חומצה אלפא הידרוקסית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לחומצה אלפא הידרוקסית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

חומצה אלפא הידרוקסית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב, היכן ניתן לרכוש ויטמין A ו C וקו־אנזים Q10 חומצה אלפא הידרוקסית למריחה על עור הפנים? תודה

IHERBבאתר

היי דוקטור יש לי עוד שאלה אחת ששכחתי לשאול. קראתי שמי שעושה הסרת שיער בלייזר מ-הפנים אסור לו להשתמש ברטינול וצריך לקחת לפחות שבועיים הפסקה לפני הטיפול. האם בקרם/סרום שמבוסס על חומצה אלפא הידרוקסית או חומר גדילה שרשמת גם אסור להשתמש בהם בזמן טיפול בלייזר כמו רטינול או שאיתם אין בעיה ?

אין איתם בעיה

שלום דוקטור. ממה שיצא לי לקרוא מה שהוכח מחקרית שהכי מועיל למניעת הזדקנות הפנים כתכשיר אנטי אייג'ינג זה רטינול (vitamin A ). איזה תכשיר (קרם) מבוסס מחקרית שהכי מועיל למניעת הזדקנות העור אחרי רטינול ? (חוץ מקרם הגנה ואי חשיפה לשמש שזה מובן לי מאליו)

הסתייגות לגבי השפעת קרמים על העור: במחקרים הוכח שקרמים נגד הזדקנות העור משפרים את הקמטים באחוז זניח שכמעט ולא נראה לעין . הדבר הגיוני כיוון שקרם יהיה אשר יהיה לא מסוגל לחדור לשכבות העור העמוקות , ורוב תהליכי ההזדקנות קורים דווקא בשכות העמוקות. מהחומרים שהוכחו מחקרית כמשפרים במידה קלה מאוד - חומצה אלפא הידרוקסית וגורם גדילה אפידרמלי.

שלום, יש לי כתמי פגמנטציה מעל השפה (לא ברור לי אם זה מהשמש או משימוש בשעווה). לאחרונה נתקלתי בפרסומים ובחוות דעת טובות לגבי משחה מסוימת בשוק- משחה שמיועדת למריחה בלילה. בתיאור המשחה מצוין: https://www.tulipnatural.com/product/%D7%A7%D7%A8%D7%9D-%D7%9C%D7%97%D7%99%D7%93%D7%95%D7%A9-%D7%94%D7%A2%D7%95%D7%A8-lifting--pigment-active "קרם לטיפול בפיגמנטציה ולהבהרת העור ברשיון משרד הבריאות. הקרם של טוליפ מיועד לטיפול בכתמים אלו, ואת השינוי בעור ניתן לראות החל מהטיפול הראשון , הקרם מבוסס על פורמולה טיפולית המטפלת בתופעות של פיגמנטציה ממגוון רחב כגון כתמי הריון, כתמי שמש וכד', על ידי שימוש בחומצות כגון: חומצות אלפא הידרוקסיות (AHA), חומצה אמינית, חומצה גליקולית, רטינול ושמנים ארומטיים. השילוב בין החומצות לשמנים גורם לחדירה ופעילות בעומק הדרמיס. הקרם מסייע בתיקון מראה כתמי עור במניעת כתמים עתידיים". שאלתי היא האם שימוש בקרם כזה יכול ליצור פגיעה בלתי הפיכה בעור לאורך השנים. תודה רבה

בתחילה יש לברר את הסיבה ךפגמנטציה לכן, ממליץ לפנות לרופא עור להתייעצות