היפראינפלציה בריאות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מירוץ לחיים

מרתון השתלות בבי"ח בילינסון: לב, ריאות, כבד ו-2 כליות הושתלו במהלך 24 שעות לב אל לבבבי"ח בילינסון נערך מרתון השתלות במהלך 24 שעות בוצעו 6 השתלות: לב, ריאות, כבד וכליה שהסתיימו אתמול לקראת חצות. השתלת הלב בוצעה בגבר בן 61 מחולון, אב לשניים, אשר סבל מאי ספיקת לב על רקע טרשת עורקים והמתין להשתלה ארבע שנים, במהלכן נאלץ להפסיק לעבוד. ההשתלה בוצעה ע"י ד"ר גידי סהר, מנהל יחידת השתלות לב-ריאה, ד"ר אלון שטמלר, רופא בכיר במחלקת ניתוחי חזה ולב וד"ר מריוס ברמן, רופא במחלקה בניהולו של פרופ' ברנרדו וידנה.הרדים ד"ר בנימין רבינוביץ', רופא בכיר במחלקת הרדמה.ד"ר סהר: "המושתל הגיע אלינו במצב קריטי לאחר שאושפז מס' פעמים בביה"ח. הוא הגיע ברגע האחרון להשתלה. היה מאוד מרגש לראות כיצד הלב החדש החל לפעום בשלב שההשתלה הסתיימה".השתלת הריאה בוצעה באשה בת 44 מלוד שסבלה מפיברוזיס...
ללמוד עוד על היפראינפלציה בריאות
מירוץ לחיים-תמונה

מרתון השתלות בבי"ח בילינסון: לב, ריאות, כבד ו-2 כליות...

מאת: מערכת zap...
13/02/2005
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להיפראינפלציה בריאות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

היפראינפלציה בריאות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, רציתי להתייעץ לגבי ממצאי הבדיקה הבאים : FEV1-51% FVC-65% RV-165% RV/TLC-162% כושר דיפוזיה תקין DLCO-106% מדובר באדם שאינו מעשן עם בקע סרעפתי גדול. ראשית אשמח להסבר מדויק לגבי הבדיקות ופירושן. שנית, האם יכול להיות שמדובר באמפיזמה למרות שכושר הדיפוזיה תקין ? תודה לתשובתך

שלום ישנה הפרעה באיוורור הריאות, הנפח שיוצא בנשימה נמוך מהמצופה ובקע סרעפתי יכול להסביר זאת. ממצא נוסף שיש הוא כליאת אוויר או ניפוח יתר של הריאות, ממצא שנראה בחולים עם אמפיזמה למרות שכושר הדיפוזיה תקין. לעיתים ניתן לאבחן את המחלה בעזרת סיטי.

דר' שלום ותודה מראש, עשיתי צילום חזה שלא היה בסדר ושלחו אותי לסיטי. בבקשה אם תוכלי לומר לי אם זה דלקת ריאות, או סרטן, או מחלה מסוכנת שאפשר למות ממנה, כי יש לי קשיי/קוצר נשימה וכאבים בחזה שמעירים אותי כל לילה. סיוט נוראי. מה אומר הסיטי? כדאי לקחת אנטיביוטיקה? סובלת ממש! להלן ממצאי סריקה טומוגרפית ממוחשבת של: בית החזה הבדיקה בוצעה ללא הזרקת חומר ניגודי תוך ורידי. בקרינה נמוכה. ישן? אחר? TB ? סיבת ההפניה: בת 68 . ברקע עישון כבד. ממצאים בצילום חזה. אמפיזמה בדיקות קודמות לצורך השוואה. PACS אין ב ממצאים: ללא ממצא חריג בבסיס הצוואר. ניפוח יתר של הריאות. שינויים פיברוטיים בפסגות הריאות. סימני אמפיזמה ריאתית ניכרת במיוחד באונות העליונות. ללא קשריות ריאתיות. ללא מוקדים מסויידים בריאות. אין עדות לקשריות ריאתיות או ממצא מוקדי אחר. ללא הגדלת בלוטות לימפה במפתח בית החזה, במדיאסטינום, בשערי הריאות או בבתי השחי. ללא תפליטים פלאורליים או פריקרדיאלי. המדיאסטינום שמור. אין עדות לברונכיאקטזיות. ללא נגעים אנדוברונכיאליים. בקע היאטלי זעיר. בסריקת הבטן העליונה: האיברים הכלולים ללא ממצא גס הראוי לציון. שינויים טרשתיים באאורטה האינפרה רנלית. מבנה גרמי ללא ממצא חריג. סיכום: אמפיזמה ריאתית ניכרת. שינויים פיברוטיים בפסגות הריאות. ללא סימני שחפת ישנה. שאר הממצאים כמפורט.

