טינטון רצוף וממושך

דיון מתוך פורום  ניתוחים לשיקום השמיעה והאוזן

17/04/2013 | 16:43 | מאת: ירון

שלום פרופסור לונץ אני בן 37 וסובל כ-5 חודשים מטינטון רצוף וקבוע שאותו אני שומע מהמוח וממרכז הראש שנוצר עקב דלקת באוזן ימין שנאטמה וטופלתי רק במוקסיוויט למשך 10 ימים לא טיפול בסטרואידים שהבנתי מאוחר יותר כי יכלו למנוע את הטינטון והנזק -ללא כל שיפור וגם לאחר דיקור התופית ושאיבת המוגלה לא הייתה כל הטבה, בבדיקת שמיעה קיימת ירידה עיצבית בינונית דו צדדית אסטמטרית בתדרים הגבוהים 6,000-10,000 הרץ בדיקת bera וmri תקינות, הטינטון שהוא ללא כל הפוגה גורם לי לסבל רב, האם יש סיכוי סביר לכך שלמרות שקיימת ירידה עיצבית בשמיעה הטינטון יחלוף או שהוא ימשיך כך לכל אורך חיי, תודה מראש על תשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ירון טינטון פתאומי חולף אצל הרוב המכריע של הסובלים ממנו. במידה ולא חולף ישנן דרכים לעזור. במידה ועדיין יש לך טינטון, והבדיקות שבוצעו שוללות מחלה באוזן או בעצב (אני מבינה שה MRI תקין, אני ממליצה לפנות לרופאי אאג שמומחיותם הינה טיפול בטינטון. ידוע לי כי (לפי סדר האלפבית) ד"ר בן דוד וד"ר מרק מטפלים ספציפית בבעיית טינטון על ידי התאמת מכשירים ממסכים וכן בטיפול קוגניטיבי. בהצלחה ואני מקוה שהכל יחלוף מהר!

05/05/2013 | 19:44 | מאת: ירון

תודה על תגובתך אכן, בדיקות bera &mri תקינות הטינטון עדיין נמשך ללא הפוגה הרופאים שעמם שוחחתי העלו ספק רב אם הטינטון יחלוף הואיל וקיימת ירידה עיצבית בינונית אסימטרית בתדרים הגבוהים שאלתי היא האם מכיון שקיימת ירידה בתדרים הגבוהים שהייתה ככל הנראה עוד לפני הדלקת באוזן שכלל לא ידעתי על קיומה יש סיכוי גבוה שהטינטון יחלוף לגמרי או שאולי רק ייחלש בעתיד? תודה בשנית על תגובתך אני סובל מאוד מהטינטון שקיים ונמשך כחצי שנה.

שלום גם טינטון עקשני במרבית בהמקרים חולף בסופו של דבר. במידה ולא חולף וירידת השמיעה אינה כזו שניתנת לשיקום או טיפול כירורגי, ניתן לטפל באמצעים קוגניטיביים או בתרופות המקלות על הטינטון ובודאי בעזרת ממסכים. נראה כי לא ניתן בעזרת הפורום להעמיק יותר בבעיה הספציפית שלך. עליך לפנות לרופאים באצלם טופלת ולנסות להתקדם באמצעי הטיפול. בהצלחה ואני בטוחה שימצא הפתרון

מנהל פורום ניתוחים לשיקום השמיעה והאוזן