בעיות התנהגות אצל חתולים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לבעיות התנהגות אצל חתולים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

בעיות התנהגות אצל חתולים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום ד"ר, יש לי שתי חתולות הנמצאות אצלי כשנה בדירה יחסית קטנה. מילקי היא החתולה החברתית ודורשת התשומת לב והשניה, שוקו, היא חתולה שיודעת להסתדר מעולה לבד ופחות דורשת תשומת לב. אני ישנה עם דלת סגורה כשהן מחוץ לחדר השינה ומילקי מדי לילה שורטת את הדלת, כדי שאפתח לה אותה. כדי שלא תתרגל אני בדר"כ לא פותחת לה את הדלת, הדבר מפריע מאוד לישון ואנ לא מצליחה לישון לילה שלם בגלל השריטות שלה על הדלת .במהלך השבועיים האחרונים כל לילה היא עושה את זה ואפיול מס' פמעמים רב במהלך הלילה עצמו . האם נתקלת במקרה דומה לזה ? ומה הפתרון ? האם ישנה איזושהי הצעה שתוכל לי לחזור לנהל אורח חיים תקין ? בנוסף, פניתי לוטרינרית המטפלת בבעיות התנהגות אצל חיות אבל היא דורשת המון כסף עבור טיפול (מה שלא אוכל להרשות לעצמי), ואני כבר קרובה ללהתייאש מההחזקה שלהן אצלי ... :( אודה מאוד מאוד לעזרתך בנושא שבת שלום .

שלי, כל אחד עושה מה שהוא יודע לעשות טוב.. אכן, הפתרון הטוב ביותר הינו וטרינר המטפל בבעיות התנהגות, אך בשלב זה תוכלי גם להעזר במטפל התנהגותי לחתולים, וכדאי בהקדם לפני שיהפוך לבעיה שקשה יהיה לפתור. אם את צריכה המלצה, פני אלי שוב.

04/02/2013 | 14:48 | מאת: שלי
מתוך פורום וטרינריה

תודה רבה על תשובתך, אשמח לקבל המלצה של מטפל התנהגותי לחתולים

יעל צפריר.

08/06/2005 | 06:53 | מאת: משמש
מתוך פורום וטרינריה

שלום בזמן האחרון שמתי לב שהחתול שלי פעם ביום בבוקר עושה את הצרכים שלו ליד הארגז ושאר היום רק בארגז וההתנהגות הזו רק לפני שבוע התחיל למה? החלפתי לו את החול לחדש לא עזר אני חושבת מרדנות כי לקחתי או שבוע אצל ההורים והוא נהנה לצאת החוצה למרות שפחד מההתחלה ועשיו חזרנו לדירה קומה רביעית שכל הזמן בתוכה והרגשתי שהוא בדיכאון האם זה מסביר את התנהגותו ומה אני יכולה לעשות איתו? בבקשה תעזרו לי לא נעים לי עם השותפה מה עודה לנו בדירה תודה רבה

משמש שלום, לא חסרים חתולים מרדנים, לא חסרים חתולים עם בעיות התנהגות ולא חסרים חתולים חכמים. אך קודם כל חובה לבדוק שלא מדובר בבעיה בריאותית. לאחר שזאת תשלל יהיה אפשר לאבחן מה מקור הבעיה.

שלום תודה רבה על התשובה אבל מדאיג אותי איזה בעיית בריאות יכולה להיות?