דלקות ריאה אטיפיות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לדלקות ריאה אטיפיות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

דלקות ריאה אטיפיות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, אני בת 37 ולפני כשלושה שבועות אובחנה אצלי דלקת ריאות אטיפית. הגעתי למצב קשה של אשפוז ומתן אנטיביוטיקה דרך הוריד. כרגע אני בהחלמה והתאוששות בבית, ולוקחת אנטיביוטיקה בכדורים. יש לי עוד בדיקות וצילום שצריכה לעבור לראות שאכן הכל עובד ונעלם. אני כל כך רוצה שהכל יצא תקין ולא יחזור חס וחלילה, ולכן אני מחפשת אלטרנטיביות טבעיות נוספות לטיפול הקונבנציונלי. קראתי נפלאות על שמן האורגנו ורציתי לשאול אם אכן יכול לעזור במצבי ואם בטוח לקחת על דעת עצמי?

שלום אודליה, יש צורך לחזק את מערכת החיסון, אורגנול הוא יכול להיות אחת מהאפשרויות. יש מקום לשלב צמחים אחרים מחזקים את מערכת החיסון ומערכת הנשימה כמו למשל, אסטרגלוס. וכמובן, שכדאי להכין פורמולה המשלבת מספר צמחים מחזקים. ובגלל שאת נוטלת אנטיביוטיקה במקביל מומלץ לצרוך פרוביוטיקה. בהצלחה והרבה בריאות!

תודה על התגובה המהירה! חשוב לציין שאני מטופלת בדיקור סיני ואולי תהיה עבורי פורמולת צמחים לחיזוק. לגבי האסטרגלוס, האם בחליטה זה מספיק טוב? ולגבי השמן אורגנו, קראתי דברים מופלאים שכדאי להחזיק את זה בבית ולקחת במקרה של מחלה ממש כמו אנטיביוטיקה טבעית, או לחיזוק המערכת החיסונית. אבל דבר אחד הרתיע אותי, יכול להיות ששימוש התחלתי בשמן עלול לעורר מחלות רדומות בגוף? כי הגוף שלי חלש וממש לא מתאים לי לקחת סיכונים ולחזור שוב להיות חולה בדברים שונים. חשוב לי לדעת לפני שאתחיל שימוש בשמן. תודה!

היי, אסטרגלוס בחליטה הוא חלש, כך שתלוי מה המטרה.. אני לא יודעת למה את מתכוונת מחלות רדומות בגוף.. אבל אין סיבה לעורר מחלות.. בהצלחה ורק בריאות!

שלום רב, לפני כשבועיים חלתה אחת הבנות שלי בדלקת ריאות חריפה עם חום גבוה. בשלב מסוים הבנו כי מדובר בדלקת ריאות אטיפית (או משולבת), ולאחר מעבר מזינט לאזניל החום ירד והיא הבריאה, ברוך ה'. לפני 3 ימים אחותה פיתחה סימפטומים קלאסיים של דלקת אטיפית. חום קל, שיעול טורדני, והרגשה כללית די טובה. האם יש צורך להתחיל טיפול באזניל או שניתן לחכות ולתת לגוף להתגבר לבד? או במילים אחרות - כמה ימים כדאי לחכות לפני החלטה על מתן אזניל? תודה רבה

שלום, אני ממליץ להיבדק אצל רופא המשפחה ולהחליט לפי זה.

שלום בן 42 ובריא. לאחר שבוע של חום ממושך ללא סימטומים אחרים שהגיע ל 41 ובלוטת ליפה נפוחה בצואר. הופניתי עי הרופא למיון. ההיתי מאושפז עם חשש ללימפומה. בוצע אולטרסאונד ו CT חזה ותודה לאל למפומה נשללה ללא צורך בביופסה, כי האבחנה על סמך CT היא דלקת ריאות אטיפית (נשלל גם HIV). בכל אופן, בלי קשר לזיהום שטופל עי אנטיביוטיקה רחבה, ושוחררתי היום לאחר אשפוז של 5 ימים. הופתעתי לגלות במכתב השחרור המון ערכים חריגים בדם (לימפוציטים 260 - ערך נמוך באופן קיצוני מאד שגבול העליון הוא 900, חריגות בתפקידו כבד, אנמיה קלה ועוד). כל אלו לפי הרופא ניתן להסביר בגלל הזיהום הויראלי. אבל ערך אחד מאד הדאיג אותי. רמת גלוקוז של 152 שנלקחה אמנם לא בצום, אך בבדיקה במיון ההיי לפפחות כמה שעות לאחר האוכל. בשתי בדיקות דם בהפרש של יומיים במחלקה, רוב המדדים הסתדרו קצת, אך רמת הגלוקוז בבדיקה השניה 130 והשלישית 128. בדיקת הדם בצום האחרונה היא מ 2014. שם הכל היה תקין. גלוקוז היה 95. האם אני מפתח סוכרת? אני רזה ללא הסטוריה של סוכרת במשפחה. עושה ספורט 3 פעמים בשבוע ולא אוכל כמעט מתוק. רופא המשפחה אמר שייתכן שזה בעקבות הזיהום והסטרס בזמן האשפוז בו היה חשש ללימפומה. הציע לבצע בדיקות דם בצום בעוד חודש כדי לאפשר החלמה מלאה מהזיהום (אני עדיין על אנטיביוטיקה למשך עוד 4 ימים). האם כדי לבצע בדיקות נוספות? האם חריגות כאלו נורמליות בהתחשב במה שעבר עליי? תודה

