הרחבת ורידים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

בעיות פיריון הגבר - הזווית הסינית

הטיפול באוליגוזואוספרמיה ובאסטנוזואוספרמיה (מיעוט זרע ותנועתיות פגועה) ברפואה סינית מסורתית מבוא: בכל לילה ולילה מיליוני זוגות ברחבי העולם מקיימים יחסי מין וזאת במטרה להיכנס להריון ולהביא ילד/ה לעולם.ההערכה הרפואית היא ש: 15%-10% מהזוגות המנסים להביא ילד לעולם מתקשים להרות. על פי נתונים סטטיסטים הסיכוי להתעבר הוא כ- 25% במהלך כל ביוץ. פירוש הדבר שלזוג ממוצע ידרשו בין חודש לארבע חודשים כדי להרות. מקרב זוגות בריאים ופוריים נכנסים 15% מהזוגות להריון בתוך חודש אחד מתחילת ניסיונותיהם, 55% בתוך שלושה חודשים, 70% בתוך 6 חודשים ו-88% בתוך שנה. מאמר זה יסקור את הטיפול בפריון הגבר ברפואה הסינית המסורתית ,בייחוד לאור העובדה שלרפואה המערבית אין כיום מענה (מלבד הזרעות, מיקרומניפולציות וטיפולי הפריה חודרניים) ברוב המקרים של ירידה בכמות ואיכות הזרע. רפואה מערבית: אי פוריות מוגדרת על...
ללמוד עוד על הרחבת ורידים
בקע, הרניה, שבר- HERNIA-תמונה

מה זה בקע (קילה) ואיך הוא נוצר? על התופעה הנפוצה ועל...

מאת: בקע, הרניה,...
19/06/2000
בעיות בפיריון הגבר - הזווית הסינית-תמונה

הטיפול באוליגוזואוספרמיה ובאסטנוזואוספרמיה (מיעוט זרע...

מאת: מערכת zap...
27/11/2005
הנקה-תמונה

משרד הבריאות בישראל ממליץ על הנקה מלאה עד גיל שישה חודשים,...

מאת: יהודית נחמיאס
22/10/2013
בעיות פיריון הגבר - הזווית הסינית-תמונה

הטיפול באוליגוזואוספרמיה ובאסטנוזואוספרמיה (מיעוט זרע...

מאת: מערכת zap...
24/11/2005
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להרחבת ורידים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הרחבת ורידים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, אני נמצאת כרגע בשבוע 32, הריון ראשון. לפני כחודשיים לאחר אולטרסאונד אובחנתי עם התרחבות ורידים במפשעות. בשבועיים האחרונים המצב קצת התדרדר והחלו ורידים מורחבים בולטים גם באזור השפתיים באיבר המין. המצב מאוד מקשה עליי, כואב ומושך לי, וגם מקרין לרגליים. עבודתי היא פיזית ובין השאר דורשת הליכות וישיבות רבות, דבר המקשה עליי עוד יותר. רופא הנשים ממליץ בעיקר על מנוחה בגלל שאין הרבה מה לעשות אלא לחכות ללידה והציע לפנות לכירורג כלי דם. שאלתי היא, האם במצב כזה ניתן לקבל המלצה ממומחה כלי דם על שמירת הריון? תודה רבה, הריונית כואבת :)

שמירת הריון הינה שמירה על ההריון דליות זה לא שמירת הריון ניתן לפנות לרופא תעסוקתי המנעות מעמידה ויוריד שעות

לאחר בדיקה עצמית של האשכים, ראיתי באשל שמאל ורידים בולטים וסגולים. לכן פניתי לרופא משפחה שהפנה אותי לאולרסאונד אשכים שככה כתוב: אשך שמאל - הודגמה ציסטה בראש האפידרמוס בגודל 0.3, אין עדות להידרוצלה. בנוסף, הודגמה וריקוצלה קלה עד בינונית עם הרחבת ורידים עד 0.27 סנטימטר. האם אתה ממליץ לבצע ניתוח כירורגי? תודה.

ממש לא

שלום. לבעלי בן 35. הייתה מעט נפיחות באשך שמאל. לפי בקשת אורולג עשינו אולטרסאונד. התוצאות הן : אשך ימין - נפח 13 סמק. בגודל ומרקם תקין. ראש האפידידימוס תקין ללא נוזל מסביב לאשך. הודגמה הרחבת ורידם בזמן ולסלבה 0.22 ס"מ ללא היפוך בזרימת דם. באשך שמאל - נפח 13 סמק. אדפדידימיס תקין. ללא נוזל סביב האשך. הודגמה הרחבת ורידים ברוחב 0.28 ס"מ עם היפוך בזרימת דם -וריקוצל. חזרנו לאורולג.מציין כי אין טעם בבדיקת זרע בגלל שיש לנו כבר ילד אחד ומציין כי הורידים לא יתרחבו עם הזמן. הבן בן שנתיים וחצי ברוך השם. מציין כי הוריקוצל מאד קל . אני מאד לא רגועה.אשמח לחוות דעת..

המשך- חשוב לציין כי הרופא חשד שזה ציסטה כי בבדיקה גופנית לא היה נראה וריקוצל. האם תהיה בעיית פוריות?

וריקוצל אינו מסוכן כלל ואין סיבה לדאגה. אם אתם חוששים מבעית פוריות ניתן לבצע ספירת זרע

שלום בבדיקת אולטרסאונד אשכים: בראש האפידידימיס משמאל ציסטה בגודל 1.0 ס"מ. בשק האשכים משמאל נצפו וורידים ברוחב מרבי 0.16 ס"מ ללא תגובה לווסלבה. תרגום בבקשה

אין התרחבות ורידים(וריקוצל באשכים),לציסטה באפידידימיס אין משמעות,אלא אם קיימים ממצאים בנוזל הזרע של דלקת כרונית באשכים

לא. זה רק מה שהיה כתוב.