הזרעה ללא הורמונים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להזרעה ללא הורמונים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הזרעה ללא הורמונים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

היי, אני ובעלי בני 26 לאחר חצי שנה של ניסיון להיקלט להריון התחלנו בבדיקות. התגלתה בעיה בתנועתיות ובמורפולוגיה של הזרע והומלץ לעשות הזרעה. עשינו הזרעה ללא הורמונים, רק עקבו אחרי הביוץ וביום הביוץ ביצעו את ההזרעה. נקלטתי להריון בסבב הראשון אך לצערנו זה התגלה כהריון חוץ רחמי. נראה בינתיים שהוא מתמוסס לבד ללא התערבות, בטא בירידה ונעלמו התסמינים. אני צריכה כמובן להמשיך לעקוב אחרי הבטא עד לאיפוס. כמה שאלות: 1. כמה זמן אחרי הריון חוץ רחמי ניתן לנסות להיכנס שוב להריון? בהנחה שזה התמוסס לבד ולא הייתי צריכה זריקה להפסקת ההריון. 2. האם ההריון החוץ רחמי הוא תוצאה של ההזרעה? 3. כדאי לעשות את ההזרעה הבאה בזמן ביוץ בצד שמאל (ההריון החוץ רחמי בצד ימין) 4. מה הסיכוי שזה שוב יקרה?

בתשובה לשאלותייך: ראוי לבצע צילום אחם כדי לבדוק אם בחצוצרות אין חסימה שלמה או חלקית. בכל מקרה ייתכן ומומלץ לעבור חהםריה חוץ גופית. גם בהםריה חוץ גופית ייתכן הריון חוץ רחמי אבל פחות. נין לחסור לטיפול כחרי שני מחזורי וסת תקינים.

אני בת 28 ובעלי בן 30 .. אני בריאה והכל תקין ובעלי מוגדר עם מיעוט בזרעים. הציעו לנו לעשות הזרעה ללא הורמונים רק עם אוביטרול. השאלה שלי היא האם אפשרי ללא אוביטרול לאישה בריאה עם הורמונים ומחזור ביוץ תקינים? והאם ישנה אפשרות לקחת גם אחרי הזרעה?

לעדי שלום רב, גם אצל אישה עם ביוץ תקין וסדיר מקובל לתת את זריקת האוביטרל, מתוך ידיעה שהביוץ יתחיל אחרי הזריקה כעבור 36 שעות. במצב כזה מכוונים את מועד ההזרעה לפי מועד הביוץ. אני לא ממליץ לתת אוביטרל אחרי ההזרעה כי זה משבש את תוצאות בדיקות הדם להריון ואיננו תורם לאחוזי ההצלחה. בהצלחה ובברכה, פרופ' דב פלדברג טיפולי פוריות לאישה ולגבר בארץ ובעולם הכנסו לאתר החדש שלנו: www.feldbergclinic.co.il נייד 050-848-1909

היי בנות . הזרעה ללא הורמונים מתורם שפספסו .מחזור סדיר 30 יום . ביום 13 למחזור E2 = 847 פרוגסטרון 1.2 זקיק בגודל 14 ביום 15 למחזור E2 = 943 פרוגסטרון 3.8 זקיק בגודל 18 ומעט נוזל בדוגלס נאמר לי להזריק בערב אוביטרל וביום ראשון לבוא להזרעה . אמרתי לאחות שזה מאוחר בשביל הזרעה אבל היא אמרה שדיברה עם רופא וזה בסדר . כמובן בטא שלילית היום אני חושבת שהיה פה חוסר אחריות ביקשתי בדיקת דם ואולטרסאונד ביום 14 למחזור אבל הם סירבו . בנובמבר היה אותו דבר רק שE2 ירד חצי גם יצא פספוס . בקיצור מבואסת רצח .אווווווףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףף

היי, באיזה יום התבצעה ההזרעה? האם אצל הרופא שלך? מה הסיבה שאת חושבת שזה התפספס? ברוכה הבאה אלינו. בברכת שהות קצרה :)

הבדיקה אחרונה עשיתי ביום שישי . הייה כבר 16 יום מתחילת מחזור שפרוגסטרון התחיל לעלות וE2 התחיל לרדת גם נוזל בדוגלס בערב שישי הזרקתי אוביטרל ב23-00. והזרעה ביום ראשון . בקיצור ביצתי עוד לפני שעשיתי זריקה אוביטרל ב 100 אחוז כי בערב כמה שעות לפני זריקה הרגשתי כאבי בטן מטורף עד יום למחרת כתוב הכול בהודעה .

שלום בת 42. לפני חודש וחצי עשיתי טיפול IVF. עקב עליה ברמת הפרוגסטרון באמצע הטיפול הייתי בהתלבטות גדולה אם להמשיך את הטיפול או לא- בגלל החשש לאיכות העוברים עקב פרוגסטרון גבוה. המטרה פונדקאות. בקשתי את עצתך פה בפורום אם להמשיך את הטיפול או לא- ייעצת לי להמשיך כי אם זה למטרת פונדקאות זה לא פוגע באיכות העוברים אלא ברירית הרחם. אכן הקשבתי לעצתך. ברצוני להודות לך- נשאבו 13 ביציות. הופרו 9 ביציות ברמה טובה והוקפאו. עכשיו יש לי כמה שאלות: לפני שבוע עשיתי הזרעה בלי הורמונים - רק עם אוביטרל לביוץ- אם ההזרעה לא תצליח עם קבלת המחזור (עוד שבוע) ובדיקת דם- מתוכנן להתחיל טיפול IVF חדש ביום 3 למחזור. השאלות שלי הן: 1. ב IVF הקודם הפרוגסטרון היה גבוה. החשש שלי שגם בטיפול IVF הקרוב רמת הפרוגסטרון תהיה גבוה בגלל זריקת האוביטרל שהזרקתי לפני שבוע.שמעתי שאוביטרל מעלה פרוגסטרון בדם. לא יודעת אם יהיה לזה השפעה בעוד שבוע ביום השלישי למחזור כשאתחיל בעזרת ה' טיפול חדש. האם ההשפעה של הפרוגסטרון הגבוה כתוצאה מאוביטרל יכול להישאר בגוף גם במחזור הבא בעוד שבוע? האם יש מה לעשות? (אולי דקפפטיל זריקה אחת ביום 3 למחזור?? אמורה להתחיל פרוטוקול קצר יום 3 למחזור) למרות שהכוונה העקרונית שלי זה פונדקאות - אבל בכל זאת אם הרירית תהיה מעל 7.5 אני חושבת אולי להחזיר. עד עכשיו בטיפולים הרירית הגיעה ל - 7 ממ לצערי עקב שתי הפלות בעבר. תודה על עצתך ומעריכה את דעתך. שבוע טוב.

אוביטרל לא ישפיע על רמת הפרוגסטרון במחזור הבא. רירית מעל 7 ממ עם מרקם תקין - רירית תקינה. אפשר לנסות מחזור הפשרה. רוב ההפלות בגילך נגרמות עקב התפתחות עוברים שאינם תקינים מבחינה גנטית.