בדיקת Cardiolipin IgG

בירור קרישיות-יתר נפוץ בתחום הפוריות, ונהוג לבצע את הבדיקה כשמנסים להבין את הסיבה להפלות חוזרות. הבדיקה היא גם חלק מהערכת תסמונת Anti-Phospholipid Syndrome (תסמונת אנטיפוספוליפידית) ומחלות אוטואימוניות אחרות.

צילום: שאטרסטוק

הבדיקה נועדה לזהות את נוגדני Cardiolipin בדם, נוגדנים עצמיים המיוצרים על ידי מערכת החיסון, ומכוונים באופן שגוי נגד חלבונים בשם Cardiolipin, חלבונים המצויים על ממברנות תאים וטסיות. נוגדנים עצמיים אלו יכולים להשפיע על יכולת הקרישה של הגוף. נוגדנים נגד Cardiolipin מעלה את הסיכון להתפתחות קרישי דם בוורידים ובעורקים, דוגמת פקקת ורידים עמוקים ותסחיף ריאתי. נוכחות נוגדנים אלו מלווה לעתים בספירת טסיות נמוכה (תרומבוציטופניה), הפלות חוזרת, רעלת הריון ולידה מוקדמת.

נוגדנים נגד Cardiolipin הם הנוגדנים הנפוצים ביותר ממשפחת נוגדנים נגד-פוספוליפידים, קבוצת נוגדנים עצמיים שנקשרה עם קרישיות-יתר ומחלות אוטואימוניות, דוגמת זאבת. נוגדנים אלו מזוהים לעתים קרובות עם נוגדנים אחרים נגד פוספוליפידים, דוגמת Lupus Anticoagulant ו-Anti-Beta-2-Glycoprotein 1. לעתים ניתן לזהות נוגדנים אלו באופן זמני גם במצבים של זיהומים, נוכחות נגיף HIV/AIDS או במקביל לגידולים סרטניים מסוימים, תרופות (דוגמת Phenytoin, Penicillin ו-Procainamide). לפעמים ניתן למצא נוגדנים כאלה בבדיקות דם של קשישים.

תוצאת בדיקה תקינה: שלילי, Negative

עוד בדיקות בנושא בדיקת Cardiolipin IgG

 בדיקת CMV Antibodies IgG - תמונה

בדיקת CMV Antibodies IgG

הבדיקה משמשת לאבחון השלב הפעיל של זיהום בנגיף Cytomegalovirus, ובקצרה CMV. בבדיקה זו מחפשים בדם נוגדנים -... קרא עוד...
 בדיקת רמת Immunoglobulin E - תמונה

בדיקת רמת Immunoglobulin E

הבדיקה המשמשת להערכת הרמה בדם של חלבון (IgE (Immunoglobulin E, אחד הנוגדנים בגוף, המיוצר על ידי מערכת החיסון... קרא עוד...
לכל הבדיקות

תשובות לשאלות מפורומים, בנושא בדיקות דם

שלום, מהי משמעות תוצאה של 11 בבדיקת השפעת תוצאת בדיקת cardiolipin igG abת כאשר התחום צריך להיות בין 0 ל- 10. האם יש להתייחס בכך אם אשה עוברת טיפולי פוריות במטרה להרות? מה בדיוק צריך לעשות? תודה רבה

התוצאה מאד גבולית כך שקרוב לחודאי ניתן להתייחס כתקין.