מיאלופטיה צווארית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סיבות אפשריות ומצבים דומים למיאלופטיה צווארית

עמוד השדרה - תמונת המחשה
עמוד השדרה בישראל מבצעים כמיליון בדיקות CT בשנה ובין 250,000 ל-300,000 בדיקות MRI. ממציאי שני המכש...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למיאלופטיה צווארית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מיאלופטיה צווארית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום דוקטור, אשמח לביאור תשובות הסיטי: "מודגמים שינויים ספונדילוטיים לאורך עמוד השדרה הבולטים במיוחד בגבהיים C5-C6-C7 . מודגמת הצרות ספינליתגרמית קלה בגובה C6-C7 אשמח לביאור הממצאים (יש גם הסתכלות ספציפית...) תודה וחג שמח!

שינויים ספונדילוטיים הנם שינויים ניווניים המתפתחים עם הגיל והם ן חלק מן הץמונה ה"נורמלית" בגיל מעל 40 . היצרות תעלת השדרה ( התעלה הספינלית) עלולה לגרום להתפתחות נזק נוירולוגי ( מיאלופתיה צווארית)

תודה רבה! הכאבים מאד חזקים :-(

להלן תשובות הבדיקה- הבדיקה נעשת בסדרות משוקללוצ T1 T2 נראה יישור הלורדוזיס הפיזיולוגי אין עדות לתצט או תזוזה חוט השדרה עם אותות תקינים אותות תקינים ממח עצם חולייתי סי 3-4- בקע דיסק אחורי מרכזי ניכר עם זיזים ולחץ על חוט השידרה סי 5-6- הנמכת המרווח הדיסקלית בלט דיסק אחורי קל עם זיזים בולטים בריצסים ספינאלים עך לחץ על חוט השידרה והיצרות הפורמינה הניורלית משמאל סי 6-7 בקע דיסק אחורי מרכזי זעיר סיכום- שינויים ניוונים ודיסקופתים עך לחץ על חוט השידרה ללא מיאלופתיה לאחר תקופה של יותר מ3 חודשים עם כאבים בצוואר ומגבלות קשה בתנועת הצוואר במיוחד לצד שמאל חולשה ביד שמאל מידי פעם הרגשה של זרם ונוקשות בזרוע שמאל אבקש לשאול בהתצעתך האם לאור התשובה של הבדיקה המצורפת אני אמורה לבצע ניתוח ואם כן איזה סוג ומה ההשלכות

מצבך לפי הפענוח אינו פשוט ואינו מאפשר מתן תשובה ללא בדיקתך וצפייה בתמונות ה MRI.

תודה דוקטור בהמשך לתשובתך , האם לפי תוצאות בדיקת ה MRI אני יכולה לבצע ניתוח אנדוסקופי או ניתוח מסוג אחר?? אשמח לתשובתך

שלום רב ד"ר דוידוביץ', ברצוני לשאול בבקשה , האם חייבים להזריק חומר ניגוד (גדולניום) כאשר מבצעים בדיקת mri צוואר על מנת לאבחן נזק או מיאלופתיה בחוט השדרה?

בד"כ לא. רק אם יש חשד לגידול וזה די נדיר.

שנה וחצי לאחר ניתוח עדין עם הגבלת תנועה בצוואר ובחצי שנה אחרונה הגבלת תנועה קשה ביד ימין עם זרם תשובה של mri שעשיתי השבוע אשמח להכוונה המנח סך הכול נראה שמור. מצב לאחר קיבוע בגישה קדמית של חוליות 4-C3 בדומה לבדיקה האחרונה. ללא תמטים. ללא תזוזות. במעבר הקרניו צרביקלי עמדה שמורה של טונסילות המוחון. לציין שנצפית האדרה קלה באזור הדנס וקשת האטלס בדומה לבדיקה האחרונה. יתכנו שינויים דלקתיים קלים. באינטרוול נראה שבלוטת התריס נכרתה. אין לראות מוקדי אות חריג בחוט. בהסתכלות ספציפית על המרווחים הדיסקליים: 3-C2 :בגדר הנורמה. 4-C3 :נצפה בקע קטן מרכזי אשר לוחץ קלות על השק ועל מרכז החוט. אין לראות היצרות ספינלית או היצרויות פורמינליות משמעותיות. 5-C4 :בלט קל עם היפרטרופיה אונקו ורטברלית מתונה. ללא היצרויות משמעותיות. ללא שינוי. 6-C5 :בלט משיק אל השק ואל החוט. אימפרסיה מתונה של החוט. כמו כן היפרטרופיה אונקו ורטברלית דו"צ עם היצרויות מתונות עד בינוניות של הפורמינות. היצרות פורמינלית בולטת יותר משמאל עם לחץ בולט יותר על השורש משמאל. ללא שינוי משמעותי. 7-C6 :בקע קטן מרכזי. ללא לחץ על החוט וללא היצרויות. ללא שינוי. D1-C7 :בגדר הנורמה. לסיכום: שינויים ניווניים ושלאחר הניתוח. סך הכול הממצאים נראים ללא דינמיקה משמעותית. אין לראות מיאלופתיה.

הפענוח אינו מסביר את הכאב ביד ימין. תתייעץ קודם עם הגורם המנתח, אח"כ תוכל להגיע אלי אם תרצה