ניסיונות חוזרים להקאה אצל כלבים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לניסיונות חוזרים להקאה אצל כלבים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ניסיונות חוזרים להקאה אצל כלבים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

 הכלב שלי אחרי הטיול, עכשיו הוא מנסה להקיא כל שנייה כאילו משהו תקוע לו ואין לו שום דבר בפה, אני מפחד נורא, אם זה פרט חשוב אז אחרי שהוא אכל אחרי 5 דקות הוצאנו אותו לרוץ בבקשה עזרה ואף ווטרינר לא פתוח עכשיו

הפורום אינו מקום לייעוץ חירום משום שאנחנו עונים לשאלות בהתנדבות בזמן פנוי. יש לגשת לבדיקה רפואית במידה וממשיך

שלום יש לי כלב זכר, מעורב בין גולדן לרוטוילר, כבן שנתיים (לפי מיטב ידעתי, כי אימצתי אותו לפני שנה) פעם בכמה זמן הכלב מקבל מין התקף שדומה לחנק. לא יודעת איך לתאר את זה אבל זה כמו גאג, כאילו בא לו להקיא והוא מוציא ומחזיר לשון בצורה תקיפה ואינטנסיבית, הוא גם נלחץ מהעניין ואני מנסה להרגיע אותו. המצב הזה נעלם אחרי כמה דקות, זה רק נדמה שהוא רוצה להקיא, לא יצא מצב שהוא הקיא מהתקף כזה אם אפשר לשלוח וידאו כדי להמחיש את המצב אשמח לדעת מה יש לו..

הנה לינק לוידאו http://www.youtube.com/watch?v=pY5W96hi6BI&feature=youtu.be

מיטל, לא מדובר בהקאה. האם הכלב מטופל כנגד תולעת הפארק ? באיזו תדירות התופעה מתרחשת ? סימנים קליניים חריגים נוספים ? ריור ? עוויתות ?

19/07/2012 | 09:08 | מאת: מיטל
מתוך פורום וטרינריה

הוספתי לך לינק לוידאו שצילמתי במהלך אחד מההתקפים, זה מתאר את המצב בצורה הכי טובה הוא מטופל נגד תולעת הפארק, אין ריור או עיוותות וזה מתרחש אחת לחודשיים בערך, ביממה האחרונה זה ממש כמעט כל היום, לכן חלטתי לכתוב

היי יש לכלב שלי את אותו סימפטום אשמח לדעת איך טופל ואם יש לחשוש?

הכלב זקוק לבדיקה וטרינרית מקיפה לצורך האבחון.

הכלבה שלי (בת 8) ביום חמישי עשתה במשך היום כ-20 פעם תנועות וקולות של הקאה (ממש חזק), בלי שיצא לה אוכל או נוזל מן הפה. מצב רוחה היה טוב והיא גם אכלה ועשתה את צרכיה בלי בעיה מיוחדת. כמה ימים לפני זה שמעתי את הכלבה של השכנים עושה גם כן אותו דבר. רציתי לנסוע לרופא, אבל מכיוון שלקראת אחר הצהריים שה נחלש, וגם מצב רוח של הכלבה היה טוב, לא נסעתי. מאז יום חמישי זה חזר בצורה הרבה יותר חלשה מספר פעמים בודדות. לפני כשלוש שבועות היתה לה נשירת שיער חזקה, אבל הרופא אמר שזה בגלל שהאוכל לא טוב (האכלנו אותה שיבולת שועל עם בשר, מה שאנחנו אוהבים, עם תוספת קלה של דוגלי) והמליץ על אוכל לכלבים (לא זוכר כרגע את שמו) שמאז אנו נותנים אותו לכלב בלי שום תוספות. לפני כשלוש שבועות היו לה גם פרעושים, אני בטוח שהשמדתי את כולם ע"י רחיצה וספריי, אבל היא ממשיכה קצת להתגרד (חיפשתי אצלה פרעושים לאחרונה ולא מצאתי). אני לא יודע אם לכל העובדות שסיפרתי יש רלוונטיות לעיניין. האם ייתכן שמדובר באיזה מחלה מסוכנת שעברה רק לתקופת מה וסופה לחזור עוד פעם ?

לפעמים לבעלים קשה להבדיל בן שעול והקאה ובטעות מאבחנים את השעול כתנועות הקאה. אם מדובר בשיעול כדאי לשלול כי מדובר בשעלת, זאת מחלה מאד מדבקת בן כלבים ומכיוון ששמעת את כלבת השכנים עושה רעשים דומים כדאי לשלול אפשרות זאת למרות שלשיעול יכולות להיות סיבות נוספות. לחילופין אם מדובר בהקאות גם הן יכולות לנבוע מסיבות רבות בינהן גם תולעים (המועברות ע"י פרעושים)או רגישות למזון וכו' גש לוטרינר כדי שיבדוק את הכלבה.