שלום לך בעת מחלה פעילה תוך שהות בחדר מיון עם כל הסטרס הכרוך בכך עלולות להיות רמות סוכר חריגות שבד"כ מסתדרות עם ההחלמה והשיבה הביתה לחיים היומיומיים הרגילים. מומלץ לחזור בעוד 6 שבועות על בדיקות סוכר בצום+שעתיים אחר האוכל, ובינתייםלהמנע מסוכרים זמינים בדיאטה.

שלום דר אני בן 44 ספורטי מעולם לא עישנתי. לא ההיתי מקורר כבר שנה. לפני 3 שבועות התחיל שיעול יבש טורדני ללא חום אן כל תסמין אחר וללא הפרעה בתפקוד ספורטיבי (אין בעיה במאמץ או ריצה למרחק). השיעול מגיע בעקבות דגדוג או גירוי בריאות\חזה. כעבור שבוע וחצי השיעול פסק למשך 3 ימים ברצף, ובשבוע שעבר שוב חזר אך הפעם הוא מייצר ליחה שקופה צמיגית. הוא גם לא קבוע, בא והולך במשך היום. לא מעיר אותי בלילה. יש ימים שהוא לא מופיע כלל. כל זה נמשך כבר כמעט 3 שבועות מאז הופעת השיעול הראשון. יש לציין כי אני נוהג לרוץ בבגדים קצרים בערב למרות מזג האוויר אז יתכן שזו "התקררור" או ברונכיטיס. בכל מקרה, אתמול רופא המשפחה נתן לי צילום חזה דחוף. הסתכלתי על הצילום במקום יחד עם הטכנאי (שבמקרה חבר ילדות). בין שני צידי עצם החזה נראית "הצללה". ז"א אזור לבן שקוף\אפור המתפשט כלפי מטה תוך כדי שהוא נעלם (משתקף לשחור). לטכנאיזה נראה כמו תסנין, אבל הופתעי מתשובת פענוח הרדולוג שלא מצא כלום (צל הלב אינו מורחב, אין עדות לתסנין, גודש או תפליט, סינוסים חופשיים) שתי שאלות ברשותך: האם זה נורמלי שיש "לכלול" לבן\אפור בריאה של אדם בריא? האם זה מעיד על ברונכיטיס? מהי ההמלצה להמשך בירור? רופא המשפחה לא מתרגש ונתן לי סירופ להוצאת ליחה ואנטיביוטיקה (לא זוכר את שמה כי אני בעבודה כרגע, אבל היא לא מבוססת פניצילין אלא בעלת השפעה רחבה כולל חיידקי מיקרופלסמה) ואמר שבמידה והשיעול לא יוקל תוך שבוע וחצי אז יש לחזור על צילום או לשקול CT במינון נמוך. האם יש לדר מה להוסיף? כדאי לגשת לרופא ריאה פרטי או שאכן מדובר ברונכיטיס או דלקת ריאות אטיפית המון תודה וסליחה על אורך ההודעה. עידו

ערב טוב, שיעול עד חודשיים בד'כ חולף מעצמו עם או בלי טיפול. לרוב זה קשור למצב אחרי זיהום. צריך מיומנות בפיענוח צילום חזה . לא כל ממצא לבן הוא פתולוגי. לכן. רנטגנולוג הוא היחידי המוסמך לכתוב פיענוח ההנחיות של רופא המשפחה שלך נראות לי טובות והייתי ממליץ לחכות לשיפור. אני מקווה שהשיעול יעבור ולא תזדקק לבדיקות נוספות.