כפל ביטוח בהריון לכיסוי הוצאות טיפול בעובר

דיון מתוך פורום  ביטוח נסיעות לחו"ל

30/07/2012 | 10:47 | מאת: רותם

ברצוני לרכוש ביטוח נסיעות עבור אשתי, בהריון בשבוע 26 בתאריך החזרה. במספר חברות ביטוח קיים כיסוי של 40-50 אלף דולר לטיפול בעובר. 1. במידה ואעשה ביטוח בשתי חברות, וחלילה הוצאות האשפוז יעלו על הסכום שמכסה חברה אחת, האם החברות יתחלקו בהוצאות עד מקסימום הכיסוי המשותף? נציג הראל אמר לי שזה לא ככה, אלא רק חברה אחת תכסה אותי. 2. במידה וכן, האם ניתן לעשות ביטוח גם ב-3 חברות במקביל, ע"מ להגדיל את סכום הכיסוי עוד יותר? תודה ויום טוב.

באופן עקרוני ומבלי שתשובתי תשמש כייעוץ משפטי, הרי שבביטוח כפל תוכל לתבוע כל אחד מהמבטחים ביחד ולחוד. חוק חוזה ביטוח מסדיר את עניין ביטוח הכפל בסעיף 59 אם כי סעיף זה מתייחס לביטוח נכסים ואז קובע החוק שכל מבטח יישא באחריות היחסית שלו לפי גובה הכיסוי המקסימלי הניתן בכל אחת מהפוליסות (במקרה של ביטוח נסיעות לחו"ל ניתן לייחס זאת לכבודה לדוגמא). במקרה של הוצאות רפואיות ככל הנראה יופעל עיקרון ביטוח הכפל כאשר כל אחד מהמבטחים יישא בחלקו היחסי לפי סך תקרת הכיסוי הניתנת על ידי כל אחד מהם אולם לא יותר מהתקרה בכל מקרה. הסיכון שלך הוא בתשלום כפול או משולש של השתתפות עצמית וכמובן פרמיה. לא מן הנמנע שחברת ביטוח אחת תישא במלוא העלות ותבוא בחשבון עם חברות הביטוח האחרות וזו אחריותך להצהיר על קיומן של חברות אחרות . חשוב לציין כי עיקרון ביטוח הכפל פועל כאשר מדובר בחברות ביטוח שונות. שתהיה נסיעה טובה ובטוחה ואיחולי להריון קל ובריא.

30/07/2012 | 12:19 | מאת: רותם

רן, תודה רבה על התגובה המפורטת, ועל האיחולים. רק עוד הבהרה אחת ברשותך - חברות הביטוח אמורות לפצותי כל אחת עד התקרה שלה, כך שסך הכיסוי יהיה עד סכום התקרות של כולן? (אני מתכוון כמובן בתנאי שסכום התקרות הכולל לא עולה על סך ההוצאות הרפואיות).

מנהל פורום ביטוח נסיעות לחו"ל