השתלת מיניסקוס: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להשתלת מיניסקוס?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

השתלת מיניסקוס: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שחיקה חלקית של MTP. MFC אחרי ניתוח ארתרוסקפיה. ווסקולרית מוגברת ושינויימ פיפרוטימ בשומן הופה. ציסטה 4 ס"מ קאבימ קל יומ. מה הטיפול שצריך.

יש לך שחיקת סחוס במדור המדיאלי של הברך , מצב לאחר כריתת מניסקוס, זהו מצב נורמאלי אחרי ניתוח כזה, אין הגנה על הסחוס ואז מתחילה שחיקה מואצת שלו. ניתן לעצור זאת בשני אופנים, טיפול ביולוגי או השתלה של מניסקוס מלאכותי שממלא את התפקוד של המניסקוס השלם ומונע שחיקת סחוס.

שלום רב, בעקבות נעילות של הברך עברתי ניתוח ארתרוסקופיה בברך להלן הסיכום של האישפוז. קרע במיניסקוס הלטרלי דיסקואידי. קרע מורכב שליש אחורי אמצעי וקידמיץ נזק סחוסי דרגה 2 - בלשכה הלטרלית. כריתה של הקרע המניסקלי עד גבולות יציבים. לאחר הכריתה עיצוב מחדש של המיניסקוס הלטרלי נשאר ״גשר״ צר יחסית בשני השלישים האחוריים. טרייה של הסחוסים בלשכה החיציונית. בעקבות הנזק הסחוסי שנגרם לי בעקבות פעילות ספורטיבי אינטסיבית , וה״גשר״ הצר במיניסקוס. האם אני צריך לשקול לבצע השתלת מיניסקוס על מנת למנוע נזק עתידי לסחוס הברך ? על מנת שאוכל לחזור לפעילות ספורטיבית אינטסיבית מלאה הכוללת ריצות, טניס וכו׳. במידה ולא האם אני צריך להימנע מספורט אשר מסכן את קריעת הגשר כגון ריצה וכו ? ברגע שאחלים מהניתוח באופן מלא אוכל לחזור לפעילות ספורטיבית מלאה ללא חשש ? תודה רבה, ניר

שלום רב אבחנות באורטופדיה והמלצות לטיפול נעשות לאחר קבלת היסטוריה רפואית , בדיקה פיסיקאלית ועיון בהדמיה כל פגיעה במרכיבי הברך ביניהם גם המניסקוסים אשר משמשים כבולמי הזעזועים של הברך יכולה לגרום לשינויים שחקיתיים מואצים של הברך בכדי לענות על השאלה האם אתה צריך השתלת מניסקוס או לא לדעתי מומלץ להתייעץ עם הרופא המנחת שלך אשר מכיר את הברך שלך , מכיר איזה חלק מהמניסקוס הוא השאיר ברך בברכה ד"ר בנימין בנדר www.drbender.co.il

לדר' שלום. אני כמעט חודש לאחר ניתוח הטריה בברך. שאלתי היא האם הגיוני שרוב כאבי בירך. ומתי אמורים להסתיים הכאבים. שאלה שניה אך הטריה עוזרת למנוע כאבים שהיו קודם. הרי הגיוני לחשוב שכאשר מוציאים מניסקוס קרוע (מרותש כמו שרשום) העצמות יתחככו יותר אחת בשניה מלפני כן. חשוב לי לדעת למה לא מעדיפים השתלה של מניסקוס מלאכותי על פני הטרי'ה. אודה לך על תשובתך .

שלום, לעיתים לוקח זמן לגוף להשקם לאחר ניתוח, יש להפנות שאלות אלה לרופא המטפל בריאות אלי נחום

ד"ר שלום רב, אני חייל בן 21 עברתי ניתוח אורוסקופיה בברך שמאל בשל קרע במיניסקוס בניתוח הראשון המיניסקוס נתפר, בניתוח השני הוצא בשלמותו אני מאוד חושש בעתיד מניתוחי החלפת ברך בשל השחיקה שנגרמת הבנתי שיש ניתוח חדשני של השתלת מיניסקוס מלאכותי האם זו אופציה עבורי? במידה ולא מה אפשר לעשות כדי לא להגיע לניתוח בעתיד ? תודה רבה מראש על העזרה !

שלום אלון,, רצוי להיוועץ עם הרופא המנתח או עם רופא המתמחה בברכיים בהצלחה אלי נחום