קליקים בצוואר: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לקליקים בצוואר?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

קליקים בצוואר: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב אני בן 18, בריא בדכ. לאחרונה, מזה כשלושה שבועות, אני מרגיש המון קליקים בצוואר האחורי שלי, שמופיעים כל פעם שאני מזיז את הצוואר. האמת היא שזה מופיע בעיקר תוך כדי שינה, כאשר אני מתהפך במיטה או מסובב את הראש בשינה. אלו לא קליקים עם רעש ככ חזק, אבל זה כן מפריע לי. חוץ מהתופעה הזאת, אין עוד סימפטום שמתלווה לזה. אשמח ליעוץ.

בדרך כלל התקפים שחולפים בסופו של דבר, זוהי תופעה נורמלית. אפשר לגשת אם נמשך לטיפול פיזיותרפי

כבר מעל חודש אני מרגיש קליקים בצוואר כשאני מפנה את הראש שמאלה, לכל כיוון אחר אין שום קליק, אני מרגיש גם כאבי ראש מאחורה מעל העורף, יש לציין שזה כאב שלא הרגשתי אף פעם בחיים, זה ממש מטריד אותי, ביצעתי צילום רנטגן עמוד שידרה צווארי ואובחן לי מרווח בין חוליות5/6 היום קיבלתי הפניה לאורטופד אבל התור שלי רק עוד שלושה חודשים, אני חושב שאני אתנוון עד אז... בשבוע האחרון אני מרגיש גם כאבים בגב העליון וקליקים בכתפיים וגם בקרסוליים בשני הרגליים. ההרגשה הכי מוזרה זה מין דופק כזה בשרירי יד ימין (יש לציין שאף פעם לא הרגשתי דבר כזה). אשמח לדעת מה עובר עלי לפי התיאור שלי.

קרקושים בהנעת הצוואר הנם תופעה שכיחה ואינה מלמדת ע לשום חולי ספציפי רווח בין חולות( למשל C5/6 הוא ממצא תקין. היצרות של הרווח היא שיני ניווני.

שלום רב, לפני כחודשיים התחילו לי רעשים בצוואר כמו קליקים קטנים(ללא כאבים)-כל פעם כשאני מזיז את הראש לצדדים, הייתי אצל אורתופד והוא אמר לי שזה לא מסוכן ושלח אותי לפיזותרפיה שלא עזרה, בנוסף הלכתי לכירופרקט שטען שזה לא מסוכן טיפל בי בלייזר וגם זה לא עזר ... האם אתה מכיר טיפול שיכול לעזור או סיבה ממה זה נובע? תודה!

קובי שלום, גם לדעתי אותם ״קליקים״ בצוואר שאינם מלווים בכאב הם לא ממצא שיש לטפל בו. אני לא חושב שלדיקור סיני יש מענה לבעיה שכזו שכאמור, אינה מלווה בכאב. בהצלחה! רונן רוזנבלט-ניר

שלום רב מיזה כחודשיים התחילו לי קליקים בצוואר כשאני מזיזה את הראש שמאלה. הקליקים לא כואבים אך הם מציקים. השאלה שלי היא האם זה מסוכן? ומה עלי לעשות שתופעה זו תחלוף?

איילת שלום, הקליקים אינם מסוכנים והם משקפים לרוב תזוזת גזים במפרק סינוביאלי. (מפרק עם נוזל שמני)ץ למרות זאת קליקים מרובים משקפים עודף תזוזה של המפרק ולכן כדאי לבדוק את המצב בצורה יסודית. אני ממליצה לך להגיע לבדיקה ולטיפול אצל ד"ר לכירופרקטיקה, בעלת הסמכה ממשרד הבריאות. את מוזמנת להגיע למרפאתי לבדיקה ראשונית ללא התחייבות ובמידת הצורך להמשיך בטיפול הכולל כירופרקטיקה, עיסוי שדרתי STT, תיקון לקויות יציבה ולימוד תרגילים לשיקום הגב. "הבט אל עמוד השדרה כי שם תמצא את שורש הבעיה" - אבי הרופאים הרבה בריאות ד"ר אורלי פלטנר- המרכז לבריאות הגב סניף גבעת שמואל- 03-5324702, סניף קריית טבעון - 077-4195800