נשירת ריסים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סיבות אפשריות ומצבים דומים לנשירת ריסים

דלקות וזיהומים בעיניים - תמונת המחשה
דלקות וזיהומים בעיניים ישנים או מתרחצים עם עדשות מגע? צמודים מסביב לשעון למסך המחשב והסמארטפון? משפשפים את העי...
דלקת עפעפיים - תמונת המחשה
דלקת עפעפיים דלקת עפעפיים (בלפריטיס) מאופיינת באודם, גרד וחוסר נוחות. הדלקת עלולה להתפתח לשעורה בעין...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לנשירת ריסים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

נשירת ריסים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, במהלך חצי השנה האחרונה חלה נשירת שיער פתאומית וגדולה מאוד מהקרקפת. כל יום נושרות 300-400 שיערות בכל מקום. בנוסף החלה גם נשירת ריסים. לאחר ביצוע בדיקות דם התברר כי יש לי מחסור בברזל(אני צמחוני כבר עשר שנים). הברזל הוא 56 והפריטין 30. רופא המשפחה שלי אמר ש 30 זה מאוד נמוך למרות ושצריך להעלות את זה ל 70-80. רופא העור בדק לי את הקרקפת ואמר משהו אחר לחלוטין- הוא אמר שמדובר בנשירה בגלל לחץ. הייתי חשוף ללחץ אבל לא משהו יוצא מגדר הרגיל. אני בחור בן 26 ורציתי לדעת אם נשירה בגלל לחץ קורית גם בגברים? האם יש דרך לדעת בודאות כי זה נשירה מלחץ?האם כדאי לפנות לעוד רופא עור?(אני נורא פוחד לאבד את השיער באופן בלתי הפיך בזמן כל כך קצר וזה משפיע עליי נפשית).כרגע השיער דליל ביותר. אני מצרף תמונה להמחשה של כמות השיערות שנושרות רק מניעור השיער לפני המקלחת(במקלחת נופלות עוד). אציין שאני משתמש במינוקסידיל ב3 חודשים האחרונים פעמיים ביום בהמלצת רופא העור ובשמפו קטוזול. תודה רבה!!

שלום, ממליצה לפנות למרפאת שיער באיכילוב ולעבור ברור להתקרחות . ישנם סוגים רבים של התקרחות, חלק נגרמים ומושפעים ממצב רגשי. לעיתים מבוצעת ביופסיה מהקרקפת. חסר ברזל הינו גורם משמעותי, אך ישנם גורמים נוספים. בהצלחה!

תודה על התשובה המהירה! אצור קשר איתם בהקדם.

שלום לך, נכנסתי לפורום כי אני באותה סירה אבל.... 1. לי היו כמה פעמים נשירות שיער עקב מחסור בברזלץ האמת שזה הסמן הראשוני. אצלך זה לא כזה נמוך אבל אין ספק ברגע שיש ירדה אז יכול לקרות. אני הייתי אנמית!! חולשה עייפות מצב עילפון הגעתי לעירוי ברזל פריטין אפס ועדיין... לא הית לי נשירה של התקריות או נשירה של ריסים. 2. אכן יכול להיגרם מלחץ, אך את הנשירה אתה מקבל אחרי הרבה זמן. כרגע יש לי נשירה אטומית מעל חצי שנה וממשכבר יש קרחות. בקרוב מפגש אצל רופא עור כי קרחות לא אמורות להיות. 3. אם הבעיה לחץ או ברזל זה הפיך תרגע. :) לצמחונים אין בהכרח מחסור בברזל שמצוי גם בירקות אגוזים... לצמחונים יש בהכרח מחסור בחומצה פולית שאותה מקבלים רק מאכילת בשר!!! וגם היא גורנת לאנמיה .. בהצלחה

שלום, תודה ששיתפת! אני אשתדל להירגע :) מקווה שתבררי מהר את הגורם לנשירה ושהשיער ישתקם אצלך במהירות. שבוע טוב ושוב תודה :)!

מה השיטה הטובה יותר לחיתוך עודף עור כדי שלא תשאר צלקת? הצלקות שיש לי כתוצאה מפציעה לא החלימו יפה והן בולטות והאם ריסים עלולות לנשור כתוצאה ישירה מהניתוח?

איה שלום, נשירת ריסים נדירה, אם בכלל קורית, בעקבות בלפארופלסטי. באשר לצלקת - הרי שלטכניקה הכירורגית ולטיפול בפצע הניתוחי לאחר הניתוח - יש חשיבות במניעת צלקת. בברכת בריאות, ד"ר זיידר.

תודה על תשובתך המקצועית יש לי עור שמצטלק לא יפה ולכן חשוב לי לעשות את הניתוח אצל רופא שמתמחה בטכניקה המתאימה

איה שלום, ריסים אינם נושרים כתוצאה ישירה מניתוח בלפארופלסטי. לגבי הצלקות - טכניקת החיתוך, התפירה והטיפול המקומי בעקבות הניתוח חשובות על מנת להפחיתן. בברכת בריאות, ד"ר זיידר.

בבדיקה אצל רופא עיניים נתגלה בלפריטיס. אני עושה שטיפות מגי יום פעמיים ביום עם נבי בלף ואף מקבלת טיפות למשך שבועיים. מה שמפחיד אותי היא שגיליתי שהריסים הדלדלו בכמותם בעיקר בעפעף תחתון. וגם עושה רושם שהתקצרו. מודאגת ביותר מה ניתן לעשות

שלום רב, חלק מתופעות הלוואי של בלפריטיס זה נשיר הריסים עם הזמן הריסים יצמחו חזרה. בברכה, פרופ' ישראל קרמר

אני בת 58 שאובחנה עם דלקת עפעפיים. טופלתי .מנקה כל בוקר את העיניים עם מוס של דר' פישר. חשמלי נשירה בעין ימין תחתון עד כדי דלילות. בבדיקה לפני כחודש רופא עיניים אמר שהנשירה אינה עקב מחלה. אך מאז הנשירה נהייתה חמורה יותר. יש לי תור לרופא רק בעוד חודש וחצי. מה עלי לעשות עד אז? האם יש קשר למוס,? והאם ריסים אלו יצמחו מחדש? האם יש קשר למתח שבחיי כרגע לנשירה?

שלום רב, אם נבדקת ע"י רופא עיניים והבדיקה יצאה תקינה אין ממה לחשוש. יתכן מאוד כי העניין הוא אכן פסיכוסומטי או טראומתי. אם המצב מחמיר יש לגשת שוב לבדיקה מקיפה של רופא עיניים. ממליץ לך להבדק גם אצל רופא עור. בברכה, פרופ' ישראל קרמר