הזעה

דיון מתוך פורום  רפואת משפחה

25/09/2002 | 01:18 | מאת: טל

שלום ! אני בת 22, לפני שנה ורבע חליתי במחלת הנשיקה ולפני 10 חודשים לאחר שהמחלה עברה כבר התנפחו לי בלוטות הלימפה בעיקר בצוואר - הבלוטות עדיין נפוחות. בחודשיים האחרונים אני עייפה וחלשה מתמיד. בבדיקות דם שעורכים לי עדיין לא ברור מה יש לי , כנראה חליתי גם בparvo virus לאחרונה אבל זה לא בהכרח הגורם לנפיחות ולחולשה. בשבועיים האחרונים אני מזיעה מאוד בלילה (לא כל יום)- אני מתעוררת רטובה לגמרי (אמא שלי אמרה שזה בטח קשור לחולשה). יש קשר בין ההזעה למה שתיארתי קודם לכן ? האם צריך לבדוק משהו מיוחד או לחכות שזה יעבור ? תודה מראש טל

לקריאה נוספת והעמקה

האם נלקחו דגימות מהבלוטות הנפוחות ? מאד ייתכן שמדובר בהתלקחות של מחלת הנשיקה או מחלה ויראלית אחרת. כל עוד לא הסתיימה המחלה ייתכנו שינויים בחום הגוף ובעקבותיהם הזעת לילה. אבל אם זה ממשיך זה דורש המשך בירור (צילום חזה, בדיקות דם נוספות, אולי ביופסיה מבלוטת לימפה נפוחה).

28/09/2002 | 04:04 | מאת: טל

ד"ר הס שלום ! לא נילקחו דגימות מבלוטה נפוחה - הרופא אמר שיתכן שבהמשך תילקח דגימה אבל בינתיים ממישוש הבלוטות נראה לו שהן תקינות (פרט לעובדה שהן נפוחות). בינתיים נבדקים בעיקר כיוונים של וירוסים אחרים חוץ ממחלת הנשיקה.

מנהל פורום רפואת משפחה