אקנה חתולים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאקנה חתולים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אקנה חתולים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

היי, יש לי גור חתולים מדהים בן 4 חודשים, בשבועות האחרונים שמתי לב שהחלו להופיע לו מין נקודות שחורות על הסנטר, קראתי קצת והבנתי שמדובר באקנה של חתולים. האם יש טיפול ביתי נגד זה? או שעדיף לראות וטרינר? (החלפתי לו את כל הכלי אוכל מפלסטיק לזכוכית)

אם אכן מדובר באקנה של חתולים, לעיתים יש צורך בטיפול מקומי ובמשחה אנטיביוטית, מופירוצין. כדאי בכל מקרה לגשת לבדיקה לצורך אבחנה וטיפול

05/06/2011 | 15:12 | מאת: קרן
מתוך פורום וטרינריה

שלום, ברשותי גור חתולים פרסי גזעי בן 9 חודשים. לפני חודשיים הופיעו על פניו פצעים מדממים (כנראה לאחר שגירד) הלכתי איתו לוטרינר והוא טען מיידית (ללא בדיקה) שאכן מדובר ב"אקנה חתולים" וקיבל את המשחה "מופירוסין". מרחתי לו את המשחה ואכן הפצע עבר.. לאחר כמה שבועות הפיעו כמה פצעים על איזורים אחרים על פניו. המשכתי למרוח את המשחה ואכן חלקם עברו. לפני חודש הופיע פצע נוראי באיזור הפה שעבר לשפה העליונה. הוא לא יכל לאכול וליקק את השפתיים כל הזמן. לקחתי אותו מיידית לוטרינר. הוטרינר טען שמדובר במחלה אוטואימונית והזריק לו זריקה. החתול שלי היה תשוש שלושה ימים ולאחר 4 ימים הפצעים בפה עברו והוא חזר לעצמו. עכשיו לצערי שוב הופיע פצע בולט, סימטרי ואדום באיזור של הסנטר. שוב לקחתי אותו לוטרינר ומבלי אפילו לבחון את הפצע אם מדובר באקנה או אפילו פטרייה, הוא ישר הזריק לו את הזריקה של אוטואימוני וכשלקחתי אותו הביתה הוא רייר כמה שעות. החתול שלי כבר שלושה ימים תשוש לגמריי, שוכב על הרצפה, מסתתר ונראה דיי סובל. בד"כ הוא פעיל והכי ידידותי לסביבה. הוא אוכל ושותה כרגיל כנ"ל לגברי הצרכים. חשוב לציין שהפצע לא עובר. מה לעשות?

קרן, המחלה נקראת אאוזינופיליק גרנולומה, מחלה אוטואימונית של חתולים. מכיוון שלא בדקתי את החתול ואיני יודעת מה התרופה שקיבל איני יכולה לעזור. במידה ואת מוטרדת ואין הטבה במצבו יש לחזור אל הוטרינר בשנית.

הבנתי שאין מספיק מחקר לגביי המחלה הזו והסטרואידים שמזריקים לא מעבירים את המחלה.. אני לא מוכנה להזריק לו יותר ואני חושבת אפילו לפנות לנטורופתיה מה דעתך?