משחת שיניים לתינוקות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מדריך: הכל על שיני חלב

מדוע נושרות שיני החלב - ומתי הן אמורות להתחלף? מדוע חשוב לטפל ומהר בחבלה בשיני החלב, כדי למנוע נזק לקבועות, ואיך מונעים עששת? שיני החלב, 20 בסך הכל, נקראות גם "שיניים נשירות", מכיוון שהן צפויות להיות מוחלפות בשיניים הקבועות. כמו בשיניים הקבועות, גם בשיניים הנשירות מבחינים בסוגים שונים: שמונה השיניים הקדמיות (ארבע למעלה וארבע למטה) הן החותכות. שמן מעיד גם על תפקידן. הן משמשות לחיתוך המזון לחלקים קטנים לפני הכנסתו לחלל הפה. מהם תפקידי השיניים השונות? השיניים החותכות משמשות אותנו בעת הדיבור, בעיקר להיגוי של העיצורים: ו', ב' רפה, ו-פ' רפה. השיבוש הזמני בהיגוי עיצורים אלה לאחר נשירת השיניים ועד לצמיחת החותכות הקבועות הוא שיבוש המוכר לכולם. השיניים החותכות עוצרות את הלשון מלהידחף קדימה בעת בליעה. אצל ילדים שמוצצים מוצץ או אגודל, נוצר מנשך קדמי פתוח (מרווח בין החותכות העליונות והתחתונות, בעת סגירת השיניים)....
ללמוד עוד על משחת שיניים לתינוקות
מדריך: הכל על שיני חלב-תמונה

מדוע נושרות שיני החלב - ומתי הן אמורות להתחלף? מדוע חשוב...

מאת: פרופ'...
28/07/2015
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למשחת שיניים לתינוקות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

משחת שיניים לתינוקות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום ברצוני להתייעץ לגבי משחת שיניים לתינוק בן שנה ועשרה חודשים האם עדיף משחה ללא פלואוריד (למשל של וולדה) או שכן מכילה פלואוריד אך מותאמת לתינוקות? אני מבינה שהפלואוריד מונע עששת אך מצד שני התינוק שלי לא יורק עדיין ולכן מן הסתם הוא יבלע. אז מה מומלץ יותר, ללא או עם פלואוריד?

שלום רוית, לפי המלצות משרד הבריאות עד גיל שנתיים יש להשתמש במשחה ללא פלואוריד, ההחלטה אם בכל זאת להשתמש במשחת פלואוריד היא לאחר בדיקה של רופא השיניים מומחה לילדים על פי רמת הסיכון לעששת.(לפי הרגלים, וכו' ) אנו ממליצים על בדיקה ראשונה כבר מגיל שנה. בהצלחה, ד"ר רוזן-ולטר

שלום, האם קיימת בשוק משחת שיניים לילדים מתחת לגיל שנתיים? תודה, שירלי

שירלי שלום. אני ממליצה על משחת השיניים לילדים של חברת וולדה. היא אינה מכילה כימיקלים מזיקים וגם לא פלואוריד ולכן מתאימה גם לילדים קטנטנים שלא יודעים לשטוף את הפה ולירוק אחרי הצחצוח.

באיזה משחה כדי להשתמש לילד בן שנה? היחיד שמצאתי שמתאים לגיל הוא של ולדה ללא פלואור{פעם היה לקולגייט משחה 0-2 שאני מבינה שכבר לא קיים} הבנתי שחשוב גם בגיל הזה המשחה. מה עושים?

גם בגיל שנה יש להשתמש במשחה עם פלואוריד. כל המשחות שמיועדות לפי היצרן לגיל 2-6 מתאימות.

שלום, הבת שלי בת 9 חוד'. לפני שבוע ראיתי שהשיניים החלו לצאת לה, אני מנסה לצחצח לה שיניים עם אצבעון שזה עדין ורך, אך היא מתנגדת, היא דוחפת את האצבע שלי חזק עם הלשון ובוכה. מטבעה היא לא אוהבת להכניס דברים לפה, אפילו לא את היידים שלה (הדבר היחידי שהיא מוכנה להכניס לפה, זה מוצצים ספציפיים). אני יודעת שמאוד חשוב לצחצח שיניים בשלב הזה, אבל אני לא מצליחה. יש פיתרון למבצים כאלו? תודה.

שלום שני, ניתן להתחיל הצחצוח עם צמר גפן רטוב או פינת חיתול/מגבת רטובה. בדר"כ תחושת השפשוף הקל על השיניים (הבוקעות)מרגיע ומקל על רגישות הבקיעה. רצוי להוסיף משחת שיניים לתינוקות בכמות של גרגר אורז. בהצלחה ובברכה, ד"ר ג'יין רונן.