אלרגיה לנוצות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

תסתכלו סביב סביב: כל מה שחשוב לדעת על אלרגיות באביב

האביב בפתח ולצד תחושת ההתחדשות הגדולה שבאוויר – עולה הסיכון לתסמיני נזלת עונתית. אספנו עבורכם את הסיבות והפתרונות המעשיים: כל מה שחשוב לדעת על אלרגיות באביב האביב כבר בפתח, ולצד תחושת ההתחדשות הגדולה שבאוויר, צצים להם לא מעט אלרגנים שהופכים לנו את הימים לפחות נעימים ולהרבה יותר מנוזלים. על פי ההערכות בישראל ובעולם, כ 20 אחוז מהאנשים יסבלו מאלרגיה עונתית בעונות המעבר ובייחוד באביב. ד"ר יוסי רוסמן ופרופ' רונית קונפינו - כהן, היחידה לאלרגיה ואימונולוגיה קלינית במרכז הרפואי מאיר, מפרטים אודות התופעה המטרידה וגם כמובן – על הטיפולים היעילים ביותר. מהי בעצם אלרגיה? ובכן, למעשה מדובר בתגובה לא תקינה של מערכת החיסון, נגד גורם חיצוני (אלרגן), שבמצב תקין, אינו אמור לעורר תגובה. תהליך האלרגיה מקורו בשחרור חומרים כימיים פעילים המצויים בתוך קבוצת תאים מיוחדת (תאי פיטום) הנמצאים בעור ומתחת לריריות הגוף. מגע בין תאים אלה לאותם אלרגנים, יגרום לתאים...
ללמוד עוד על אלרגיה לנוצות
תסתכלו סביב סביב: כל מה שחשוב לדעת על אלרגיות באביב-תמונה

האביב בפתח ולצד תחושת ההתחדשות הגדולה שבאוויר – עולה הסיכון...

מאת: מיכל הלפרין...
06/04/2021
עונת מעבר - כיצד תבדילו בין צינון לאלרגיה?-תמונה

בימים האחרונים מתחילים יותר ויותר תלמידים לחזור למסגרות...

מאת: מערכת זאפ...
15/03/2021
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאלרגיה לנוצות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אלרגיה לנוצות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

לפני כ3 שבועות היה לשוק אלרגי פעם ראשונה בחיים. ככל הנראה אלרגיה לנוצות (כריות) או לחומר שטופל המילוי. האם מותר לי להתחסן לקורונה? לחכות?

שלום קלאודיה, כנראה שלא (ברוח הנחיות הביניים (בתדריך החיסונים של משרד הבריאות) בנוגע לחיסון של 'פייזר' נגד ה'קורונה' מדצמבר 2020 שאותן ניתן לקרוא ב- https://www.health.gov.il/UnitsOffice/HD/PH/epidemiology/td/docs/365_Corona.pdf). הרבה בריאות אפי

לפני כ3 שבועות היה לשוק אלרגי פעם ראשונה בחיים. ככל הנראה אלרגיה לנוצות (כריות) או לחומר שטופל המילוי. האם מותר לי להתחסן לקורונה? לחכות?

שלום קלאודיה, כנראה שלא (ברוח הנחיות הביניים (בתדריך החיסונים של משרד הבריאות) בנוגע לחיסון של 'פייזר' נגד ה'קורונה' מדצמבר 2020 שאותן ניתן לקרוא ב- https://www.health.gov.il/UnitsOffice/HD/PH/epidemiology/td/docs/365_Corona.pdf). הרבה בריאות אפי

שלום רב, האם ניתן להכניס לבית שרקנים(אופן קבוע) כשיש ילד אסמתי בבית? אף פעם לא הייתה לנו חיית מחמד בבית בגלל האסתמה אך כעת הילדים מאוד רוצים ולפני שאני קונה הייתי רוצה לדעת אם ישנה בעיה עם שרקנים בבית.

רצוי לא להכניס לבית של ילד אסתמתי כל סוגי הצפורים כדי למנוע מהילד לפתח רגישות לנוצות שילוו אותו כל חייו

השרקן הוא לא ציפור אלא ממשפחת המכרסמים, צרפתי תמונה.חשוב לי לדעת אם לקנות או לא

שלום ד"ר אתמול הגעתי למיון לאחר ששוחחתי עם מוקד אחיות שחשדו שאני נמצא בתגובה אלרגית והופנתי למיון. מזה חודש שאני עם אלרגיה בעיניים ונזלת שקופה. ברקע סינוסיטיס כרוני ואסתמה. אלרגיה לנוצות ואבק. מזה חודש נוטל טלפסט 180 מ"ג מדי יום. במהלך החודש החלו כאבי גב עליון בצד ימין ומדי פעם קושי בנשימה. אתמול היה קושי בנשימה ומאחר שאני לקראת גיוס רציתי לדעת מה הבעיה וכיצד ניתן לפתור זאת ולתמיד כי במהלך הטירונות לא יהיה לי זמן לכך. במיון הגיעו תוצאות דם של גזים עם רמות גבוהות (מצ"ב תוצאות) WBC 10,930 LYMP.abs 4.9 (שתי בדיקות אלו לא מוצגות בתוצאות שצירפתי) המוגלובין תקין- 15.1. במיון בוצע צילום חזה תקין. חשוב לציין כי במהלך החודש האחרון השינה שלי לא הייתה סדירה ואני מתעורר הרבה במהלך כל לילה. בהגעה למיון סיטורציה תקינה, לחץ דם 142/87, דופק 84 וחום 36.5. בבדיקה ראשונית של הרופא; ריאות- כניסת אוויר שווה דו"צ, צפצופים אינספירטורים לב קולות סדירים, איוושה סיסטולית בטן רכה ולא רגישה גפיים ללא בצקות או סימני DVT כעבור שעתיים-שלוש בבדיקה חוזרת לא אובחנו שוב צפצופים. לאור בדיקת גזים בדם אובחנתי עם חמצת נשימתית. היום שוב החל קוצר נשימה למספר דקות אך שחולף מעצמו וחוזר לאחר זמן מה. במהלך היום כאבי גב עליון בצד ימין. מה הייתה ממליץ לעשות במצב הזה? תודה רבה.

שלום רב, נראה כי אתה סובל מהחמרה של אסתמה, יתכן בשל אלרגיה. מציע להקפיד על טיפול במשאף ולהתייעץ על רופא משפחה לגבי צורך בפרדניזון. אתה צריך לבקש בדיקת רופא ריאות צבאי לצורך הנחיות הקשורות לשיבוצך בצבא והטיפול במהלך השירות.