עיסוי בהריון: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לעיסוי בהריון?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

עיסוי בהריון: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום ד"ר , אני בהריון שני, בשבוע 20+5, וסובלת מכאבי גב תחתון, בעיקר לאחר פעילות ממושכת כמו בישול/ניקיון. האם מותר בהריון לעשות שימוש בכרית עיסוי שיאצו בגב התחתון? (על פי הנתונים יש לכרית ראשי עיסוי ורטט ואף חימום אינפרה אדום). תודה!

שלום אין מחקרים מדעיים שבדקו את זה ולכן אני לא ממליץ

אני שבוע 32 ולפני זמן מה התחלתי לסבול מכאבי גב תחתון. המשפחה המורחבת (ההורים של בעלי) ממש לוחצת עלי לעשות שימוש במעיין מתקן מעסה אוטומטי שהם קנו באינטרנט והוא מתלבש על כורסה ויש לו כדורים כאלה שעולים ויורדים ומעסים את כל הגב. אני מעולם לא השתמשתי בו וממש לא נראה לי לנכון לעשות את זה עכשיו, כי מהמחקר הקטן שעשיתי, גם כתבות שמשבחות מסאג' בהריון טוענות שמי שצריך לעשות את זה הוא מי שמבין במסאג' של נשים בהריון כדי לא ללחוץ על נקודות שעלולות להזיק. הנה פה לדוגמא: "חשוב לקבל את העיסוי ממעסה מוסמך ובעל ניסיון בעיסוי נשים הרות, שכן ישנן נקודות או אזורים שאסור ללחוץ עליהם, כיוון שהם עלולים לגרום לזירוז הלידה או להיפוך העובר." http://www.emadama.co.il/Pregnant-Massage.aspx אז נראה לי שמתקן למסאג' שעושה לחיצות אוטומאטיות בלי להתחשב בכאבים הספציפיים שחווה האדם שיושב עליו, ובוודאי בלי להתחשב שמדובר באדם בהריון, זה דבר לא הכי רצוי.... אודה על עמדה מקצועית בעניין זה.

לא נשמע לי מתקן מסוכן ברמה שעלולה לגרום נזקים כמו שתיארת אבל אם יש לך כזו התנגדות פ]נימית לשימוש בו - אז אל תשמשי בו ופני לעיסוי מקצועי ד"ר נחשון רנד מומחה לכירורגיה אורתופדית ולניתוחי עמוד השדרה www.isc.co.il rand@isc.co.il קביעת תור: 7645400 - 03 054-7478864

שלום. אני בשבוע ה4 להריון. האם מותר לי לעשות מסאג'?

שלום כן

האם מותר לעשות מסאג' בשבוע 32 מסאג' שמיועד לנשים בהריון ?

מותר