קליקים בצוואר: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סיבות אפשריות ומצבים דומים לקליקים בצוואר

עמוד השדרה - תמונת המחשה
עמוד השדרה אם אתם סובלים מכאבי מפרקים, בעיקר כאלה המחמירים בעת מנוחה ומלווים בקשיון, כדאי שתמהרו ל...
אורטופדיה - תמונת המחשה
אורטופדיה סובלים מבעיות גב ומכאבים שניתן לפתור רק בעזרת ניתוח? כיום, הודות לחידושים טכנולוגיים מר...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לקליקים בצוואר?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

קליקים בצוואר: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב מיזה כחודשיים התחילו לי קליקים בצוואר כשאני מזיזה את הראש שמאלה. הקליקים לא כואבים אך הם מציקים. השאלה שלי היא האם זה מסוכן? ומה עלי לעשות שתופעה זו תחלוף?

איילת שלום, הקליקים אינם מסוכנים והם משקפים לרוב תזוזת גזים במפרק סינוביאלי. (מפרק עם נוזל שמני)ץ למרות זאת קליקים מרובים משקפים עודף תזוזה של המפרק ולכן כדאי לבדוק את המצב בצורה יסודית. אני ממליצה לך להגיע לבדיקה ולטיפול אצל ד"ר לכירופרקטיקה, בעלת הסמכה ממשרד הבריאות. את מוזמנת להגיע למרפאתי לבדיקה ראשונית ללא התחייבות ובמידת הצורך להמשיך בטיפול הכולל כירופרקטיקה, עיסוי שדרתי STT, תיקון לקויות יציבה ולימוד תרגילים לשיקום הגב. "הבט אל עמוד השדרה כי שם תמצא את שורש הבעיה" - אבי הרופאים הרבה בריאות ד"ר אורלי פלטנר- המרכז לבריאות הגב סניף גבעת שמואל- 03-5324702, סניף קריית טבעון - 077-4195800

לפני כחודש וחצי אובחן אצלי דלקת בעצב הפנים שהתחיל מיכאב בצוואר ואזור האוזן. קיבלתי טיפול סטרואידים. במקביל התחיל אצלי קליקים בצוואר, ללא כאב. האם הקליקים בצוואר קשורים לדלקת.

לא קשור. אם הקליקים מפריעים ,או מלווים בכאב, מציע לפנות לרופא.

שלום דר קליקים בצוואר מלפני שנתיים בערך סיטי תקין אולטראסאונד תקין , לפני שלושה חודשים צוואר תפוס פניתי לאורתופד , שלח אותי לצילום רנגן צוואר , בצילום נמצא באקראי (ממצא היפודנסי בבסיס הדנס) ,האורתופד לא התייחס לממצא ואמר לי אין לך כלום !!! שאלה : האם זה גידול סרטני ? האם יש קשר בין הקליקים בגרון בזמן בליעה בממצא ההיפודנסי בדנס שנמצא בצוואר בצילום? האם אני צריך לעבור עוד בדיקות ? ללכת להתייעצות שניה ? אשמח לעזרה בבקשה

אם הממצא הוא חדש( לא נראה בט"מ שעשית לפני שנתיים) צריך לברר אותו על ידי ט"מ(CT )חוזר אבל לפני כן כדאי להתיעץ. עם מומחה לעמוד שדרה .

29/02/2016 | 16:28 | מאת: מודאג !
מתוך פורום אורתופדיה

תודה על תשובתך אשמח אם שתתייס לשאלה השניה שלי האם יש קשר לממצא היפודנסי בצוואר לקליקים בבליעה??! יש ממה לדאוג ?

ד"ר שלום, אני בן 25. לפני מספר חודשים החלו חריקות בצוואר שבעקבותיהן, ולאחר MRI ביישור ובכיפוף, אובחן אצלי "חוסר יציבות ניכר של חוליות c1-c2 + פגיעה ליגמנטרית". בנוסף אובחן "סובלוקסציה אנטריורית ניכרת בזמן כיפוף עם לחץ משמעותי על חוט השדרה בגובה c1-c2" (הנ"ל ככה"נ לאור שבר type 2 של ה-dens מגיל 6 כתוצאה מתאונת דרכים). הטיפול שהוצע לי ע"י מספר רופאים הוא ניתוח לקיבוע c1-c2 בגישה אחורית, דבר אשר יגרור לאיבוד 50% מטווח הסיבוב של הצוואר. שאלתי היא: האם קיימת אלטרנטיבה כלשהיא לסוג ניתוח הנ"ל? אני מאוד מאוד חושש מאובדן התנועה לאור מידע שקראתי על כך שהאובדן משפיע באופן משמעותי על איכות החיים ביום יום (נהיגה, ספורט וכו'). האם קיימת טכניקה\טכנולוגיה לבצע הקיבוע או כל פתרון אחד ללא אובדן התנועה הנ"ל? באם לא, האם מהכרותיך ומניסיונך ההשפעה ביום יום של אבדן תנועה שכזו הינו מורגש ומשמעותי? תודה רבה על עזרתך. תודה רבה על עזרתך.

למיטב ידיעתי אי יציבות C1-2 כתוצאה של קרע הרצועה האופקית הוא הפתרון שהציעו לך.

בתור מידענית רפואית - אני ממליצה לך להתחבר לאגודות בחו"ל המתמחות בנושאים הללו וללמוד קצת יותר על כל האפשרויות הקיימות. לצערי חלק מהטיפולים לא קיימים בארץ, אבל זה לא אומר שהם לא קיימים בחו"ל ושאולי תרצה את האפשרות לבחון לעשות את זה שם. זאת אופציה שתמיד קיימת.