הרחבת ורידים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

בעיות פיריון הגבר - הזווית הסינית

הטיפול באוליגוזואוספרמיה ובאסטנוזואוספרמיה (מיעוט זרע ותנועתיות פגועה) ברפואה סינית מסורתית מבוא: בכל לילה ולילה מיליוני זוגות ברחבי העולם מקיימים יחסי מין וזאת במטרה להיכנס להריון ולהביא ילד/ה לעולם.ההערכה הרפואית היא ש: 15%-10% מהזוגות המנסים להביא ילד לעולם מתקשים להרות. על פי נתונים סטטיסטים הסיכוי להתעבר הוא כ- 25% במהלך כל ביוץ. פירוש הדבר שלזוג ממוצע ידרשו בין חודש לארבע חודשים כדי להרות. מקרב זוגות בריאים ופוריים נכנסים 15% מהזוגות להריון בתוך חודש אחד מתחילת ניסיונותיהם, 55% בתוך שלושה חודשים, 70% בתוך 6 חודשים ו-88% בתוך שנה. מאמר זה יסקור את הטיפול בפריון הגבר ברפואה הסינית המסורתית ,בייחוד לאור העובדה שלרפואה המערבית אין כיום מענה (מלבד הזרעות, מיקרומניפולציות וטיפולי הפריה חודרניים) ברוב המקרים של ירידה בכמות ואיכות הזרע. רפואה מערבית: אי פוריות מוגדרת על...
ללמוד עוד על הרחבת ורידים
בקע, הרניה, שבר- HERNIA-תמונה

מה זה בקע (קילה) ואיך הוא נוצר? על התופעה הנפוצה ועל...

מאת: בקע, הרניה,...
19/06/2000
בעיות בפיריון הגבר - הזווית הסינית-תמונה

הטיפול באוליגוזואוספרמיה ובאסטנוזואוספרמיה (מיעוט זרע...

מאת: מערכת zap...
27/11/2005
הנקה-תמונה

משרד הבריאות בישראל ממליץ על הנקה מלאה עד גיל שישה חודשים,...

מאת: יהודית נחמיאס
22/10/2013
בעיות פיריון הגבר - הזווית הסינית-תמונה

הטיפול באוליגוזואוספרמיה ובאסטנוזואוספרמיה (מיעוט זרע...

מאת: מערכת zap...
24/11/2005
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להרחבת ורידים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הרחבת ורידים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום אני בן 25 אדם חרדתי מאוד לבריאות ומשהו קורה לי אני ממש פוחד מהרע מכל מהופעת מחלה מסוכנת כבר יומיים יש לי כאב באזור האשכים בעיקר מורגש מהמפשעה בדקתי את האשכים אין גוש ללא נפיחות ללא אודם והאשכים מרגישים רגילים ונורמלים כמו תמיד ממה יכול לנבוע האי נוחות הזאת?

שלום אבי. אתה כותב שהכאב מורגש מהמפשעה. יכול להיות שהוא נובע מבקע מפשעתי או ממתיחת שריר באזור המפשעה. יכול להיות שיש הרחבה של הוורידים שמנקזים את האשך (וריקוצלה). חשוב שתיבדק ע"י אורולוג.

שלום בן 38, לפני כ 5-6 שנים הייתי אצל אורולוג בגלל כאבים באיזור האשכים עם הקרנה לבטן תחתונה. נשלחתי ל US כליות ודרכי שתן, ואשכים. US כליות ודרכי שתן היה תקין. US אשכים : הודגם וריקוצלה במידה קלה משמאל, עם הרחבה של הורידים עד ל 2.2. מ"מ רוחבם, ללא אי ספיקת מסתמי הורידים בבדיקת דופלר משמאל. לא הומלץ לי לעשות דבר בנדון. לפני כשנתיים עשיתי בדיקה חוזרת : האשך הימני במימדים 4.6X2.5X3.5 ס"מ, מרקם האשך תקין ואחיד, בראש האפידידמיס הודגמה ציסטה בקוטר 0.43 ס"מ, הודגם וריקוצלה, קוטר וריד עד 0.35 ס"מ. ללא סימני רפלוקס בזמן הווסלבה. האשך השמאלי במימדים 5.2X2.1X3.0 ס"מ, מרקם האשך תקין ואחיד, אפידידימיס תקין. הודגם וריקוצלה, קוטר וריד עד 0.25 ס"מ, עם סימני רפלוקס בזמן הוולסלבה. זרימת דם תקינה, לא הודגם גוש או תהליך תופס מקום. גם לאחר זה לא הומלץ לי לעשות משהו. (ומאז לא עשיתי הדמיה נוספת) יש לציין שאני סובל מדי פעם מכאבים באיזור, אך בעיקר מההקרנה מעל. ברצוני לשאול : 1. ב US השני, מופיע שאשך ימני ללא סימני רפלוקס, ובשמאל עם סימני רפלוקס, מה המשמעות של זה ? והאם זה דורש התייחסות? 2. האם יש סכנה כלשהי בוריקוצלה ? האם יכול להתפתח מזה משהו חמור יותר ? והאם נדרש מעקב כלשהו (הדמייתי או אחר) במצב כזה ? 3. לגבי הציסטה שהודגמה, מה משמעותה ? ומה נדרש מבחינת טיפול/מעקב ? רב תודות

לוריקוצלה יש משמעות לגבי פיריון. ידוע כאשר יש וריקוצלה יש באחוז מסויים פגיעה בפוריות. לכן כל הדברים המתוארים כנראה אינם נוגעים לך . גם הציסטה באפידידימיס אינה משמעותית .רצוי מעקב.

שלום לאחרונה יש לי כאב קל מדי פעם באשך ימין בחלק הימני של האשך, חשוב לציין שאני שומר על בריאות קיצונית כבר למעלה משנתיים, ולא הייתי חולה בכלל גם לא מצונן, אבל אני מרים משקולות ועושה כושר מדי יום, מה יכול להיות הסיבה לזה?

שלום אילן. יש סיבות רבות שיכולות לגרום לכאב באשך: דלקת, תסביב, חבלה, הרחבת וורידים, בקע, מתיחת שריר במפשעה ועוד. אם יש לך כאבים באשך, אתה צריך להיבדק בהקדם עי אורולוג. אם הכאבים הם חזקים, הופיעו בפתאומיות, מלווים בשינוי במראה ובמנח של האשך - אתה צריך לפנות למיון.

שלום, אני נמצאת כרגע בשבוע 32, הריון ראשון. לפני כחודשיים לאחר אולטרסאונד אובחנתי עם התרחבות ורידים במפשעות. בשבועיים האחרונים המצב קצת התדרדר והחלו ורידים מורחבים בולטים גם באזור השפתיים באיבר המין. המצב מאוד מקשה עליי, כואב ומושך לי, וגם מקרין לרגליים. עבודתי היא פיזית ובין השאר דורשת הליכות וישיבות רבות, דבר המקשה עליי עוד יותר. רופא הנשים ממליץ בעיקר על מנוחה בגלל שאין הרבה מה לעשות אלא לחכות ללידה והציע לפנות לכירורג כלי דם. שאלתי היא, האם במצב כזה ניתן לקבל המלצה ממומחה כלי דם על שמירת הריון? תודה רבה, הריונית כואבת :)

שמירת הריון הינה שמירה על ההריון דליות זה לא שמירת הריון ניתן לפנות לרופא תעסוקתי המנעות מעמידה ויוריד שעות