נשירת ריסים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לנשירת ריסים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

נשירת ריסים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

מה השיטה הטובה יותר לחיתוך עודף עור כדי שלא תשאר צלקת? הצלקות שיש לי כתוצאה מפציעה לא החלימו יפה והן בולטות והאם ריסים עלולות לנשור כתוצאה ישירה מהניתוח?

איה שלום, נשירת ריסים נדירה, אם בכלל קורית, בעקבות בלפארופלסטי. באשר לצלקת - הרי שלטכניקה הכירורגית ולטיפול בפצע הניתוחי לאחר הניתוח - יש חשיבות במניעת צלקת. בברכת בריאות, ד"ר זיידר.

תודה על תשובתך המקצועית יש לי עור שמצטלק לא יפה ולכן חשוב לי לעשות את הניתוח אצל רופא שמתמחה בטכניקה המתאימה

איה שלום, ריסים אינם נושרים כתוצאה ישירה מניתוח בלפארופלסטי. לגבי הצלקות - טכניקת החיתוך, התפירה והטיפול המקומי בעקבות הניתוח חשובות על מנת להפחיתן. בברכת בריאות, ד"ר זיידר.

בבדיקה אצל רופא עיניים נתגלה בלפריטיס. אני עושה שטיפות מגי יום פעמיים ביום עם נבי בלף ואף מקבלת טיפות למשך שבועיים. מה שמפחיד אותי היא שגיליתי שהריסים הדלדלו בכמותם בעיקר בעפעף תחתון. וגם עושה רושם שהתקצרו. מודאגת ביותר מה ניתן לעשות

שלום רב, חלק מתופעות הלוואי של בלפריטיס זה נשיר הריסים עם הזמן הריסים יצמחו חזרה. בברכה, פרופ' ישראל קרמר

אני בת 58 שאובחנה עם דלקת עפעפיים. טופלתי .מנקה כל בוקר את העיניים עם מוס של דר' פישר. חשמלי נשירה בעין ימין תחתון עד כדי דלילות. בבדיקה לפני כחודש רופא עיניים אמר שהנשירה אינה עקב מחלה. אך מאז הנשירה נהייתה חמורה יותר. יש לי תור לרופא רק בעוד חודש וחצי. מה עלי לעשות עד אז? האם יש קשר למוס,? והאם ריסים אלו יצמחו מחדש? האם יש קשר למתח שבחיי כרגע לנשירה?

שלום רב, אם נבדקת ע"י רופא עיניים והבדיקה יצאה תקינה אין ממה לחשוש. יתכן מאוד כי העניין הוא אכן פסיכוסומטי או טראומתי. אם המצב מחמיר יש לגשת שוב לבדיקה מקיפה של רופא עיניים. ממליץ לך להבדק גם אצל רופא עור. בברכה, פרופ' ישראל קרמר

שלום רב סובלת מבלפריטיס כבר תשעה חודשים עם נשירת ריסים וגבות. מטפלת בקומפרסים וניקויים באיי קר. האם אפשר לנקות את העיניים במגבונים רגילים שטופים הייב במים וטבולים בתה בבונג? במקום במגבונים מיוחדים לעיניים. האם במגבונים לעיניים יש חומר מיוחד שעוזר לבלפריטיס? ( אני מודעת לטיפול הארוך טווח והמגבונים מאד יקרים) תודה

מה שחשוב הוא ניקוי העפעפיים. אפשר עם סבון תינוקות או כל סבון אחר שלא גורם לצריבה בעיניים. לא חובה עם מגבונים יעודיים. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס.