מיאלופטיה צווארית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סיבות אפשריות ומצבים דומים למיאלופטיה צווארית

עמוד השדרה - תמונת המחשה
עמוד השדרה הרמתם ארגז כבד לבוידם - והצוואר זועק מכאבים? ייתכן כי הצוואר נתפס, אך קיים חשש שמדובר ב...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למיאלופטיה צווארית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מיאלופטיה צווארית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום דוקטור, אשמח לביאור תשובות הסיטי: "מודגמים שינויים ספונדילוטיים לאורך עמוד השדרה הבולטים במיוחד בגבהיים C5-C6-C7 . מודגמת הצרות ספינליתגרמית קלה בגובה C6-C7 אשמח לביאור הממצאים (יש גם הסתכלות ספציפית...) תודה וחג שמח!

שינויים ספונדילוטיים הנם שינויים ניווניים המתפתחים עם הגיל והם ן חלק מן הץמונה ה"נורמלית" בגיל מעל 40 . היצרות תעלת השדרה ( התעלה הספינלית) עלולה לגרום להתפתחות נזק נוירולוגי ( מיאלופתיה צווארית)

תודה רבה! הכאבים מאד חזקים :-(

להלן תשובות הבדיקה- הבדיקה נעשת בסדרות משוקללוצ T1 T2 נראה יישור הלורדוזיס הפיזיולוגי אין עדות לתצט או תזוזה חוט השדרה עם אותות תקינים אותות תקינים ממח עצם חולייתי סי 3-4- בקע דיסק אחורי מרכזי ניכר עם זיזים ולחץ על חוט השידרה סי 5-6- הנמכת המרווח הדיסקלית בלט דיסק אחורי קל עם זיזים בולטים בריצסים ספינאלים עך לחץ על חוט השידרה והיצרות הפורמינה הניורלית משמאל סי 6-7 בקע דיסק אחורי מרכזי זעיר סיכום- שינויים ניוונים ודיסקופתים עך לחץ על חוט השידרה ללא מיאלופתיה לאחר תקופה של יותר מ3 חודשים עם כאבים בצוואר ומגבלות קשה בתנועת הצוואר במיוחד לצד שמאל חולשה ביד שמאל מידי פעם הרגשה של זרם ונוקשות בזרוע שמאל אבקש לשאול בהתצעתך האם לאור התשובה של הבדיקה המצורפת אני אמורה לבצע ניתוח ואם כן איזה סוג ומה ההשלכות

מצבך לפי הפענוח אינו פשוט ואינו מאפשר מתן תשובה ללא בדיקתך וצפייה בתמונות ה MRI.

תודה דוקטור בהמשך לתשובתך , האם לפי תוצאות בדיקת ה MRI אני יכולה לבצע ניתוח אנדוסקופי או ניתוח מסוג אחר?? אשמח לתשובתך

שלום, לפני כחודשיים חשתי כאבים באזור הצוואר עם הקרנה לשכמות , בעקבות כך הגעתי לרופא אורטופד המתמחה בעמוד שדרה צווארי (הגעתי עם בדיקת MRI מ2015 שהעידה על בקע בין החוליות C4C5 ו C6C7 , לטענתו היו אלה בקעים קלים, הופנתי לבדיקת MRI נוספת (לפני כחודש) תוצאותיה: בקע דיסקאלי גדול סב ארטיקולרי פורמינלי משמאל עם לחץ בולט על צידו השמאלי של החוט ולחץ ניכר על מוצא שורש C7 משמאל , כמו כן מוקד מיאלופתיה קטן בחוט. שאר החוליות ללא בקעים. הרופאהאורטופד המליץ ניתוח, שלח אותי לחוות דעת שנייה לניורוכירורג. נכון להיום לא סובל מכאבים כלל, מדי פעם יש תחושות קצת משונות בגפיים העליונות ומעט תחתונות המופיעות מדי פעם לסירוגיןץ שאלתי היא האם על סמך הבדיקה הניתוח מחייב? מה היית ממליץ לעשות הלאה? והאם יש סיכון ממשי לזמן שעובר ללא טיפול כירורגי? תודה מראש.

שאלות מצויינות. ההורייה לניתוח כאן גבולית. לא יהיה מנוס מבדיקתך וצפייה בתמונות ה MRI.

התקשרתי לתאם דרך בלינסון ונאמר לי שלא ניתן לתאם אליך אלה למחלקה כלומר לא בטוח שאגיע אליך.. יש אפשרות לתאם אליך בוודאות דרך כללית?

שלום בבדיקת מ.ר.י. שעשיתי מופיע הסיכום 1.ללא ממצא פוסט חבלתי בולט. 2. אין עדות ללחץ על חוט השדרה או מיאלופתיה. 3. הצרות אונקו דיסקו וורטברלית משמעותית מימין בגובה c5-c6 לקורולציה קלינית. הבדיקה נעשתה בעקבות תאונת דרכים שגרמה לצוואר שמוט. מבקשת את התייחסותכם לתוצאות ולמשמעות הסעיף השלישי בתוצאות תודה.

ערב טוב דורית, *הממצא המתואר בסעיף 3 של פענוח ה-MRI איננו שייך לתאונה, דהיינו-איננו כתוצאה מהארעותה. *הוא מבטא שינויים ניווניים ותיקים בעמוד השדרה הצוארי ובדיסק(=סחוס בינחולייתי) צווארי בין החוליה החמישית לשישית . *כדי להתייחס ל"צוואר שמוט"-משמעות וטפול -יש לבדוק אותך,לעיין בהדמיית ה-MRI ולהמליץ בהתאם. בברכה בברכה