טיפול פלואוריד: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחסור בפלואור? אפשר לעזור

הפלרת המים בישראל שנויה במחלוקת אך על אף הנזקים שהפלואוריד עלול לגרום לגופנו, ידוע כי הוא חיוני לבריאות השיניים. כיצד ניתן ליהנות מיתרונותיו מבלי להינזק? הדיון הציבורי המתמשך בסוגיית הפלרת המים בישראל - סוגיה השנויה במחלוקת פוליטית ורפואית כאחד - גרמה, לא פעם, להזדעקותם של ראשי האיגוד לרפואת ילדים שמיהרו להביע עמדתם לפיה אי הפלרת מי השתייה בארץ תפגע בבריאות השיניים של הילדים ותוביל לעלייה בשיעורי התחלואה בעששת. יחד עם זאת, יש לזכור שהפלואוריד שבמי השתייה עלול לגרום לנזקים בריאותיים קשים ולהחטיא בכך את מטרתו.מחקרים רבים העלו כי הפלואוריד שמוסף למים כמעט שאינו מצטבר ברקמת השן, אלא נאגר דווקא בעצמות, ופוגע במערכת השלד, במפרקים ובעמוד השדרה. הוא עלול להגביר את הסיכון לסרטן העצם, לגרום לעיוותים בשלד ולאוסטיאופורוזיס. הוא משפיע לרעה על המוח ועל מערכת העצבים המרכזית, ועלול לגרום להיפראקטיביות, להפרעות קשב וריכוז או להפרעות נוירולוגיות...
ללמוד עוד על טיפול פלואוריד
שיני ילדים: המדריך המלא-תמונה

כל הכללים לטיפול ומניעה של בעיות בשיניים מבקיעת השן הראשונה...

מאת: ד"ר חיים גת
09/05/2012
מחסור בפלואור? אפשר לעזור-תמונה

הפלרת המים בישראל שנויה במחלוקת אך על אף הנזקים שהפלואוריד...

מאת: ד"ר יהודית...
19/06/2013
חלב ודבש - טיפולי שיניים והיווצרות עששת בילדים ותינוקות-תמונה

שמירה על הרגלי הגיינת השיניים של תינוקות וילדים קטנים היא...

מאת: ד"ר גיא...
03/08/2005
בריאות השן-תמונה

הפה והשיניים ממלאים תפקידים חשובים בחיי היום-יום: אכילה,...

מאת: לנה נטפוב
20/10/2013
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לטיפול פלואוריד?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

טיפול פלואוריד: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, אני לוקחת זריקות לפני הפרייה, כרגע אובליפ. האם אפשר לעשות טיפול בפלואוריד בסוף השיננית? תודה

אפשר.

היי, עשיתי טיפול פלואוריד אצל שיננית אחרי ניקוי- היא מרחה ג'ל פלואוריד ישירות על השיניים שלי, ועכשיו הן ממש מחוספסות ולא נקיות (הרגשה דומה להצטברות ממש כבדה של פלאק). זה ממש מפריע לי האם זה נורמלי? אם כן, זה עובר? תודה!

השיניים לא אמורות להיות מחוספסות גשי למרפאה לביקורת

היי, רציתי לדעת מה ההבדל בין ניקוי עם פלואוריד או בלי, והאם יש צורך איכשהו לבדוק את השיננית ולוודא שהיא מקצועית? אני רוצה ללכת דרך קופ"ח והאמת שאני קצת חוששת מזה כי בד"כ עשיתי אצל רופא מקצועי ופרטי את הנקוי.

במצבים מסויימים שאתם אפרט בהמשך, עושים מריחת פלואוריד על השיניים לאחר הניקוי הרגיל. נהוג למרוח אצל: ילדים אנשים עם פעילות עששתית מוגברת אנשים עם נסיגת חניכיים ועם חשיפה של צאוורי השיניים. כל טיפול רפואי רצוי לעשות אצל בעל מקצוע מיומן ומנוסה.

ערב טוב, בני בן שנתיים ו11 חודשים...יש לו עששת בשתי השניים העליונות הקדמיות....בבדיקה אצל רופאת שניים נאמר לנו כי אומנם ישנה עששת, אך אפשר בשלב זה לא לעשות טיפול "התערבותי", ורק לשים פלואוריד במרפאת השניים פעם בחודש... ובנוסף על ערב לשים קצת משחת שניים ולהשאירה בלילה על שני השניים הנ"ל... האם הפלואוריד יעזור לנו בנושא העששת?? האם זה ידחה את הבעיה?? תודה רבה

שלום אופק, כדאי לפנות לרופא שיניים מומחה לילדים. אם העששת כבר גרמה לחסר בשן, אזיי לא די בפלואוריד , אלא דורש טיפול התערבותי. טיפול בפלואוריד מתאים כאשר יש נגעים התחלתיים. בהצלחה.