בדיקת רמת לימפוציטים (Lymphocytes)

בדיקת רמת לימפוציטים בדם היא חלק מספירת הדם והיא יכולה להיות שימושית במקרים של תסמיני מחלה זיהומית או בחשד למחלת דם, מכיוון שרמות גבוהות או נמוכות מדי של לימפוציטים עלולות להעיד על מחלה.

לימפוציטים הם חלק משורת תאי דם לבנים, לצד נויטרופילים, אאזונופילים, בזופילים ומונוציטים. ישנם סוגים שונים של לימפוציטים, כאשר תאי B ותאי T משתפים פעולה נגד גורמים זיהומיים.

צילום: שאטרסטוק

הסבר תוצאות הבדיקה

ספירת לימפוציטים נמוכה (לימפוציטופניה) תיתכן במצבים בהם הגוף אינו מייצר כמות מספקת של לימפוציטים, קיים הרס מוגבר של תאים אלו, או כאשר לימפוציטים כלואים בטחול או בקשריות לימפה. ספירת לימפוציטים נמוכה תיתכן במקרה של שפעת, תת-תזונה, טיפול בסטרואידים, טיפול קרינתי או כימותרפי, HIV או מחלות אוטואימוניות (דוגמת לופוס).

ספירת לימפוציטים גבוהה (לימפוציטוזיס) נפוצה כשיש זיהום נגיפי, כולל שפעת או CMV, אך תיתכן גם במקרים של זיהום חיידקי (שחפת, ברוצלה) וגם בלוקמיה.

טווח תקין (K/µL)
3.5 1.5

עוד בדיקות בנושא בדיקת רמת לימפוציטים (Lymphocytes)

ספירת כדוריות דם לבנות - (WBC -White Blood Cells) - תמונה

ספירת כדוריות דם לבנות - (WBC -White Blood Cells)

ספירת כדוריות דם לבנות ("ספירה לבנה" או "לויקוציטים") מהווה חלק מספירת הדם המלאה. כדוריות הדם הלבנות מסייעות... קרא עוד...
בדיקת G6PD) Glucose-6-Phosphate Dehydrogenase) - תמונה

בדיקת G6PD) Glucose-6-Phosphate Dehydrogenase)

הבדיקה מודדת את רמות האנזים G6PD בדם. אנזים זה מסייע לתפקוד תקין של כדוריות הדם האדומות ומגן עליהן מתוצרים... קרא עוד...
לכל הבדיקות