הזרעה ללא הורמונים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

כיצד הזרעה משפרת את הסיכוי להיריון?

האם הזרעה תוך רחמית תגדיל את סיכויי הכניסה להיריון? הזרעה תוך רחמית (IUI) הינה טיפול נפוץ שמסייע לשיפור הסיכוי להרות. בבסיס טיפול זה ההבנה שעל מנת שהביצית תופרה חייבים להגיע לתוך החצוצרה, להיכן שיתרחש תמיד המפגש עם הביצית, מאות אלפי, ועדיף מיליוני תאי זרע תקינים בתנועה טובה מה זה השבחה והזרעה?   הטיפול כולל שני שלבים, השבחה של הזרמה והזרעה לתוך חלל הרחם. בתחילה, מבוצעת "השבחה" של הזרמה שנמסרה למעבדה. כלומר, יצירת דגימה המכילה ריכוז גבוה, בנפח קטן, של הזירעונים הטובים ביותר. הזרמה "המושבחת" ניתנת לרופא, שמבצע את ה"הזרעה", קרי הזרקה בעזרת צנתר פלסטי דק של הזירעונים בעד צוואר הרחם לתוך חלל הרחם.  כך מובטח שהזירעונים "הטובים ביותר" יגיעו, במועד הביוץ, ישירות לפתחי החצוצרות, ולא יחשפו לחומציות ולהפרשות בנרתיק, ולתנאים העוינים לזרע סביב צוואר הרחם עצמו.  השבחה לוקחת כשעה, תלוי בשיטה שמשמשת את המעבדה. למי נועדה הזרעה? הזרעה מיועדת לזוגות שמנסים להרות למעלה משנה, כשהביוץ של האישה תקין, החצוצרות פתוחות ונתוני הזרע סבירים. מקובל לשלב הזרעה עם טיפול של השראת...
ללמוד עוד על הזרעה ללא הורמונים
כיצד הזרעה משפרת את הסיכוי להיריון?-תמונה

האם הזרעה תוך רחמית תגדיל את סיכויי הכניסה להיריון? הזרעה...

מאת: פרופ' זיידמן...
07/04/2020
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להזרעה ללא הורמונים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הזרעה ללא הורמונים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

1. האם בהפריה על בסיס טיבעי עוקבים אחרי הביוץ הרגיל ונותנים הורמונים רק לביוץ ? או שכלום? איך התהליך? 2. האם הביצית ניתנת להפריה במיקרוממיפולציה?

1. אפשר לתת רק אוביטרל או סמוך לביוץ להוסיף תרופות שיפחיתו את הסיכון לבוץ מוקדם. 2. כן.

בת 42 הפריה ללא הורמונים. האם אני יכולה לבקש. מהרופא שיבצע את ההפריה בשיטת איקסי? האם שם הסיכוי להפריה גבוה יותר?

יכולה.

היי, אני ובעלי בני 26 לאחר חצי שנה של ניסיון להיקלט להריון התחלנו בבדיקות. התגלתה בעיה בתנועתיות ובמורפולוגיה של הזרע והומלץ לעשות הזרעה. עשינו הזרעה ללא הורמונים, רק עקבו אחרי הביוץ וביום הביוץ ביצעו את ההזרעה. נקלטתי להריון בסבב הראשון אך לצערנו זה התגלה כהריון חוץ רחמי. נראה בינתיים שהוא מתמוסס לבד ללא התערבות, בטא בירידה ונעלמו התסמינים. אני צריכה כמובן להמשיך לעקוב אחרי הבטא עד לאיפוס. כמה שאלות: 1. כמה זמן אחרי הריון חוץ רחמי ניתן לנסות להיכנס שוב להריון? בהנחה שזה התמוסס לבד ולא הייתי צריכה זריקה להפסקת ההריון. 2. האם ההריון החוץ רחמי הוא תוצאה של ההזרעה? 3. כדאי לעשות את ההזרעה הבאה בזמן ביוץ בצד שמאל (ההריון החוץ רחמי בצד ימין) 4. מה הסיכוי שזה שוב יקרה?

בתשובה לשאלותייך: ראוי לבצע צילום אחם כדי לבדוק אם בחצוצרות אין חסימה שלמה או חלקית. בכל מקרה ייתכן ומומלץ לעבור חהםריה חוץ גופית. גם בהםריה חוץ גופית ייתכן הריון חוץ רחמי אבל פחות. נין לחסור לטיפול כחרי שני מחזורי וסת תקינים.

אני בת 28 ובעלי בן 30 .. אני בריאה והכל תקין ובעלי מוגדר עם מיעוט בזרעים. הציעו לנו לעשות הזרעה ללא הורמונים רק עם אוביטרול. השאלה שלי היא האם אפשרי ללא אוביטרול לאישה בריאה עם הורמונים ומחזור ביוץ תקינים? והאם ישנה אפשרות לקחת גם אחרי הזרעה?

לעדי שלום רב, גם אצל אישה עם ביוץ תקין וסדיר מקובל לתת את זריקת האוביטרל, מתוך ידיעה שהביוץ יתחיל אחרי הזריקה כעבור 36 שעות. במצב כזה מכוונים את מועד ההזרעה לפי מועד הביוץ. אני לא ממליץ לתת אוביטרל אחרי ההזרעה כי זה משבש את תוצאות בדיקות הדם להריון ואיננו תורם לאחוזי ההצלחה. בהצלחה ובברכה, פרופ' דב פלדברג טיפולי פוריות לאישה ולגבר בארץ ובעולם הכנסו לאתר החדש שלנו: www.feldbergclinic.co.il נייד 050-848-1909