כאבים אחרי שאיבת ביציות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הקפאת ביציות: הדרך המומלצת לשימור פוריות

נשים רבות מעדיפות לדחות את הקמת משפחה לשלב מאוחר בחיים. למרבה הצער, היכולת הביולוגית להרות פוחתת משמעותית עם השנים. הקפאת ביציות מאפשרת להיכנס להריון בגיל קצת יותר מבוגר על אף התפתחות טכנולוגית אדירה בשנים האחרונות בהקשרים רפואיים רבים, גיל האשה עדיין מהווה אחד הגורמים המשפיעים ביותר על רמת הפוריות של האשה. האם מטפחת קריירה משגשגת ושואפת להגשמה עצמית? במקרה שאת מעוניינת גם להקים משפחה בעתיד, כדאי, לזכור במקביל גם את הנתונים הביולוגיים. בניגוד לגבר, המייצר תאי זרע חדשים לאורך כל חייו, אשה נולדת עם מספר מוגבל של ביציות. יחד עם האשה, גם הביציות עוברות תהליך התבגרות. מדי חודש מבשילה ביצית אחת ויוצאת מן השחלה אל הרחם. שאר הביציות נשארות במאגר. ככל שהאשה מתבגרת, נותר בשחלות החלק הפחות איכותי של מאגר הביציות ומספר הביציות הולך וקטן. בעקבות תהליך זה, החל משנות ה-30 לחייה, חלה ירידה בפוריות האשה. למעשה, לאחר גיל 40, הסיכויים להיכנס להריון נמוכים...
ללמוד עוד על כאבים אחרי שאיבת ביציות
הקפאת ביציות: הדרך המומלצת לשימור פוריות-תמונה

נשים רבות מעדיפות לדחות את הקמת משפחה לשלב מאוחר בחיים....

מאת: פרופ' לברון...
01/09/2019
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכאבים אחרי שאיבת ביציות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כאבים אחרי שאיבת ביציות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, אני באמצע תהליך IVF. נשאבו 18 ביציות ומאז השאיבה התחילו כאבים חזקים בבטן ובגב התחתון, נפיחות ומתן שתן כל כמה דקות. אמורה להיות החזרה של עובר ביום שלישי הקרוב. מה עלי לעשות? האם אפשר להחזיר עובר במצב הזה? איזה בדיקות לבקש מהרופא לפני ההחזרה? איזה תמיכה הורמונלית מומלצת?

כדאי להיבדק לפני ההחזרה ביום שלישי ובהתאם במצבך, ומצב העוברים, להחליט אם לא עדיף החודש להקפיא את העוברים ולהימנע מהחזרה.

שלום לכולם, חדשה בפורום...מתחילה בשבוע הבא סבב דיכוי+הורמונים לקראת IVF למישהי יש עצות- והכי מעניין אותי: האם יש כאב אחרי שאיבת ביציות? בייב

שלום בייב, לכל אחת יש סף כאב קצת שונה, כך שקשה לצפות עד כמה יכאב לך. בגדול יש תחושות מסויימות אחרי השאיבה ואולי אף כאבים, בד"כ די דומים לכאבי מחזור. אני אישית עברתי 5 שאיבות ומעולם לא נזקקתי אפילו לאקמול - אבל יש בנות שלוקחות אקמול או אפילו משכך כאבים יותר חזק. אני מקווה שלא יכאב לך. וכמובן, מאחלת לך הצלחה!!!

לבייב לי באופן אישי מאודדדדדדדדדדד כאב אחריי שאיבה לא יכולתי לזוז 3 ימים!! אך זה לא מחייב ... בהצלחה

אני היום עברתי שאיבת ביציות וזה רק טיפה כואב יש הרגשה של כבדות והבטן טיפה נפוחה אבל זה לא נורא כמו שחשבתי, באופן כללי הייתי אומרת ששום דבר פיזי לא מפחיד אותי לעומת תחושת הצפייה ולאחריה חס וחלילה האכזבה( לא עלינו....)