קרע בגיד אכילס: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

קרע בגיד: כיצד מטפלים?

כמעט כל גיד בגופנו עלול להיקרע כתוצאה ממאמץ יתר או מתאונה יום-יומית המתרחשת בבית. מהם הקרעים הנפוצים? מי נמצא בקבוצת סיכון? כיצד מאחים את הגיד הקרוע? כמעט כל גיד בגופנו עלול להיקרע. המקומות השכיחים והנפוצים ביותר לקריעת גידים הם אצבעות כפות הידיים, הכתפיים, גיד אכילס, גיד הפיקה בברך וגיד הביספס בזרוע. מה גורם לקריעת גידים? לעתים קרע בגיד נגרם בעקבות תאונות עבודה או תאונות אישיות אשר קורות ביום-יום (כמו חתכים מסכין, מזכוכית וכדומה). כפות הידיים מועדות לנזק של גידים - בכל גיל. האוכלוסיה השכיחה ביותר הסובלת מקרע של גיד השרוולית המסובבת בכתפיים, למשל, היא האוכלוסייה המבוגרת, וזאת עקב החולשה היחסית של הגידים באזור זה, בעיקר לאחר נפילות, חבלות, ותאונות עבודה או תאונות דרכים, ומעל גיל 40. ברוב שאר המקרים, הקרע בגיד נובע בדרך כלל מ-Over Use Syndrome, כלומר: תסמונת שימוש היתר. הכוונה היא לקריעת גידים הנובעים מפציעות ספורט, אם בגופם של...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לקרע בגיד אכילס

רפואת ספורט - תמונת המחשה
רפואת ספורט קרע במיניסקוס הוא פציעה שכיחה מאוד בקרב ספורטאים, גם חובבים וגם מקצועיים. מה כולל השיקו...
אורטופדיה - תמונת המחשה
אורטופדיה סובלים מבעיות גב ומכאבים שניתן לפתור רק בעזרת ניתוח? כיום, הודות לחידושים טכנולוגיים מר...
כאב בכף הרגל - תמונת המחשה
כאב בכף הרגל כל מי שסבל אי פעם מציפורן חודרנית יודע שמדובר בכאב טורדני, העלול להתפתח לזיהום מפושט. נ...
כאב בקרסול - תמונת המחשה
כאב בקרסול דלקת שדרה מקשחת שכיחה בקרב גברים צעירים הסובלים מכאב גב כרוני בעל אופי דלקתי. טיפול תרו...
ללמוד עוד על קרע בגיד אכילס
כאב, פציעה או קרע בגיד אכילס-תמונה

בעיות בגיד אכילס עלולות להיגרם משחיקה כרונית, פציעה פתאומית...

מאת: ד"ר גורן צבי
06/05/2018
קרע בגיד: כיצד מטפלים?-תמונה

כמעט כל גיד בגופנו עלול להיקרע כתוצאה ממאמץ יתר או מתאונה...

מאת: ד"ר גורן צבי
13/08/2018
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לקרע בגיד אכילס?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

קרע בגיד אכילס: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות
03/09/2018 | 19:06 | מאת: goxi

הובחן אצלי קרע של 95% בגיד אכילס. מה עדיף לעשות? טיפול שמרני או ניתוח? לציין כי יש ברצוני לחזור לכשירות מקסימלית בהקדם האפשרי.

אין לי את כל הנתונים והבדיקות ולכן מומלץ להתייעץ עם אורתופד כף רגל

26/10/2010 | 22:44 | מאת: ליאורטק

אימי החלה בטיפול עקב סדק בקרסול עם מגף אורטופדי שהוצע שאלתנו היא האם אפשר כל לילה להוריד את המגף ??? עד הבוקר? והאם ניתן להחליף את הגרב שלוכלכה (אותה גרב שנחבשה לה במרפ') כבר ביום הראשון עם גרב אחרת רגילה ???או שיש המלצות אחרות? והאם הורדת המגף מאיטה את איחוי הסדק?? מדובר בקשישה בת 79 שנורא מתייסרת מהרכבתו על הרגל (מכף הרגל ועד לברך) במשך כל הלילה???

