הרעלת אספירין: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להרעלת אספירין?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הרעלת אספירין: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

לבני בן השנתיים גילו בסי טי אוסטאואיד אוסטאומה בשוקה ימין והוא עתיד לעשות ניתוח להסרת הגידול שפיר בביהח רמבם, אך שטרם נקבע מועד לניתוח בני בינתיים מתפתל מכאבים בעיקר בשעות השינה והלילה חי על אקמול ונורופן ועכשיו אך קיבל מרשם לאספירין השאלה שלי היא מהו מינון מתאים באספירין נוזל לילדים במשקל 12 וחצי קילו במצב זה ובנוסף האח יש עוד מקימות שמנתחים באלקציה עם מחט וגלי רדיו את המקום במקום להמתין כל כך הרבה זמן למועד ניתוח כאשר הילד ממש סובל וצולע ברגלו אנחנו לא ישנים בלילות כמעט והילד איבד את השגרה וסובל כל שעות היום מה ניתן לעשות

המינון של אספירין אצל ילדים צריך להיות מותאם לילד . הוא נמצא בין 300 מ"ג לקילו ( משקל גוף) עד 650 מ"ג לק"ג כל 4-6 שעו אך בשום אופן אין לעלות מעל 4 גר' ליום. חשוב שרופא ילדים ילווה את תהליך למנוע הרעלת אספירין.

נוטלת 2 הידראה + אספירין , לאחרונה נסתמות לי האוזניים ומדי פעם גם יש לי צפצופים. האם יש קשר כלשהו ? עומדת כרגע על 600,000 טרומבוציטים.

הרעלת אספירין גורמת לטנטון = טיניטוס, זמזום באוזניים, אבל לא סביר שבכך מדובר. איני חושב שזה קשור ל- ET, אבל קשה לי לדעת זאת בבטחון מכאן. כדאי מאוד לפנות לרופא אא"ג לבדיקה.

שלום ברצוני לקבל מידע בנושא חומציות בדם: מהי? איזו בדיקה יש לעשות כדי לדעת את רמת החומציות בדם? מה קורה במצב של עודף חומציות? איך נוצר עודף חומציות בדם ? באילו דרכים ניתן להוריד/לאזן את רמת החומציות? תודה.

במצב רגיל, ה PH של הדם הוא נייטרלי ואולי אפילו בסיסי במקצת - דהיינו 7.4. כל ערך מתחת לערך זה מוגדר חמצת (אצידוזיס), וערך מעל זה נקרא בססת (אלקלוזיס). חומציות הדם נקבעת על פי רמות פחמן דו חמצני, רמות ביקרבונט, ורמות אלקטרוליטים אחרים כגון נתרן וכלור, וכן בשל המצאות חומצות או בסיסים "זרים" בגוף (כמו למשל בשל הרעלת אספירין, אי ספיקת כבד או כליות ועוד). סיבות אחרות לשינוי בחומציות הן למשל מחלת ריאות כרונית. הבדיקה לא נעשית באופן שגרתי, אלא בד"כ במסגרת בית חולים, ונעשית על ידי לקיחת דגימה מדם עורקי (הדגימה צריכה להגיע באופן מיידי למעבדה לצורך בדיקה לפני שתיקרש). במצב של עודף חומציות הגוף מנסה לאזן את עודף החומציות על ידי פליטת פחמן דו חמצני בכמות מוגברת - זה נעשה באופן ראשוני ע"י הגברת קצב הנשימה.