גידול בקליפת המוח: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לגידול בקליפת המוח?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

גידול בקליפת המוח: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

ד"ר ברגר שלום (שאלה זאת נשלחה קודם בטעות לפורום שלך לסרטן הערמונית) לאחי בן ה 71 גידול בקליפת המוח שלא ניתן לנתח, זאת לאחר RCC שטופל בתרופות לא כימותרפיות. מ MRI: אוקסיפיטופריאטלי משמאל מודגם תהליך על בסיס דורלי שמתאדר, קוטר מירבי של 6 מ"מ מכיל תוצרי דם בתוכו מתאים לפיזור משני. בהנחה שזאת באמת גרורה מ RCC, כי גידול אחר לא בקליפת המוח הוצא מהמוח ואובחן בפתולוגיה כגרורת RCC. 1. האם בסוג זה יש צפי לחזרה מהירה של גידולים חדשים במוח גם אם יושמד בהקרנה מרוכזת Radio Surgery, יחסית לממוצע בסוגי גרורות אחרים של RCC במוח? ומה יכולת השמדת הגרורה יחסית לממוצע (בדר"כ יש יכולת גבוהה)? המטרה לשקול את התועלת בהקרנה. 2. האם טיפול תרופתי יצטרך לעבור את מחסום הדם? הערה: בבדיקת רגישות חדשנית scan script יש רגישות מצוינת ל azopanib - תרופה שהוא לא קיבל עדיין. 3. יש גרורה נוספת: תהליך תוך לשדי מתאדר, פריאטלי משמאל המתאים לפיזור תוך לשדי גרמי. לא צויין הגודל. אותן שאלות: זמן עד הופעת פיזור חדש ויכולת השמדה בהקרנה מרוכזת, הכל יחסית למיקומים אחרים שמקורם ב RCC, מיקום ביחס למחסום הדם למוח.

שלום רב, השאלות ששאלת מאד לא ברורות. אתה מכניס הרבה הערות תוך כדי שאלה.. תשובה כללית, גרורות לקרום המוח זו פרוגנוזה רעה של מחלה שמתקדמת יחסית מהר. הטיפול צריך לכלול הקרנות ואפשר גם להוסיף טיפול ביולוגי כמו פאזופניב. בד"כ אין מגבלה של מחסום מוח דם בברכה

ד"ר ברגר שלום לאחי בן ה 71 גידול בקליפת המוח שלא ניתן לנתח, זאת לאחר RCC שטופל בתרופות לא כימותרפיות. מ MRI: אוקסיפיטופריאטלי משמאל מודגם תהליך על בסיס דורלי שמתאדר, קוטר מירבי של 6 מ"מ מכיל תוצרי דם בתוכו מתאים לפיזור משני. בהנחה שזאת באמת גרורה מ RCC, כי גידול אחר לא בקליפת המוח הוצא מהמוח ואובחן בפתולוגיה כגרורת RCC. 1. האם בסוג זה יש צפי לחזרה מהירה של גידולים חדשים במוח גם אם יושמד בהקרנה מרוכזת Radio Surgery, יחסית לממוצע בסוגי גרורות אחרים של RCC במוח? ומה יכולת השמדת הגרורה יחסית לממוצע (בדר"כ יש יכולת גבוהה)? המטרה לשקול את התועלת בהקרנה. 2. האם טיפול תרופתי יצטרך לעבור את מחסום הדם? הערה: בבדיקת רגישות חדשנית scan script יש רגישות מצוינת ל azopanib - תרופה שהוא לא קיבל עדיין. 3. יש גרורה נוספת: תהליך תוך לשדי מתאדר, פריאטלי משמאל המתאים לפיזור תוך לשדי גרמי. לא צויין הגודל. אותן שאלות: זמן עד הופעת פיזור חדש ויכולת השמדה בהקרנה מרוכזת, הכל יחסית למיקומים אחרים שמקורם ב RCC, מיקום ביחס למחסום הדם למוח.

עניתי בפורום השני