שן טוחנת שבורה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לשן טוחנת שבורה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

שן טוחנת שבורה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

חסרות לי כבר שנים שן טוחנת אחת בכל צד של הלסת התחתונה. עם הזמן הרגשתי שהשיניים זזות ויוצאות לי החוצה וגם נסוגו לי החניכיים (ללא מחלה). התחלתי להרגיש קושי לסגור את הלסתות ועכשיו מרגישה שהלשון נדחפת קדימה ושאין לה מקום בעיקר בחלק האחורי שלה, קשה לי ללעוס, המנשך לא יציב ויש לי לחץ באף מהלסת העליונה שנהיתה בולטת ותחושה שהיא התרחבה לצדדים. נאמר לי שצנחה לי הלסת העליונה. לפני עקירה כירורגית של שן טוחנת שבורה בשורש ושתל . האם יש אמצעים לא ניתוחיים לשיפור המצב התפקודישל לעיסה, בליעה ונשימה - חולה סיסטמית ומדוכאת מערכת החיסון.

היי רוית, באופן עקרוני, כן. אפשר לשפר מיקום ומונח של שיניים באמצעות אורתודונתיה / יישור שיניים או לחילופין, באמצעות כתרים או גשרים . אבל זה לא צפוי לשפר את הבליעה או נשימה. במידה ואת מעוניינת לבדוק את זה יותר לעומק, את מוזמנת לקבוע תור לבדיקה במרפאתנו בבילינסון.

לפני שנתיים בערך הלכתי לעשור טיפול שורש בשן טוחנת שנשברה .. עשו לי את ההליך הראשוני של הוצאת השורש וסתימה זמנית ומאז לא חזרתי .. השן עכשיו בלי הסתימה מלפני שנים חלולה עד למעלה.. אהיה חייבת לעקור אותה? :(

נדרשת בדיקה אצל רופא השיניים

בתור התחלה, יש לי מנשך פתוח. לאחרונה עשו לי כתר בשן טוחנת שנשברה, שמתי לב שהכתר כנראה שוייף יותר מדי ע"י הרופא שהתקין אותו ולכן כרגע הוא לא נוגע בשן שנמצאת מעליו (מרחק של פחות ממילימטר להערכתי) הבעיה היא שזה שינה לי את המאזן בפה ועכשיו אני מרגיש לחץ בצד השני של הפה. השאלה היא מה ניתן לעשות כדי לתקן. האם חייבים כתר חדש או שניתן לתקן את הכתר הקיים איכשהו?

אם הכתר אכן אינו בגובה מתאים לסגר והודבק באופן קבוע - אין מנוס אלא לבצע כתר חדש בגובה הנכון

מצרפת תמונות לפנייתי הקודמת

אינני יכול לראות צילומים ועל כן אינני יכול לעשות אבחנה ולהציע דרכי טיפול