חזה לא מפותח: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לחזה לא מפותח?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

חזה לא מפותח: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, בתי בת 18, גובה 154, חזה קטן מאוד (לא גדל מאז גיל 12). האם בשלב זה ניתן עוד לעשות משהו..?

מקפיצה, משום מה דילגת על שאלתי..

בלי לבדוק אותה ולבצע בדיקות לפי הצורך , לא ניתן לענות לך

כבר עניתי

שלום, אני אימא לנערה בת 18. המחזור שלה לא סדיר - מקבלת פעם בחודשיים בערך, ואותו היא קיבלה לראשונה בגיל 15. בנוסף לכך, השדיים שלה לא התפתחו עדיין. מה אפשר לעשות? האם יש תרופות לעידוד גדילת החזה באופן משמעותי ? והאם זה לא מאוחר מדי ?

לא מאוחר לטפל בכל מחזור עולים בדם האסטרוגנים וגורמים לגדילת השד יש לפנות לאנדוקרינולוג לטיפול

היי... אז ככה.. חברה שלי בת 24 אנחנו שנתיים ביחד.לאחרונה היא שיתפה אותי במשהו שכניראה הציק לה המון זמן.. לי זה לא הכי הפריע.. וזאת העובדה שיש לה חזה טובולרי, חזה לא מפותח.. עובדה שמאוד מפריעה לה גם ביחסי מין וגם ברגשי נחיתות שהיא בחברה. היא שוקלת אפשרות לעשות ניתוח להגדלת חזה, ששאלתי אותה מה המניע.. היא טוענת שמגיל 12 כאשר החזה שלה הפסיק להתפתח ועד היום היא הרגישה ממש לא נשית וחוזרת וטוענת שיש לה "פגם התפתחותי" ואם במידה והיא תעשה אז היא תעשה את הגודל הכי קטן, היא לא מעוניינת שישימו לב שהיא עשתה העיקר "להרגיש נשית". השאלה היא... האם ניתוח להגדלת חזה באמת יכול להיות הפיתרון? אני אישית לא הייתי רוצה שהיא תעשה את זה, אבל אני אתמוך בה בהחלטתה,אני מבין שהסיבה שלה רציונלית בניגוד לנשים שיש להן חזה והן רוצות יותר גדול.קראתי קצת על הנושא ולפי המידע ניראה כי ניתוח כזה באמת משפר דימוי עצמי במקרים מסוימים.. האם רק ניתוח יוכל לעזור לה? במקרה שלה? ואם לא אז מה החלופות?

שלום אורן, זה פתרון חיצוני שלעתים עוזר בהחלט לשינוי התחושה הפנימית. עדיף כמובן לעשות את השינוי "מבפנים" ולקבל את עצמך, אולם בחברה שלנו יש המעדיפים את השינוי החיצוני המהיר יותר על חשבון הקבלה העצמית (שבדרך כלל דורשת תהליך טיפולי ועבודה עצמית). חברתך תבחר את מה שמתאים לה. אודי

היי, אני בן 20 ו-4 חודשים, לפני כחודשיים עשיתי בדיקת דם בה נראה היה כי הכל תקין לכאורה, אני 1.70 מטר כיום אך בהשוואה לאבי ואחי (מעל 1.80) אני לא מרגיש בנוח עם עצמי, האם ישנה אפשרות לגביהה ע"י ויטמינים, חומצות אמינו, תוספים תזונתיים או הורמון גדילה? אוסיף כי התחלתי להתייחס למצב זה רק השנה ומשקלי הינו 63 ק"ג (ירדתי במשקל 12 ק"ג בתוך 3 חודשים לפי דיאטנית במכון כושר), מבנה גופי לא הכי מפותח (אציין כי ישנם איברים בגופי חסרי פרופורציה לגוף כמו חזה לא מפותח וגודל איבר המין), רופאי המשפחה שהתייעצתי איתם טענו כי אין צורך בשום טיפול ובכל זאת איני מסופק מהעניין. האנדוקרינולוג שהופנתי אליו טען שאני חווה/חוויתי delayed puberty וזאת הסיבה שאני נראה כמו נער בן 17 (הוא לא ציין אם אמשיך לגבוה), האם יש סיכוי שאמשיך ואתפתח ואדביק את הפער לבני גילי, שמעתי שיש הממשיכים להתפתח ולגבוה עד גילאים 23- 25 יש סיכוי שאחווה זאת? תודה מראש!

לא סביר שתגדל על תחיה משמועות אלא ממידע בדוק