בדיקות רמת טריגליצרידים בדם (Triglycerides level)

טריגליצרידים הם סוג של שומן בגוף - חלקם נוצרים בגוף וחלקם מגיעים מהמזון שאנו אוכלים. הקלוריות העודפות מומרות לטריגליצרידים המאוחסנים בתאי שומן לשימוש עתידי. אם צורכים כמות קלוריות העולה על הצרכים של הגוף, תירשם עלייה ברמות טריגליצרידים בדם.

צילום: שאטרסטוק


השפעה על תוצאות הבדיקה

חשוב לצום לפחות 8-12 שעות לפני בדיקת טריגליצרידים.

צריכת אלכוהול ותרופות מסוימות יכולה לשבש את תוצאות בדיקת הדם.


הסבר תוצאות הבדיקה

רמות טריגליצרידים גבוהות יכולות להופיע במצבים נוספים, דוגמת שחמת כבד או נזק כבדי, תת-פעילות של בלוטת התריס, סוכרת לא מאוזנת, תרופות מסוימות, מחלת כליות (תסמונת נפרוטית), תזונה דלה בחלבונים ועתירת פחמימות.

רמות טריגליצרידים נמוכות פחות נפוצות וייתכנו עקב תכולת שומן נמוכה בדיאטה, פעילות יתר של בלוטת התריס, תת תזונה או הפרעות ספיגה.

טווח תקין (מ"ג/ד"ל)
150 0
התוכן בעמוד זה נכתב על ידי ד"ר עמית עקירוב, רופא מומחה ברפואה פנימית ובאנדוקרינולוגיה, רופא בכיר במכון לאנדוקרינולוגיה, סוכרת ומטבוליזם בבית חולים בלינסון, מרכז רפואי רבין.
** ייתכנו הבדלים בטווח התקין של הבדיקות בין מעבדות שונות. חלק מהמעבדות משתמשות באמצעי מדידה אחרים או עשויות לבחון דגימות שונות. יש לדון עם הרופא המטפל במשמעות תוצאות הבדיקה.

עוד בדיקות בנושא בדיקות רמת טריגליצרידים בדם (Triglycerides level)

בדיקת ברזל (Iron) - תמונה

בדיקת ברזל (Iron)

ברזל הוא מינרל חשוב בגוף האדם ומקורו במוצרי מזון, דוגמת בשר אדום ודגנים מועשרים או מתוספים. ברזל חיוני ליצירת... קרא עוד...
בדיקת חומצה לקטית (Lactic Acid) - תמונה

בדיקת חומצה לקטית (Lactic Acid)

הבדיקה להערכת כמות חומצת חלב בדם משמשת בעיקר לאבחון חמצת לקטית, מצב שבו רקמות הגוף אינן מקבלות כמות חמצן... קרא עוד...
לכל הבדיקות