קיפופלסטיה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

צרכנות רפואית מס' 45

שיטת טיפול חדישה בשיניים, תכשירים לפטרת העור, שירות חדשני לסובלים מכאב בעמוד השדרה - זאת ועוד במדור הצרכנות מפחדים מזריקת ההרדמה אצל רופא השיניים?לפני מספר שנים החלה מהפכה שקטה בתחום רפואת השיניים בזכות מערכות לייזר חדשות מסוג ERBIUM המאושרות לשימוש על ידי ה-FDA. מכשירי הדור הראשון היו יחסית מוגבלים ביעילותם.המכשיר החדיש מסוגל לטפל ביעילות הן ברקמה הקשה (שן, עצם) והן ברקמה הרכה (חניכיים, רירית), זאת הודות לטכנולוגיה החדישה היכולה לשנות את צורת ואורך הפולס של קרן הלייזר: ככל שהפולס קצר יותר, הלייזר יעיל יותר ברקמה הקשה וככל שהפולס ארוך יותר גוברת יעילותו ברקמה הרכה. זהו השינוי המרכזי בהשוואה למכשירים המיושנים, אשר כללו שתי מערכות לייזר וסרבלו את תהליך הטיפול. בעזרת הלייזר, פעילות כירורגיות רבות הופכות לפשוטות וקלות בהרבה לביצוע, הרעש המעצבן של המקדח מוחלף בצליל של מכונת פופקורן ו-80%...
ללמוד עוד על קיפופלסטיה
בניה מחודשת: תיקון שברים בחוליות-תמונה

בגיל השלישי ישנן תופעות כמו ירידה בגובה וכיפוף עמוד השידרה....

מאת: ד"ר גד...
12/05/2008
צרכנות רפואית מס' 45-תמונה

שיטת טיפול חדישה בשיניים, תכשירים לפטרת העור, שירות חדשני...

מאת: מערכת zap...
10/05/2006
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לקיפופלסטיה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

קיפופלסטיה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אמא נפלה לפני יומיים היא בת 80 אשה חזקה ובום שבר בגב ב l2 היא מתלוננת על כאבים אופטלגין לא עוזר היא מעוניינת לפתרון מיידי לא תרופתי מה ניתן לעשות הכי טוב לאמא?

שלום, פיתרון מיידי אם חגורת גב ותרופות לא משפרות את הכאב הוא קיפופלסטי ז"א הזרקת צמנט לחולייה.

אבי שנה לאחר ניתוח קיפופלסטיה בחוליה L3, לאחר שהתלונן שמרגיש שהוא מושך את הרגל בזמן האחרון נשלח לבדיקת MRI שאלו תוצאותיה: "הודגמו שינויים ב END PLATE בגובה L3 עם קריסה של ה END PLATE ככל הנראה על רקע תמט, בוצע במקום קיפופלסטיה. קיימת בצקת מח עצם בתוך גוף החוליה או במרווח בין חולייתי L2-L3. הודגמו מוקדים של חומר ככל הנראה שהוכנס לגוף החוליה. קיימת קריסה של ה END PLATE תחתון L2. לסיכום: מצב לקיפופלסטיה L3 שינויים של קריסה END PLATE תחתון L2. האם זה אומר שהניתוח לא צלח ויש ללכת לכיוון קיבוע? מה בעצם פירוש הבדיקה הזה אומר לגבי המהלכים הבאים שלו?

הסיבה לניתוח הקיפופלסטיקה היתה הכאב בשל התמוטטות החוליה המתנית השלשית. החולשה שאתה מתאר נובעת מפגיעה עצבית כלשהיא שלא מודגמת בבדיקה שתארת.

שלום, שבר דחיסה אוסטאופורוטי בחוליות L2 -ביקרתי אצל כמה רופאים ואלה הדריכו לטיפול שמרני --- טיפול תרופתי נגד כאבים וחגורה לגב. אלא שקראתי שיש לטפל בשבר כהלכה בצורה הטובה ביותר,דהיינו,לשחזר את החוליות בהליך פולשני-ניתוחי כפי שהיו לפני הפגיעה אחרת זה "פתח לצרות" וסיכון מוגבר לשבר נוסף שני.מתכוונת להליכים פולשניים יחסית פשוטים כמו קיפופלסטיה באמצעות בלון וכו'... אנא האר את עיניי. הנושא חשוב לבריאותי והתנהלות יומיומית מיטבית בעתיד. בתודה,רונית

שלום רב, ככל הנראה הטיפול הוא לא ניתוחי. אם השבר טרי ניתן לבצע הזרקת צמנט לחולייה.

תודה על תשובתך. מה ההגדרה לשבר טרי, כמה זמן?

שבועיים-שלושה

אני בת 54 נפלתי ושברתי חוליה L3 שבר דחיסה זוהי אבחנת הרופאים אחרי צילומים וצילום סיטי .אושפזתי 6 ימים ואני בהחלמה עם חגורה בשם ג'ואייט שממררת את חיי. האם זה נכון ששבר דחיסה מסכן לנצח את עמוד השדרה? האם ניתוח קיפופלסטי מומלץ ו/או מתאים למצבי אשמח לחוות דעתך.

אשמח לעזור לאחר שאראה צילומים והדמייה