תסמונת צ'רג שטראוס: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לתסמונת צ'רג שטראוס?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

תסמונת צ'רג שטראוס: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב, האם ידוע על התפרצות מחלת צ'ורג-שטראוס כתופעת לוואי עקב מתן של מספר עירויים ברמיקייד לטיפול בדלקת מפרקים פסוריאטית, בברכה רבה.

שלום מוטי, דווחו בספרות תיאורי מקרה בודדים בלבד של הופעת וסקוליטיס משנית לטיפול בחסמי TNF. לרוב הופעת הוסקוליטיס מתבטאת על פני העור ואינה סיסטמית. הסיכוי הוא מאוד מאוד נמוך.

אני סובלת מנזלת אלרגית כבר לפחות 10 שנים. בשנים האחרונות התפתח סינוסיטיס כרוני ללא פוליפ, שיעול כרוני שטופל במשאף סימביקורט ולפני כארבע שנים פרצה וסקוליטיס צ'רג שטראוס. כרגע הוסקוליטיס במצב שקט ואני לוקחת תרופות ונמצאת במעקב. עשיתי טסטים לאלרגיה ולא נמצא כלום, עשיתי בדיקות רסט ולא נמצא כלום. מה עוד אפשר לעשות כדי לאתר את מקור האלרגיה? האם לא מדובר באלרגיה וכל התופעות קשורות לוסקוליטיס?

בתסמונת שרג שטראוס מדובר בתגובה דלקתית של נזלת ואסתמה שיוצאת מכלל שליטה עד כדי דלקת קשה של כלי הדם וכדומה מעבר לטיפול בדלקת עצמה חשוב לבדוק בעיקר גורמים אלרגיה חזקים כמו למשל אלרגיה לטריות עובש למשל ולכן אנו מבצעים בחלק מהחולים שלנו בדיקות מיוחדות לכך, אך לא תמיד קיים גורם אלרגי. בהצלחה ד"ר קובי שדה מומחה לאלרגיה ואימונולוגיה

01/04/2014 | 14:56 | מאת: צרג שטראוס
מתוך פורום אלרגיה ואסתמה

האם יש תרופה אחרת מלבד פרדניזון כדי להתמודד עם המחלה? וכיצד אפשר להמנע מתופעות הלוואי של הכדור?