טיפות וולטרן לעיניים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לטיפות וולטרן לעיניים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

טיפות וולטרן לעיניים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אבא שלי עבר ניתוח קטרקט לפני כחודש, ומאז כל זמן שלא נמצא בחוץ כלומר באור מלאכותי או שהוא קורא העין שורפת ודומעת זה ממש בילתי נסבל, הוא היה אצל רופא כמה פעמים ונתנו לו סוגים שונים של טיפות, האם זה נחשב סיבוך אחרי הניתוח. האם זה לגיטימי? מה יכולה להיות הסיבה ומה עליו לעשות. הבוקר היה אצל פגישה עם המנתח. ונתן לו טיפות וולטרן. אשמח לחוות דעת. תודה

התופעות שתארת אינן נדירות. עם סבלנות וטיפולים שונים כולל למשל הוולטרן שקיבל לאט לאט התופעות אמורות להשתפר.

תודה! אילו טיפולים לדוג'?

כמו שהזכרנו כבר את הוולטרן למשל. תלוי במצב- טיפות של מי מלח 5%, קומפרסים חמים, טיפות רסטזיס.

תודה רבה!

שלום רב, לפני כשבועיים עברתי ניתוח קטרקט , הניתוח עבר בהצלחה, לאחר מספר ימים הופיע דימום באישון חגיגת קלה שעברו. לפני מספר ימים קיבלתי את התרופה דקלופתיל שלאחר השימוש לפי הוראת הרופא , עשה לי טשטוש חמור בראיה. הפסקתי לטפטף לאחר יום הטשטוש עבר. קיבלתי במקום טיפות וולטרן לעיניים חשוב כמה שעות לאחר השימוש נהיה לי טשטוש משמעותי בראייה. האם להמשיך לקחת את התרופה? האם הטשטוש הוא תופעה ידועה של התרופה??

שלום, זה פורום ריאות, מציע שתפנה לפורום עיניים.

20/03/2019 | 06:44 | מאת: טיפות וולטרן וטיפות אטרופין
מתוך פורום קטרקט בניהול עמותת לראות

שלום רב, יש לי סכרת סוג 2. קיבלתי לשים לפני הניתוח טיפות וולטרן (3 פעמים ביום, שלושה ימים לפני הניתוח) וטיפות אטרופין (פעם ביום, 3 ימים לפני הניתוח). רופאת המשפחה פחות אהבה את המירשם לאטרופין. האם ניתן לוותר עליהן? האם אצטרך את הטיפות גם לאחרי הניתוח? לא היה אטרופין ובית המרקחת ביקש להחליף לATROSPAN 1%. האם לבקש להחליף?

לדעתי אפשר לוותר על האטרופין (אטרוספן זה אטרופין) אבל תצטרכי לקבל אישור מהמנתח.

בנוגע לדלקת.. זה החל בהתקפים קשים שאובחנו כסקרליטיס איפסקרליטיס. זה דעך עם הסטרואידים אבל חוזר לי במינונים יותר קלים אך עדין מפריעים. כגון כאב רטיבות אודם. כפי שאמרתי רק טיפןת סטרואידיות מציעים לי הרופאים בקופות החולים לעיתים יש דחף לשפשף את העין אבל זה נדיר. בעין השניה היה לי קצת אודם אבל נדיר עבר. עין אחת היא הבעיתית ובלי לשים טיפה כל כמה ימים אני סובל. וזהו זאת הבעיה

באפיסקלריטיס לא חייבים לטפל . במידה ומאד מפריע אפשר לתת טיפות נגד דלקת שאינן סטרואידים כגום טיפות וולטרן או נבנק ואם לא עוזר טיפות סטרואידים. במידה ולא עוזר או שיש תופעות לוואי מטיפות הסטרואידים אפשר לתת כדורים נגד דלקת כגון איבופן או אינדומד. במידה והתופעה נמשכת בקש מרופא העיניים להפנותך למומחה למחלות עיניים דלקתיות (אובאיטיס) במרפאות החוץ של אחד מבתי החולים הגדולים. בהצלחה!