28/10/2010 | 22:32 | מאת: מיכי מנהיים

הבעיה היא האם יש לה מספיק משמעת לא לרדת מהמיטה בלעדיו. ובמאמר מוסגר אינני חושב שהיא תסכים להגדר ?קשישה? בת 79. :-)

29/10/2010 | 20:57 | מאת: ליאורטק

לא היא לא בעלת משמעת כל כך .אז צריך להסיק מכך שכדאי להתעקש עימה על השארת המגף.... אז איזה כינוי יותר יתאים לבת 79 ??? אולי ישישה...או אישה בגיל הגבורות.. אמן שתהא לה אריכות ימים !!שום כינוי לא ישנה את העובדה שאני אוהבת אותה..תודה על היתייחסותך..

האם אפשר כל לילה להוריד את המגף ??? עד הבוקר?- כן. אבל מהנ יהיה אם יורדת לפיפי? והאם ניתן להחליף את הגרב שלוכלכה (אותה גרב שנחבשה לה במרפ') כבר ביום הראשון עם גרב אחרת רגילה ??? - כן אך גרב אלסטית מונעת נפיחות. והאם הורדת המגף מאיטה את איחוי הסדק??- לא ניתן לענות ללא בחינת צילום. בברכה - דר' טיטיון.

04/01/2017 | 20:28 | מאת: מגף אורטפדי לקרע בגיד

יש לי קרע בגיד אכילס, הייתי שבועיים בגבס והיום בביהח שמו לי מגף לחודשיים. יש הגבהה של 4 וקשה לי מאוד לעמוד וללכת. אני נאלצת ללכת עם קבייםץ הרופאתהחליט חודשיים כשהרופא לפני שבוע אמר חודש וחצי. האם.אפשר להתקלח ולישון בלי המגף?

שלום דוקטור, לפני כחודשיים נפצעתי ברגל ימין, שבר בשוקית וקרע בקרסול. הוחלט לתקן את הקרסול על ידי הכנסת שני ברגים בניתוח לקרסול בצד החיצוני של הרגל. לאחר חודשיים הורידו לי אתמול את הגבס לאחר צילום רנטגן. במהלך החודשיים היה איסור דריכה וחובת גובה לרגל, מלווה בהזרקת קלקסן מידי יום. בביקורת הרופא אומר שהרגל במצב מצוין ושאני יכול להתחיל לדרוך וללכת, לפי יכולתי וכמובן בעזרת קביים ופיזיותרפיה. ניסיתי לדרוך וללכת אך הכאבים חזקים מאוד. כשאין משקל על הרגל אני מצליח להזיז את הקרסול למעלה ולמטה כמעט ללא בעיה ולצדדים ממש מעט. איך אפשר לשקם את הקרסול ולחזור ללכת כמה שיותר מהר?

הליכה במים ( סתם ים או בריכה או במסגרת הידרותרפיה" ) תקל על השיקום.

05/05/2018 | 07:31 | מאת: החלמה מניתוח לתיקון קרע בגיד אכילס

אני בת 55, פעילה ספורטיבית כתחביב. קרעתי את גיד אכילס במהלך אימון כדורעף, ועברתי ניתוח לתיקון הקרע לפני כשבועיים. מאז אני עם חצי גבס השומר שלא תהיה מתיחה בגיד, ללא דריכה. נאמר לי שהמשך ההחלמה הוא שבמהלך ארבעה וחצי שבועות נוספים ישנו לי את זוית הגבס, למתיחה הדרגתית של הגיד, אבל שלא אוכל לדרוך על הרגל כל התקופה, מאחר ובניתוח הגיד נמצא חולה ורפוס וצריך לא לסכן אותו בקריעה נוספת. שאלתי - האם אכן זו הדרך המומלצת להחלמה, בהילקח בחשבון שארצה להמשיך בפעילות ספורט? האם אי הדריכה הממושכת לא תקשה על השיקום אחרי הורדת הגבס? תודה רבה

שלום רב יש לבצע את הנחיות המנתח, כיוון שבניתוח ניתן לראות את איכות הגיד. אי דריכה לא תפגע בהחלמה לטווח ארוך. בברכת רפואה שלמה ד"ר אלון בורג DR.ALON-BURG.CO.IL