אקסוסטוזות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאקסוסטוזות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אקסוסטוזות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

כבץ 40. מיזה זמן רב כאבים בעת הליכה ברגל שמאל. בתוצאה של צילום ברך שמאל היה כתוב: בדיאפיזה פרוקסימלית של טיביה הודגם אקזוסטוזיס גדול בעל גבולות חלקים. מה זה אומר???? . תודה רבה.

אקזוסטוזיס זה גדילה לא שגרתית של עצם. לפעמים זה בגלל מצב תורשתי ולפעמים בגלל פגם שנוצר במהלך גדילת העצם. זה עלול להפריע ולגרום לכאבים ובמצבים מסויימים מסירים את עודף העצם.

בוקר טוב. מעניין רק כשאני מתחילה ללכת ממעבר ישיבה להליכה אני קצת צולעת מכאבים וגם כשאני הרבה הולכת, כך זה לא כואב. במילים אחרות אני מבינה שזה גידול, האם זה בד"כ שפיר או ממאיר, איך אדע? האם חייבים להסיר את זה, כי בצילום זאת שעשתה לי את הרטנגן אמרה שזה ענק, אולי כבר היה לי את זה שנים ולא ידעתי, כי לא יתכן שזה צמח תוך חודשיים?, רופא אורטופד אפנה אותי (יש לי תור היום) לרופא כלי דם וגם לצילום ברכים. האם המקרה חמור? כיתבי את האמת אני לא מהטיפוסים ההיסטריים. רב תודות.

שלום, לפני כחודשיים סבלתי מכאבים אחרי ריצות, ושהפסקתי אותן הכאב נעלם, כמובן שעברתי להליכות אבל זה מאוד מגביל אותי .האורטופד בקופ"ח אמר לי שיש לי אקזוסטוזיס- עצם או סחוס שגדלה בברך הפנימית אך לא מסוכנת. האורטופד אמר שיכול להיות שניפגש בחדר ניתוח, אני כמובן ברחתי משם :) והשאלה היא האם הפתרון הוא רק בניתוח? אולי אפשרי בגלי הלם לפתור את הבעיה? אילו תחלופות יש במקום ניתוח? תודה

שלום רב אבחנות באורטופדיה והמלצות לטיפול נעשות לאחר קבלת היסטוריה רפואית בדיקה ועיון בצילומים כאבים יכולים להיגרם מהממצא של אקזוסטוזיס או מדבר אחר אשר אינו קשור לכן חשוב מאוד לעשות את האבחנה המדויקת מומחה העוסק בתחום של גידולים שפירים בעצם הינו מומחה לאורטופדיה אונקולוגית -מומלץ יעוץ שלו אקזוסטוזיס הוא ממצא שפיר אשר לרוב מצוי בקצה העצמות , לרוב הוא ממצא אקראי , ישנה סברה המיחסת זאת לשאריות של לוחית הצמיחה הטבעית בגוף בברכה ד"ר בנימין בנדר www.drbender.co.il

אשמח בבקשה לייעוץ, אני בת 25, לאחר הרגשת גוש מאחורי אוזן שמאל פניתי לבדיקות אולטרסאונד. מצורף שתי תשובות של אולטרסאונד שביצעתי אינני יודעת לאיזה בדיקות ללכת כדי להבין מדוע הבלוטות קיימות לזמן ממושך מאוד. אציין שמידי פעם מופיעים לי כאבי ראש שיכולים להשבית אותי ממש ליום שלם. אני מודאגת מאוד ואין לי לאן לפנות אני חיילת ולכן הכל ממש קשה. תמליצו לי על בדיקה או רופא ואדאג להגיע אליו. מצורף תשובות של אולטראסאונד ראשון על הבלוטה בראש: הבדיקה בוצעה בתאריך: 07/12/2017 רקמות רכות לאזור : הגולגולת משמאל U.S הבדיקה 1. שטחי לעצם המסטואיד הודגמה קשרית לימפה תת-עורית תקינה בקוטר 0.7 ס"מ. 2. באזור האוקסיפיטלי הודגמה קשרית לימפה נוספת בקוטר 1 ס"מ. לסיכום: דרוש מעקב. וזוהי הבדיקת מעקב ובנוסף אולטראסאונד בבלוטת התריס: הבדיקה בוצעה בתאריך: 22/02/2018 US רקמות רכות לאזור הגולגולת מצד שמאל 1. באזור המסטואיד מצד שמאל הודגמה קשרית לימפה שיטחית היפואקוגנית בקוטר 0.8 ס"מ. 2. באזור האוקסיפיטלי הודגמה קשרית לימפה בקוטר 0.9 ס"מ. 3. בנוסף הודגמה אקזוסטוזיס מהמסטואיד בקוטר 1.2 ס"מ. לסיכום: הממצעים ידועים וללא שינוי בהשוואה לבדיקה הקודמת. --------- להלן ממצאי סריקת אולטראסאונד בלוטת מגן+צוואר אונה ימנית: בגודל רגיל, הודגמה קשרית היפואקוגנית זעירה בקוטר 0.2 ס"מ. אונה שמאלית: בגודל רגיל עם מרקם אחיד. איסטמוס תקין. בלוטת רוק - תת לסתיות ופרוטיס תקינות דו"צ. קשריות לימפה- הודגמה קשרית לימפה צוארית בתחנה 2 דו"צ בקוטר עד 2.5 ס"מ - ייתכן קשרית לימפה ריאקטיבית דו"צ. לסיכום: כמתואר. אשמח לייעוץ לאיזה בדיקה עלי לפנות, לאן שתגידו לי אדאג ללכת פשוט הרופאה שלי לא יודעת לאן לשלוח אותי אז מה שאגיד לה היא תביא לי ואני לא ממש מבינה בזה. קיים לי תור לנוירוכירורג לעוד חודשיים אבל אשמח לקבל חוות דעת נוספת בקשר לתוצאות הבדיקה ולאן אתם ממליצים לי לפנות. תודה רבה.

