אי הזעה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחלת הפברי: נדירה ומסתורית

חוסר המודעות לתסמיני מחלת הפברי גורם לקושי באבחון. השלמת האנזים החסר בגוף תסייע בטיפול במחלה הגנטית הנדירה מחלת הפברי הינה מחלה גנטית נדירה הנגרמת בשל חוסר באנזים אלפא-גלקטוזידאז A, אשר גורם להצטברות חומרים מזיקים בתוך התאים, הפוגעים בתפקודם התקין. המחלה זוהתה לפני למעלה מ-100 שנה ומשתייכת למשפחה של כ-6,000 מחלות גנטיות בעולם ובישראל. המשותף למחלות הגנטיות הוא שרובן מתגלות בגיל צעיר והלוקים בהן נפטרים בשנותיהם הראשונות. לעומת זאת, מחלת הפברי, מתגלה בגיל מאוחר יחסית.למחלות נדירות אין הגדרה זהה. ההגדרה הכללית למחלה נדירה היא שסה"כ החולים בה מהווים אחוז אחד מכלל האוכלוסייה. בארה"ב ההגדרה למחלה נדירה היא שחולים בה פחות מ-200 אלף איש ובאירופה פחות מ-5,000 איש. בישראל מתנהלת פעילות לקידום חקיקה שתגדיר מחלה נדירה אם חולים בה אחד מתוך 10,000 איש. הערכות הן כי בישראל חולים כ-60 אלף איש במחלות...
ללמוד עוד על אי הזעה
מחלת הפברי: נדירה ומסתורית-תמונה

חוסר המודעות לתסמיני מחלת הפברי גורם לקושי באבחון. השלמת...

מאת: ד"ר גאונה...
28/09/2008
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאי הזעה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אי הזעה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

מהן יכולות הסיבות לכך שאדם בן 75 אינו מזיע כשחם לו. בעת שהייתו בחוץ בימים חמים הוא מרגיש שהוא "בוער" מבפנים, הוא אינו מזיע ועל כן כנראה הגוף אינו מקרר את עצמו.

לעיתים אי הזעה היא הרגשה לא אמיתית. יתכן שהזעה בכמות קטנה יותר ומתאדה מהר

אני בחורה בת 22 שסובלת מאי הזעה כביכול מאז שנולדתי.גם בשיא החום אני לא מזיעה בעת פעילות ספורט(הליכה ריצה קלה) אני לא מזיעה.אבקש לשלוח לי ניתוח אם העניין מצריך בדיקה כלשהי.