ניתוח כלזיון: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

כלזיון: שעורה כלואה בעין

כלזיון (שעורה כלואה כרונית בעין) הוא תופעה שכיחה מאוד. ניתן לנסות לטפל בו באמצעות קומפרסים חמים ואנטיביוטיקה. לעתים יש צורך בניתוח קצר ופשוט להסרת הכלזיון כלזיון (chalazion) היא שעורה כלואה - משמע: גוש שמרקמו חלק, המופיע בעפעף (העליון או התחתון). על פי רוב, כלזיון מופיע בעקבות שעורה "רגילה" שאיננה נרפאת באופן מלא. במאמר זה, נעסוק בכלזיון, בניתוח להסרתו, בשאלה האם ניתן למנוע כלזיון ובשאלות נוספות. שעורה וכלזיון. אילוסטרציה: שאטרסטוק כיצד נוצרת שעורה רגילה?בעפעפיים שלנו מצויות בלוטות שומן רבות, המפרישות חומר שתפקידו לצפות את מעטה הדמעות המכסה את העין. הפרשת החומר מבלוטות השומן שבעפעפיים מאפשרת להגן על העין מהתנדפות של הדמעות המימיות, למנוע יובש בעין ולאפשר פעולת מצמוץ חלקה של העין.גודלם של פתחי בלוטות השומן כגודל ראש סיכה - והם נמצאים בשורה ישרה בשולי העפעפיים, מאחורי קו הריסים. דלקת של העפעפיים...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לניתוח כלזיון

אוקולופלסטיקה - תמונת המחשה
אוקולופלסטיקה לפני עשרות שנים, עיניים תותבות נראו מלאכותיות ובלתי טבעיות. כיום, בזכות השימוש בטכנולוג...
רפואת עיניים - תמונת המחשה
רפואת עיניים לפני עשרות שנים, עיניים תותבות נראו מלאכותיות ובלתי טבעיות. כיום, בזכות השימוש בטכנולוג...
כלזיון - תמונת המחשה
כלזיון כלזיון (שעורה כלואה כרונית בעין) הוא תופעה שכיחה מאוד. ניתן לנסות לטפל בו באמצעות קומפר...
ללמוד עוד על ניתוח כלזיון
כלזיון: שעורה כלואה בעין-תמונה

כלזיון (שעורה כלואה כרונית בעין) הוא תופעה שכיחה מאוד. ניתן...

מאת: ד"ר מלכין משה
25/10/2016
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לניתוח כלזיון?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ניתוח כלזיון: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות
01/05/2019 | 22:06 | מאת: הניתוח הזה מלווה בכאבים? ההחלמה ?
מתוך פורום בריאות העין

אני אמורה לעבור ניתוח כלזיון ורציתי לשאול עם מרגישים כאב בזמן הניתוח והאם ההחלמה מהניתוח גם כן מלווה בכאבים? ואם מסתובבים עם רטיה או תחבושת בעין לתקופה של זמן לאחר הניתוח?

שלום רב, בזמן הניתוח העין מורדמת ולא צריכה להיות חושה של כאב. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

שלום דוקטור, לפני חודשיים עברתי ניתוח להסרת כלזיון. מיד לאחר הניתוח (מספר ימים לאחר שירדה הנפיחות) כבר ראיתי שיש כלזיון חדש (באותה נקודה או אחת ליד). בנוסף לבליטה זו - יש לי מעין נפיחות קבועה בעפעף (לאורך העפעף בחלק הקרוב לריסים). הנפיחות מורגשת בעיקר בבקרים, אך נמצאת לאורך היום כולו. מספר שאלות: 1) האם הנפיחות קשורה לכלזיון (בעבר היה לי כלזיון שלא היה מלווה בנפיחות לאורך העפעף)? 2) איך אפשר להיפטר מהנפיחות? 3) כמה זמן לאחר הניתוח הראשון ניתן לעשות ניתוח חוזר? והאם בכלל יש טעם בניתוח חוזר כאשר העפעף נפוח?

ככל הנראה מדובר בנפיחות של בלוטות החלב לאורך העפעף. מומלץ על טיפול קבוע בקומפרסים חמים. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

שלום דוקטור, עברתי ניתוח להסרת מספר כלזיון פנימיים באותו עפעף (עפעף עליון) לפני שבועיים. ככל שירדה הנפיחות של כלל העפעף, כך בולטת לי יותר הנפיחות הספציפית באזור של אחד מהכלזיונים שהוסרו (מרגישה כמו בליטה) + נפיחות מסוימת לאורך קצה העפעף. המנתח אמר שהוציא את הכול וכי צריך להמתין עד חודש לאחר הניתוח לירידה בנפיחות כולה. שאלתי היא האם באמת יכולה להיות נפיחות נקודתית לאחר הניתוח בדיוק במקום שבו הייתה השעורה לאורך כל כך הרבה זמן? או שמא ייתכן כי בטרם הסתיים תהליך ההחלמה כבר נוצר לי כלזיון אחר באותה הנקודה ומכאן הנפיחות הנקודתית? תודה רבה מראש!

תתיתכן נפיחות באזור הניתוח אשר חולפת עם הזמן.

שלום דוקטור, עברתי ניתוח להסרת מספר כלזיונים פנימיים בעפעף עליון בעין שמאל לפני שלושה ימים. מאז אני מרגישה שהחתכים בעפעף נורא מציקים לי (כמו שערה שנכנסה לעין) האם זאת תחושה לגיטימית? אם כן, כמה זמן לוקח לזה לעבור? וכיצד ניתן להקל על התחושה? תודה רבה!

יש לפנות לרופא המטפל בהקדם בברכה, פרופ' ישראל קרמר

תודה על המענה דוקטור. התברר כי מדובר ברגישות למקסיטרול שגרמה לי לתחושה קשה של דקירות בעין. יחד עם זאת, אני היום שישה ימים לאחר הניתוח, הנפיחות אמנם יורדת יפה מיום ליום, אך יש לי עדיין נקודה אחת שמציקה לי כמו גרגר חול בעין ובנוסף יש לי בבוקר הידבקות קטנה של העפעפיים בגלל מעט הפרשות. האם לגיטימי בשלב זה?