שלום נועה הבדיקה לא נראית מדאיגה אך יש לפנות לרופא אאג שפשוט יבדוק וימשש את האזור ויתרשם בהתאם.

לא ציינתי זאת אך ביצעתי בדיקה אצל רופא א.א.ג.(לפני שלושה חודשים) שהסתכלה ואמרה שזה לא קשור אליה הבלוטת לימפה ובדקה ואמרה שהאוזן שלי נראת תקינה לגמרי ללא דלקת או כל דבר אחר ושאלך לבדיקות אחרות. בכל מקרה יש לי תור נוסף לרופא א.א.ג בחודש הבא ואולי אקבל תשובות אחרות. תודה רבה לך על המענה.

אשמח בבקשה לייעוץ, אני בת 25, לאחר שתי תשובות של אולטרסאונד שביצעתי אינני יודעת לאיזה בדיקות ללכת כדי להבין מדוע הבלוטות קיימות לזמן ממושך מאוד. אני מודאגת מאוד ואין לי לאן לפנות אני חיילת ולכן הכל ממש קשה. תמליצו לי על בדיקה או רופא ואדאג להגיע אליו. מצורף תשובות של אולטראסאונד ראשון על הבלוטה בראש: הבדיקה בוצעה בתאריך: 07/12/2017 רקמות רכות לאזור : הגולגולת משמאל U.S הבדיקה 1. שטחי לעצם המסטואיד הודגמה קשרית לימפה תת-עורית תקינה בקוטר 0.7 ס"מ. 2. באזור האוקסיפיטלי הודגמה קשרית לימפה נוספת בקוטר 1 ס"מ. לסיכום: דרוש מעקב. וזוהי הבדיקת מעקב ובנוסף אולטראסאונד בבלוטת התריס: הבדיקה בוצעה בתאריך: 22/02/2018 US רקמות רכות לאזור הגולגולת מצד שמאל 1. באזור המסטואיד מצד שמאל הודגמה קשרית לימפה שיטחית היפואקוגנית בקוטר 0.8 ס"מ. 2. באזור האוקסיפיטלי הודגמה קשרית לימפה בקוטר 0.9 ס"מ. 3. בנוסף הודגמה אקזוסטוזיס מהמסטואיד בקוטר 1.2 ס"מ. לסיכום: הממצעים ידועים וללא שינוי בהשוואה לבדיקה הקודמת. --------- להלן ממצאי סריקת אולטראסאונד בלוטת מגן+צוואר אונה ימנית: בגודל רגיל, הודגמה קשרית היפואקוגנית זעירה בקוטר 0.2 ס"מ. אונה שמאלית: בגודל רגיל עם מרקם אחיד. איסטמוס תקין. בלוטת רוק - תת לסתיות ופרוטיס תקינות דו"צ. קשריות לימפה- הודגמה קשרית לימפה צוארית בתחנה 2 דו"צ בקוטר עד 2.5 ס"מ - ייתכן קשרית לימפה ריאקטיבית דו"צ. לסיכום: כמתואר. אשמח לייעוץ לאיזה בדיקה עלי לפנות, לאן שתגידו לי אדאג ללכת. הרופאה שלי לא יודעת לאן לשלוח אותי אז מה שאגיד לה היא תביא לי ואני לא ממש מבינה בזה. קיים לי תור לנוירוכירורג לעוד חודשיים אבל אשמח לקבל חוות דעת נוספת בקשר לתוצאות הבדיקה ולאן אתם ממליצים לי לפנות. תודה רבה.

שכחתי לציין, את שני האולטראסאונדים ביצעתי באסותא תל אביב. ביצע אותם אותו טכנאי.

שלום רב, אין צורך בנאורוכירורג לממצאים אלו. ניתן לקובע תור ל US איכותי יותר כדי לאפיין את הבלוטות. במידה ונראות תקינות- אין צורך בבירור נוסף. ניתן לקבוע US כזה במרפאתינו שם מבוצע ע"י מיטב הרופאים ובזמינות גבוהה (03-7645464). . בברכה, ד'ר אבי חפץ, א.א.ג. מנהל היחידה לכירורגיה ואונקולוגיה של ראש צוואר באסותא א.ר.ם.- המרכז לרפואת א.א.ג. וניתוחי ראש צוואר באסותא-http://www.aram-ent.co.il 03-7645464