת אני עושה נכון ולא נותנת לאצבע להחלים עקומה?וכמה זמן זה לוקח עד החלמה? והאים אחרי שבועיים לא צריך לראות שינוי? המון תודה על תשובתכם מפני שאין רופאים אורטופדים במכבי שיש להם זמן לקבל אותי .

מה עושים? קיבוע אצבע לאצבע. ואיך אני יודעת שבאמת אני עושה נכון ולא נותנת לאצבע להחלים עקומה?- את לא יודעת. וכמה זמן זה לוקח עד החלמה? - כחודש וחצי. והאים אחרי שבועיים לא צריך לראות שינוי? - לא. רק קצת פחות כאב ופחות נפיחות. בברכה - דר' טיטיון.

אפשר לגבס שבר בזרת כף יד? החבישה והקיבוע מסורבלים מדיי

תלוי בסוג השבר, בדרך כלל מספיק קיבוע אצבע לאצבע

שלום, לפני כחודש נפלתי על יד ימין, כאשר לאחר יום החלה נפיחות באצבע 3 (אמה), לאחר פניה למוקד הובחן שבר בגליל פרוקסימלי (אצבע 3) וביצעו קיבוע לאצבע. לאחר ביקורת אצל רופא אורטופד נאמר שאין שבר ושיש להוריד קיבוע לאחר כשבוע מהנפילה והתחלה של הנעה של האצבע. לאחר כשבועיים המשיכו כאבים באזור שורש כף היד. פניתי שוב פעם למוקד ובוצעו צילומים לשורש כף היד. בפענוח לא הודגם שבר בשורש כף היד ולא בעצם הסקפואיד. לאחר כחודש מהנפילה, אני עדיין מתעורר כל לילה בגלל התקשות אצבע 3 וכאבים בשורש כף היד. האם מדובר בתהליך רגיל, שאמור להיפסק לאחר מספר שבועות או שנדרש בירור נוסף?

דן שלום, נוקשות לאחר חבלה ביד הינה תופעה נפוצה וחולפת לאחר כמספר שבועות, תלוי בעוצמת החבלה, המנגנון והיקף החבלה (כמה רקמות נפגעו, עצמות נשברו ...). גם חבלה לרקמה הרכה בלבד (ללא שברים) יכולה להתייצג בנוקשות שעם הזמן תשתפר. ממליץ להיעזר בפיזיותראפיה וריפוי בעיסוק לצורך החלמה מהירה יותר. אולם, לעיתים ישנם שברים/פציעות מפוספסות בצילומים ראשוניים, היכולים להסביר מהלך החלמה ארוך מהצפוי. לכן מה שחשוב הוא המגמה. כל עוד קיים שיפור לאורך הזמן, הייתי ממתין וממשיך להפעיל את היד. אם אין מגמת שיפור, יש להיבדק מחדש אצל מומחה ךכירורגיה של היד ולבצע בדיקות עזר בהתאם לממצאים. בברכה, ד"ר יהודה

שלום, לפני מספר ימים שברתי את עצם הגליל המקורב באצבע 5 (הקטנה) בכף הרגל. האצבע קובעה לאצבע 4. עוד שבועיים וחצי אני טסה לחול. האם לדעתך אוכל ללכת עד אז? באיזה שלב מורידים את הקיבוע? תודה רבה

שלום דני! ברוב המקרים מספיק שבועיים קיבוע אצבע לאצבע. סביר להניח גם שלא תהיה בעיה עם הליכה בעוד שבועיים. בברכה