אדמומיות בנרתיק: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאדמומיות בנרתיק?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אדמומיות בנרתיק: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בתאריך ה-8.5 לפני כשבוע וחצי קיימתי יחסי מין ללא אמצעי הגנה. לאחר שבוע בערך נהיה לי אדמומיות בפות וכואב ורואים שיש שם אדום...אני מפחדת שנדבקתי באיזשהי מחלת מין/איידס/צהבת...מתי אני יכולה לעשות את הבדיקות לפחות למשהו אחד...אני לא עומדת בלחץ כבר ???

שלום 3 שבועות לאחר ההדבקה

יש לי אודם בפת ושורף הייתי אצל רופא נשים היה לי את זה והוא נתן לי בטנובט קרם

מה השאלה

שלום. יש לי תינוקת בת שנה ושלוש, לפני כחודש הופיע אצלה אדמומיות בפות על השפתיים ונקודות כמו פצעים. הלכנו לרופא ,רופאה אמרה שזה פטריה וקיבלנו דרמוקובין ןאחרי 3 ימים שמתי לב שזה עוד יותר גרועה וממש מתפשט לכל השפתיים והמפשעות. מאז כבר קיבלנו עוד כמה משחות שונות וזה נראה ממש עמו כוויה ללא הקלה... עודה לעזרתך

אשמח לסייע לאחר בדיקה ואבחון דר אכי פרידמן מומחה ברפואת עור ומין דרמו אסתטיקה ולייזר www.dr-acky.com

נכדתי בת 10 חודשים, מזה חודש היא סובלת מפטריה בפות ובשפתיים. הרופא החליף לה כבר 3 משחות, וזה רק הולך ומחמיר.מה אפשר לעשות כדי לטפל בפטריה?

שלום, האם זה תקין שבפתח הנרתיק יימצא באופן קבע נוזל לבנבן (כמו חלב)ובאופן שאם אני "מצמידה" את שני צדדי פתח הנרתיק הנוזל הזה יוצא מתוכו? (אני לא רואה שיש הפרשות שיוצאות באופן ספונטני מהנרתיק-אני לא רואה הפרשות על גבי התחתון או בפות) יש לי אודם בפות,צורך עז לשתן כל הזמן, וגרד.כמו כן יש לי לפעמים כאבים כמו דקירות למשך מספר שניות בנרתיק ומעין התכווצויות בתוך הנרתיק. בטן תחתונה מאוד רגישה כך שבכל שיעול או צחוק האזור כואב מאוד.בדיקת תרבית וגינלית (הרופאה הככניסה את מקל הבדיקה לתוך הנרתיק) יצאה תקינה. בדיקת שתן +תרבית שתן תקינה. האם תרבית וגינלית מזהה את כל סוגי הפטריה/חיידק/ זיהומים שקיימים? (אין סיכוי שיש לי מחלת מין כי אני בתולה)מה יכולה להיות הסיבה לתסמינים?

הפרשה מהנרתיק יכולה גם להיות רגילה. גרדת כאבים ורצון עז לשתן זה כבר סימן לדלקת. משטח שולל חלק מהגורמים אך לא את כולם ובפרט פטרייה שיכולה להימצא אך לא תמיד לצמוח במשטח.רגישות וכאבים בבטן תחתונה יכולים להצביע על מצבים אחרים במערכת הרבייה העיכול או השתן שלא קשורים לנרתיק. המסקנה מכל זאת היא שכדאי לגשת לבדיקת רופא נשים. ד"ר דן קלמן מרכז מומחים ד"ר דיין 03-6496888

תודה על תשובתך. אולטראסאונד גיניקולוגי בטני תקין למעט ציסטה בשחלה בגודל 3 ס"מ. בנוסף עשיתי בדיקות הדמיה שונות (CT בטן אגן וציסטוסקופיה למערכת השתן שיצאו תקינות וכן בדיקות ותרבית שתן תקינות). יש לי כאבים ורגישות בבטן תחתונה ובאיבר המין ורצון תמידי לשתן. בנוסף, היום ראיתי שיש מעין פצע ליד פתח הנרתיק (אני לא מבינה ממה זה יכול להיות כי אני בתולה ולא משתמשת בטמפונים)רופא נשים אמר שהתרבית תקינה (כפי שציינתי בהודעה הקודמת). מה ניתן לעשות? האם מבחינה גיניקולוגיה תם הבירור? האם יש עוד בדיקות שהגיוני לעשות? האם פטריה/חיידק/דלקת (תרבית וגינלית תקינה) יכולים לגרום לרגישות וכאב בבטן תחתונה?