ניתוח כלזיון: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

כלזיון: שעורה כלואה בעין

כלזיון (שעורה כלואה כרונית בעין) הוא תופעה שכיחה מאוד. ניתן לנסות לטפל בו באמצעות קומפרסים חמים ואנטיביוטיקה. לעתים יש צורך בניתוח קצר ופשוט להסרת הכלזיון כלזיון (chalazion) היא שעורה כלואה - משמע: גוש שמרקמו חלק, המופיע בעפעף (העליון או התחתון). על פי רוב, כלזיון מופיע בעקבות שעורה "רגילה" שאיננה נרפאת באופן מלא. במאמר זה, נעסוק בכלזיון, בניתוח להסרתו, בשאלה האם ניתן למנוע כלזיון ובשאלות נוספות. שעורה וכלזיון. אילוסטרציה: שאטרסטוק כיצד נוצרת שעורה רגילה?בעפעפיים שלנו מצויות בלוטות שומן רבות, המפרישות חומר שתפקידו לצפות את מעטה הדמעות המכסה את העין. הפרשת החומר מבלוטות השומן שבעפעפיים מאפשרת להגן על העין מהתנדפות של הדמעות המימיות, למנוע יובש בעין ולאפשר פעולת מצמוץ חלקה של העין.גודלם של פתחי בלוטות השומן כגודל ראש סיכה - והם נמצאים בשורה ישרה בשולי העפעפיים, מאחורי קו הריסים. דלקת של העפעפיים...
ללמוד עוד על ניתוח כלזיון
כלזיון: שעורה כלואה בעין-תמונה

כלזיון (שעורה כלואה כרונית בעין) הוא תופעה שכיחה מאוד. ניתן...

מאת: ד"ר מלכין משה
25/10/2016
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לניתוח כלזיון?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ניתוח כלזיון: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב אני בן 20 ועוד מעט כבר חצי שנה שאני סובל מי שעורה כלואה (כלזיון) עשיתי את כל הטיפולים האפשריים קומפרסים חמים, טיפות, משחות, מריחת שום, אבל כבר היתייאשתי וברצוני לעבור ניתוח\זריקה העיקר שזה יעלם לי כבר. השאלה שלי כמה עולה ניתוח כזה ?

שלום אולי יש חברת ביטוח שניתן לנתח דרכה את הכלזיון? בכל מקרה אשמח לבדוק ונחליט ביחד בברכה דר. בנימין שלו

הזרקה עלתה לי 1200 שקל (כיוון שהדבר לא כלול בקופת חולים) לאחר שהיא לא עזרה ביצעתי ניתוח בהשתתפות של 353 שקלים ( בעוד יש לי כללית מושלם)

לפני כחודש התפתחה לי שעורה בעפעף ימין עליון, הדלקת נשמכה כשבוע וחצי ולאחר נטילת אנטיביוטיקה כדורים , הדלקת עברה אבל נשארה לי נפיחות ואדמומיות בעפעף ימין , לאחר המלצה של רופא העיניים המטפל הלכתי על האפשרות של ניתוח להסרת כלזיון אצל רופאת אוקולופלסטיקה באסותא. כעת שבוע לאחר הניתוח העפעף עדיין נפוח ואדום נראה שיש שיפור מהמצב הראשוני (לא משמועתי), השאלה תוך כמה זמן לאחר ניתוח כזה העפעף חוזר למצבו הרגיל תודה.

זה יכול לקחת זמן. גדאי להמשיך לשים משחה ואולי קומפרסים חמים. יש גם מקום לשקל זריקה עם קורטיזון אם אין שיפור.

01/05/2019 | 22:06 | מאת: הניתוח הזה מלווה בכאבים? ההחלמה ?
מתוך פורום בריאות העין

אני אמורה לעבור ניתוח כלזיון ורציתי לשאול עם מרגישים כאב בזמן הניתוח והאם ההחלמה מהניתוח גם כן מלווה בכאבים? ואם מסתובבים עם רטיה או תחבושת בעין לתקופה של זמן לאחר הניתוח?

שלום רב, בזמן הניתוח העין מורדמת ולא צריכה להיות חושה של כאב. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

שלום דוקטור, לפני חודשיים עברתי ניתוח להסרת כלזיון. מיד לאחר הניתוח (מספר ימים לאחר שירדה הנפיחות) כבר ראיתי שיש כלזיון חדש (באותה נקודה או אחת ליד). בנוסף לבליטה זו - יש לי מעין נפיחות קבועה בעפעף (לאורך העפעף בחלק הקרוב לריסים). הנפיחות מורגשת בעיקר בבקרים, אך נמצאת לאורך היום כולו. מספר שאלות: 1) האם הנפיחות קשורה לכלזיון (בעבר היה לי כלזיון שלא היה מלווה בנפיחות לאורך העפעף)? 2) איך אפשר להיפטר מהנפיחות? 3) כמה זמן לאחר הניתוח הראשון ניתן לעשות ניתוח חוזר? והאם בכלל יש טעם בניתוח חוזר כאשר העפעף נפוח?

ככל הנראה מדובר בנפיחות של בלוטות החלב לאורך העפעף. מומלץ על טיפול קבוע בקומפרסים חמים. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס