אמבט שמנים רפואיים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאמבט שמנים רפואיים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אמבט שמנים רפואיים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות
27/11/2012 | 21:45 | מאת: דנה
מתוך פורום טיפת חלב

לבתי בת ה7 שבועות שיונקת חלקית פריחה בפנים בצוואר וטיפה למטה יותר נאמר לי כי מדובר בתגובה להורמונים האם ניתן למרוח משהו בנמוסף פניה יבשים (במקום הפריחה) - האם ניתן למרוח קרם ואם כן -איזה תודה

דנה שלום, פריחה קלאסית בפנים של התינוק הנקראת "חצ'קונים של גיל הינקות" בד"כ מתבטאת בפריחה דמויית חצ'קונים על פני התינוק , בד"כ הפריחה מתחילה מהצוואר כלפי מעלה , ובכל שעה של היום היא יכולה להיראות אחרת - פעם פנים יותר חלקות ופעם עם הרבה חצ'קונים. פריחה כזאת אינה מצריכה שום טיפול או קרם - היא תחלוף סביב גיל 3 חודשים כלא היתה. אם יש יובש אפשר למרוח מעט קרם פנים לתינוק , אך עדיף פשוט להוסיף שמן אמבט רפואי כגון בלינאום הרמל או אמול לאמבטיה שלה - כך שהמים שאיתם את רוחצת אותה לא יהיו מייבשים. אם הפריחה מתפשטת מתחת לצוואר שלה - כדאי לפנות לרופא המטפל - כי לעיתים זה סימן לאלרגיה - בד"כ לחלב.

04/12/2012 | 14:32 | מאת: רונית
מתוך פורום טיפת חלב

היי דנה, אני ממליצה לך בחום לנסות כמה ימים להוסיף לאמבטיה תמצית קמומיל, ואפילו לנגב לה את הפנים עם קמומיל (עדיף לקנות את פרחים עצמם בחנות טבע וחלוט אותם במים ולהוסיף למי אמבטיה) לבתי זה ממש עזר והפחית את הפריחה משמעותית. בהצלחה

22/03/2012 | 11:10 | מאת: דנה
מתוך פורום טיפת חלב

שלום, ביתי בת 8 חודשים. האם אסור לרחוץ באמבטיה את איבר המין עם סבון? האם עדיף גם לא להשתמש בסבון לשטיפת הפנים?

דנה שלום, ניתן לרחוץ תינוקות בני 8 חודשים - בכל אל-סבון המיועד לתהינוקות. חשוב שזו תהיה אל-סבון המיועד לתינוקות - כדי שהחומרים יהיה עדינים עם PH מתאים. לגבי שטיפת הפנים - אני ממליצה לנקות רק עם מים - ולכן כשמכניסים אותה לאמבטיה לנקות קודם את הפנים עם המים (וניתן להכניס למים גם שמן אמבט רפואי), ואח"כ את יתר הגוף בעזרת אל סבון. שבוע טוב!

התינוק בן חודשיים וחצי, פולט די הרבה לאחר הארוחות ובזמן בין הארוחות, זה לא משהו שעובר, זה לפעמים חמור מאוד, לפעמים בקטנה יותר. מחליפה כל הזמן את הבגדים בעקבות זאת. התינוק אוכל 150 מ"ל כל 3 שעות במשך היום, בלילה אוכל 180 מ"ל פעמיים בהפרש של 6 שעות. הוא שוקל 5 קילו. הרופא ממליץ לעבור לאופטימיל (היום אוכל מטרנה מהדרין)- אני מפחדת לעשות את השינוי מפני שאולי זה יגרום לו לעצירות או אי שקט (גם ככה יש לו עדיין גזים), ובכלל לא שמעתי אף פעם לא אופטימיל, זה נמצא בתחתית המדף בכל חנות וזה לא נראה מוצר מבוקש מאוד. כמו כן הוא הציע אם לא יעזור לקחת אינפמיל- 4 פעמים ביום למשך 10 ימים. מה עליי לעשות? כמו כן התחילו לו קשקשים בראש- האם יש שמפו מיוחד שעוזר (ניסיתי עם שמן תינוקות ואז לסרק אבל זה לא עובר) ?

