קרע בגיד אכילס: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

קרע בגיד: כיצד מטפלים?

כמעט כל גיד בגופנו עלול להיקרע כתוצאה ממאמץ יתר או מתאונה יום-יומית המתרחשת בבית. מהם הקרעים הנפוצים? מי נמצא בקבוצת סיכון? כיצד מאחים את הגיד הקרוע? כמעט כל גיד בגופנו עלול להיקרע. המקומות השכיחים והנפוצים ביותר לקריעת גידים הם אצבעות כפות הידיים, הכתפיים, גיד אכילס, גיד הפיקה בברך וגיד הביספס בזרוע. מה גורם לקריעת גידים? לעתים קרע בגיד נגרם בעקבות תאונות עבודה או תאונות אישיות אשר קורות ביום-יום (כמו חתכים מסכין, מזכוכית וכדומה). כפות הידיים מועדות לנזק של גידים - בכל גיל. האוכלוסיה השכיחה ביותר הסובלת מקרע של גיד השרוולית המסובבת בכתפיים, למשל, היא האוכלוסייה המבוגרת, וזאת עקב החולשה היחסית של הגידים באזור זה, בעיקר לאחר נפילות, חבלות, ותאונות עבודה או תאונות דרכים, ומעל גיל 40. ברוב שאר המקרים, הקרע בגיד נובע בדרך כלל מ-Over Use Syndrome, כלומר: תסמונת שימוש היתר. הכוונה היא לקריעת גידים הנובעים מפציעות ספורט, אם בגופם של...
ללמוד עוד על קרע בגיד אכילס
כאב, פציעה או קרע בגיד אכילס-תמונה

בעיות בגיד אכילס עלולות להיגרם משחיקה כרונית, פציעה פתאומית...

מאת: ד"ר גורן צבי
10/05/2016
קרע בגיד: כיצד מטפלים?-תמונה

כמעט כל גיד בגופנו עלול להיקרע כתוצאה ממאמץ יתר או מתאונה...

מאת: ד"ר גורן צבי
18/12/2014
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לקרע בגיד אכילס?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

קרע בגיד אכילס: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אימי החלה בטיפול עקב סדק בקרסול עם מגף אורטופדי שהוצע שאלתנו היא האם אפשר כל לילה להוריד את המגף ??? עד הבוקר? והאם ניתן להחליף את הגרב שלוכלכה (אותה גרב שנחבשה לה במרפ') כבר ביום הראשון עם גרב אחרת רגילה ???או שיש המלצות אחרות? והאם הורדת המגף מאיטה את איחוי הסדק?? מדובר בקשישה בת 79 שנורא מתייסרת מהרכבתו על הרגל (מכף הרגל ועד לברך) במשך כל הלילה???

הבעיה היא האם יש לה מספיק משמעת לא לרדת מהמיטה בלעדיו. ובמאמר מוסגר אינני חושב שהיא תסכים להגדר ?קשישה? בת 79. :-)

לא היא לא בעלת משמעת כל כך .אז צריך להסיק מכך שכדאי להתעקש עימה על השארת המגף.... אז איזה כינוי יותר יתאים לבת 79 ??? אולי ישישה...או אישה בגיל הגבורות.. אמן שתהא לה אריכות ימים !!שום כינוי לא ישנה את העובדה שאני אוהבת אותה..תודה על היתייחסותך..

האם אפשר כל לילה להוריד את המגף ??? עד הבוקר?- כן. אבל מהנ יהיה אם יורדת לפיפי? והאם ניתן להחליף את הגרב שלוכלכה (אותה גרב שנחבשה לה במרפ') כבר ביום הראשון עם גרב אחרת רגילה ??? - כן אך גרב אלסטית מונעת נפיחות. והאם הורדת המגף מאיטה את איחוי הסדק??- לא ניתן לענות ללא בחינת צילום. בברכה - דר' טיטיון.

יש לי קרע בגיד אכילס, הייתי שבועיים בגבס והיום בביהח שמו לי מגף לחודשיים. יש הגבהה של 4 וקשה לי מאוד לעמוד וללכת. אני נאלצת ללכת עם קבייםץ הרופאתהחליט חודשיים כשהרופא לפני שבוע אמר חודש וחצי. האם.אפשר להתקלח ולישון בלי המגף?

יש לי קרע בגיד אכילס אחרי קיבוע של שבועיים בגבס שמו לי היום מגף הוסבר לי שאפשר להוריד את המגף כדי להתקלח,אך לא נאמר לי אם מותר להסיר לפני השינה האם אפשר לישון בלעדיו?

שלום מאיר! יש חשיבות גדולה בשימוש קבוע במגף כולל הגבהת העקב. גם בעת שינה בברכה

הובחן אצלי קרע של 95% בגיד אכילס. מה עדיף לעשות? טיפול שמרני או ניתוח? לציין כי יש ברצוני לחזור לכשירות מקסימלית בהקדם האפשרי.

אין לי את כל הנתונים והבדיקות ולכן מומלץ להתייעץ עם אורתופד כף רגל

05/05/2018 | 07:31 | מאת: החלמה מניתוח לתיקון קרע בגיד אכילס
מתוך פורום אורתופדיה - בעיות כף רגל וקרסול

אני בת 55, פעילה ספורטיבית כתחביב. קרעתי את גיד אכילס במהלך אימון כדורעף, ועברתי ניתוח לתיקון הקרע לפני כשבועיים. מאז אני עם חצי גבס השומר שלא תהיה מתיחה בגיד, ללא דריכה. נאמר לי שהמשך ההחלמה הוא שבמהלך ארבעה וחצי שבועות נוספים ישנו לי את זוית הגבס, למתיחה הדרגתית של הגיד, אבל שלא אוכל לדרוך על הרגל כל התקופה, מאחר ובניתוח הגיד נמצא חולה ורפוס וצריך לא לסכן אותו בקריעה נוספת. שאלתי - האם אכן זו הדרך המומלצת להחלמה, בהילקח בחשבון שארצה להמשיך בפעילות ספורט? האם אי הדריכה הממושכת לא תקשה על השיקום אחרי הורדת הגבס? תודה רבה

שלום רב יש לבצע את הנחיות המנתח, כיוון שבניתוח ניתן לראות את איכות הגיד. אי דריכה לא תפגע בהחלמה לטווח ארוך. בברכת רפואה שלמה ד"ר אלון בורג DR.ALON-BURG.CO.IL