תרופות מגבירות דימום?

דיון מתוך פורום  תסמונת אוסלר-וובר-רנדו (HHT)

22/01/2010 | 18:26 | מאת: ויויאן

שלום רב, ברצוני לדעת האם קיים קשר בין התרופות קלרינאז ותיאותרים לבין התגברות הדימום מהאף? לפני כמה ימים בשל התקררות וצינון, קיבלתי אנטיביוטיקה ואת התרופות המוזכרות, מאז חלה החמרה רצינית בדימום מהאף. בדר''כ בזמן צינון הקינוחים התכופים מעודדים דימום. אך הפעם מדובר בכמויות אדירות של דם ובקצב דימום מהיר משני הנחיריים, שפוסק רק לאחר המון זמן (כאשר אני גורמת לקרישת הדם בנחיריים). היום לא לקחתי אף אחת מהתרופות הללו וסבלתי מדימומים מסיביים. ברצוני להבין האם יש קשר בין הדברים. תודה רבה

27/01/2010 | 18:55 | מאת: ויויאן

שוב שלום. רציתי להוסיף שיום לאחר שהפסקתי לקחת את הכדורים, פסקו הדימומים לחלוטין. אני משוכנעת לגביי הקשר בין התרופות הנ''ל והדימום. ברצוני לדעת, להבא מה עליי לבדוק לפני שאני מתחילה ליטול תרופה שעלולה להזיק לי? לאילו מרכיבים/פעולות עליי לשים לב?

שלום, וויויין. זה ידוע שהצטננות גורמת בעיות דימום מהאף (קנוח תדיר, יציאת הגף משיווי משקל בריאותי וכו'). לגבי תרופות. על חולי HHT תמיד!!!!! יש לבדוק האם התרופה כוללת גורם מדלל דם (כמו אספירין וכו'). זה גורם, בעיקר, לכמות גדולה של דימום וקושי לעצרו. בנוסף אפעל שתקבלי תשובה יותר מקצועית מהרופאים של המרכז.

מנהלי פורום תסמונת אוסלר-וובר-רנדו (HHT)