שירן שלום,בד"כ יש 2 סיבות עיקריות לפליטות אצל תינוק קטן - אחד - היצרות של שוער הקיבה(המעבר בין הושט לקיבה) - ולכן כל נוזל שיורד דרך הושט - נוטה לעלות שוב - ואז יש ריבוי של פליטות. בד"כ אם התינוק עולה במשקל למרות הפליטות אז לא מתייחסים לזה בחומרה - והפתרונות הם - להשכיב את התינוק אחרי ההאכלה בתנוחה מוגבההת .או להסמיך את התמ"ל כדי שהיא תהיה פחות נוזלית וכך תהיה פחות נטיה של הנוזל לעלות מאיזור השוער שוב למעלה. יש 2 אופציות להסמכה - אופציה אחת היא להוסיף עד כף של דייסת קורנפלור או אורז (2 דייסות שניתן לתת מתחת לגיל 4 חודשים אם יש צורך) או לנסות פורמולה בשם אנפמיל AR (אחת מהפורמולות שהרופא הציע לך. ) פורמולה זו היא פורמולה שמכילה כבר עמילן אורז (ולכן לא צריך להוסיף לה דייסה) - ויתרונה בכך שהיא נשארת נוזלית לחלוטין בבקבוק - אז קל לתינוק לינוק מהבקבוק - והיא הופכת צמיגית רק בקיבה - וכך היא נמנעת מלעלות לכיוון השוער. יש לזכור כי תינוקות הנוטים לפלוט - ימשיכו לפלוט גם אחרי שנסמיך להם את הפורמולה - אך צפוי שנראה הטבה בפליטות. בד"כ הפליטות חולפות עם המעבר לאוכל מוצק - מגיל 6 חודשים ומעלה. סיבה נוספת לריבוי פליטות אצל תינוק קטן הינו הביטוי לאי סבילות לפורמולה שהוא אוכל. בד"כ זה אי סבילות לסוכר החלב או לחלבון החלב או לשניהם. לכן, אם יש חשד לאי סבילות לסוכר החלב - ניתן לנסות פורמולה ללא לקטוז - (מטרנה ללא לקטוז או סימילק ג'נטל). אם תהיה הטבה בפליטות - אז מצאנו את הגורם לפליטות. לא לדאוג בד"כ אי סבילות לסוכר או חלבון החלב המופיעים בשנת החיים הראשונה חולפים סביב גיל שנה - כך שבהמשך לא צפויה רגישות למוצרי חלב. אפשר לנסות גם פורמולה "נוטרמיגן" זוהי פורמולה שהחלבון בה מפורק - וגם אין בה לקטוז - כך שתינוקות הסובלים מרגישות לחלבון או לסוכר החלב המתבטא בפליטות - יסתדרו מצויין עם פורמולה זו . היתרון בנסיון עם נוטרמיגן - בד"כ תוך יומיים תראי שיפור בפליטות אם אכן מקור הפליטות הינו רגישות לחלבון או לסוכר החלב. החסרון של פורמולה זו - היא בעלת ריח לא נעים (וכדאי לרכוש אותו עם מרשם רופא כי אחרת היא יקרה מאד).בכל מקרה כל הפורמולות - אנפמיל AR, נוטרמיגן, ואף אופטימיל (זוהי פורמולה יחסית חדשה בשוק והיא במדף התחתון כי בניגוד לפורמולות האחרות אין לו מערך שיווק אגרסיבי -אך זה לא מפחית מאיכותו של הפורמולה)- הן כולן פורמולות טובות. לגבי הקשקשת בראש - זהו מצב שכיח ובד"כ לא מזיק . בד"כ לא מגרד או גורם לאי נוחות לתינוקך. קיימת סבירות שהההורמוניים האימהיים במהלך ההריון - גורמים לפעילות יתר של בלוטות החלב שמתבטאת בהפרשה מוגברת של חלב על פני עור התינוק ובזקיקי השיער. עודף החלב גורם להידבקות של התאים לקרקפת וליצירת קשקשת וקליפה. בד"כ הקשקשים חולפים ועוברים ללא שום טיפול - גם לא מצריך שמפו מיוחד. רצוי להמשיך ולשים באמבטיה שלו שמן אמבט (כגון בלינאום הרמל , אמול או כל שמן אמבט רפואי אחר). כמו כן קיים בשוק שמפו חדש למניעת /טיפול בקשקשת של תינוקות של חברת מוסטלה. אך כפי שציינתי - גם אם לא תעשי כלום - הקשקשת תחלוף בד"כ תוך כמה חודשים.שבוע טוב!

שלום, אני בן 23, בריא, וכבר מספר שנים אני סובל מגירוד חריף מתחת לשק האשכים שגורם לי לפצוע את עצמי בכדי להעביר את תחושת הגירוד, ניסית מספר משחות עם (קורטיזונים למיניהם) כולל שימוש בשמן אמבט רפואי של דר פישר אך ללא שום תועלת, מה גם ששמתי לב שרוב הזמן האזור מתחת לאשכים יבש יחסית, יש לך אולי רעיון לנושא?

חפש בגוגל - הטיפול האלטרנטיבי במחלות עור יש באתר המון מה להציע לך

מה גם שלא מצאתי שום דבר שם שרלוונטי אליי

אשמח לסייע לאחר בדיקה ואבחון. ד"ר אכי פרידמן מומחה ברפואת עור ומין רפואה אסתטית www.dr-acky.com

06/03/2012 | 14:03 | מאת: עובד
מתוך פורום רפואת עור ומין

יש מוצרטבעי בשם פסירילקס בבתי מרקחת