לדפנה שלום קראתי את אשר כתבת לא נראה לי שיש לך גידול או משהו דומה אשמח שנדבר צלצלי ל 052-4266499

דר' שלום ותודה מראש, עשיתי צילום חזה שלא היה בסדר ושלחו אותי לסיטי. בבקשה אם תוכל לומר לי אם זה דלקת ריאות, או סרטן, או מחלה מסוכנת שאפשר למות ממנה, כי יש לי קשיי/קוצר נשימה וכאבים בחזה. מה אומר הסיטי? כדאי לקחת אנטיביוטיקה? סובלת ממש! להלן ממצאי סריקה טומוגרפית ממוחשבת של: בית החזה הבדיקה בוצעה ללא הזרקת חומר ניגודי תוך ורידי. בקרינה נמוכה. ישן? אחר? TB ? סיבת ההפניה: בת 68 . ברקע עישון כבד. ממצאים בצילום חזה. אמפיזמה בדיקות קודמות לצורך השוואה. PACS אין ב ממצאים: ללא ממצא חריג בבסיס הצוואר. ניפוח יתר של הריאות. שינויים פיברוטיים בפסגות הריאות. סימני אמפיזמה ריאתית ניכרת במיוחד באונות העליונות. ללא קשריות ריאתיות. ללא מוקדים מסויידים בריאות. אין עדות לקשריות ריאתיות או ממצא מוקדי אחר. ללא הגדלת בלוטות לימפה במפתח בית החזה, במדיאסטינום, בשערי הריאות או בבתי השחי. ללא תפליטים פלאורליים או פריקרדיאלי. המדיאסטינום שמור. אין עדות לברונכיאקטזיות. ללא נגעים אנדוברונכיאליים. בקע היאטלי זעיר. בסריקת הבטן העליונה: האיברים הכלולים ללא ממצא גס הראוי לציון. שינויים טרשתיים באאורטה האינפרה רנלית. מבנה גרמי ללא ממצא חריג. סיכום: אמפיזמה ריאתית ניכרת. שינויים פיברוטיים בפסגות הריאות. ללא סימני שחפת ישנה. שאר הממצאים כמפורט.

שלום, לא מדובר בסרטן אלא באמפיזמה\נפחת שהיא מחלה כרונית שנגרמת מחשיפה לעישון.

דר' שלום ותודה מראש, עשיתי צילום חזה שלא היה בסדר ושלחו אותי לסיטי. בבקשה אם תוכלי לומר לי אם זה דלקת ריאות, או סרטן, או מחלה מסוכנת, כי יש קשיי/קוצר נשימה וכאבים בחזה. מה אומר הסיטי? כדאי לקחת אנטיביוטיקה? סובלת ממש. להלן ממצאי סריקה טומוגרפית ממוחשבת של: בית החזה הבדיקה בוצעה ללא הזרקת חומר ניגודי תוך ורידי. בקרינה נמוכה. ישן? אחר? TB ? סיבת ההפניה: בת 68 . ברקע עישון כבד. ממצאים בצילום חזה. אמפיזמה בדיקות קודמות לצורך השוואה. PACS אין ב ממצאים: ללא ממצא חריג בבסיס הצוואר. ניפוח יתר של הריאות. שינויים פיברוטיים בפסגות הריאות. סימני אמפיזמה ריאתית ניכרת במיוחד באונות העליונות. ללא קשריות ריאתיות. ללא מוקדים מסויידים בריאות. אין עדות לקשריות ריאתיות או ממצא מוקדי אחר. ללא הגדלת בלוטות לימפה במפתח בית החזה, במדיאסטינום, בשערי הריאות או בבתי השחי. ללא תפליטים פלאורליים או פריקרדיאלי. המדיאסטינום שמור. אין עדות לברונכיאקטזיות. ללא נגעים אנדוברונכיאליים. בקע היאטלי זעיר. בסריקת הבטן העליונה: האיברים הכלולים ללא ממצא גס הראוי לציון. שינויים טרשתיים באאורטה האינפרה רנלית. מבנה גרמי ללא ממצא חריג. סיכום: אמפיזמה ריאתית ניכרת. שינויים פיברוטיים בפסגות הריאות. ללא סימני שחפת ישנה. שאר הממצאים כמפורט.

פענוח הסיטי לא מרמז על המצאות גידול בריאה. כדאי להתייעץ עם מומחה.ית לרפואת ריאות לגבי שאר הממצאים.