אלרגיה לפירות ים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאלרגיה לפירות ים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אלרגיה לפירות ים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב , ברצוני לדעת האם יתכן שאני אלרגיות לפירות ים: לפני מספר שנים אכלתי בחול מנה עם מגוון פירות ים ולאחר עשר דקות החלו כאבי בטן נוראיים. ממש הרגשתי שהבטן נקרעת לי. בחילות וגלי חום החלו ובנוסף חולשה חזקה. ממש הרגשתי שאני עומדת למות. מערכת הנשימה לא היתה מעורבת. לאחר כחצי שעה של התפתלויות שילשלתי והקאתי והכאבים החזקים חלפו. לא ידעתי בזמנו אם לשייך זאת לפירות הים משום שאכלתי בארץ מספר פעמים לפני כן. ידועה לי אלרגיה ליוד תוך ורידי (פריחה וגרד בעקבות הזרקת יוד לפני סי טי). חלפו שנים ולא נגעתי בפירות ים. לפני כשנתיים ניסיתי שוב לאכול בארץ והרגשתי בסדר גמור. יותר מאוחר בחול שוב כאבי בטן נוראיים וחולשה כללית . חשבתי שאולי קשור לרמות היוד ... טרי או קפוא... אולי לסוג פרי הים... אתמול והיום שוב אכלתי תערובת של פירות ים. הבטן התנפחה ומאד כאבה, לא מעבר לזה. האם יכול להיות שאני אלרגית ועלי להימנע? מדוע השוני בתגובה? למה לפעמים אני יכולה לאכול ולפעמים זה כרוך בכאבים? האם יש בארץ תבחיני עור לפירות ים? סליחה על האורך..

פירות ים זה שם כללי לצדפות סרטנים, שרימפסים ושאר יצורים חביבים, לכן תיאורטית ייתכן ואת אלרגית לאחד מהם אך לא בהכאח לאחר ולכן פעם זה כך ופעם זה אחרת פני לבדיקת אלרגיה יש בדיקות לפירות ים במרפאתנו

שלום רב. האם קיים סיכון בזמן הריון לעובר במידה והאם אוכלת פירות ים כאשר לאב קיימת אלרגיה לכך?

דר קובי שדה ממש אין בעייה

עובר לא יכול להיות אלרגי מעולם? מאיזה גיל ניתן לעשות בדיקות?

שלום, אני בן 27, באופן כללי אני די חלש, עשיתי בדיקות דם והכל בסדר גמור, יכול מאוד להיות שהדיאטה שלי לא מוצלחת במיוחד... וחשבתי להתחיל לקחת ויטמינים. יש לי אלרגיה לפירות ים, חתולים, דשא ואבק וכמובן שאני גם אסטמתי...: האם אני יכול לקחת בביטחה אומגה 3? ומה עם וויטמינים אחרים? האם יש משהו מומלץ למצבי?

אין בעיה עם אומגה 3 מומלץ לבצע בדיקות דם כולל לויטמינים ובהתאם לטפל

Always refreshing to hear a ratnioal answer.

אני בת 37 , לפני כ 10 שנים בתגובה לאכילת שרימפס חשתי נפיחות בגרון והבנתי שמדובר באלרגיה, לאחר זמן מה ניסיתי שוב התופעה חזרה על עצמה ומאז אינני אוכלת פירות ים. אני אמורה לעבור ניתוח ורציתי לדעת האם יש קשר בין רגישות לפירות ים לרגישות ליוד? כלומר האם העובדה שאני אלרגית לפירות ים מעידה על אלרגיה ליוד?

לא אין קשר, אבל יש עדיין רופאים שחושבים שכן ולכן יש סיכוי שיבקשו ממך לקחת טיפול מונע טרם הזרק חומר הניגוד (יוד) בהצלחה ד"ר קובי שדה מומחה לאלרגיה