לקטולוז: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

עצירות בילדים: סיבות, אבחון וטיפול

התלונה השכיחה ביותר בילדים, הקשורה לדרכי העיכול, היא עצירות. אצל יותר מ-95% מהילדים הסובלים מעצירות, הסיבה לתופעה היא אירוע חיצוני (שינוי בתזונה, סביבה חדשה). כל הדרכים להקלה ביציאה יציאות סדירות נחשבות כסימן לבריאות, על אחת כמה וכמה כשיש בסביבה אמא פולניה. הרבה הורים לילדים הסובלים מעצירות מאמינים, ששהייה ממושכת של צואה במעי מביאה לפיזור רעלים לדם - מה שכמובן איננו נכון. לאור כל זאת, לא מפליא שהתלונה השכיחה ביותר בילדים, הקשורה לדרכי העיכול, היא עצירות. אין מחקרים על השכיחות המדויקת של תלונה זו באוכלוסייה, אך העובדה היא שכ-3% מהפניות לרופאי ילדים וכ-25% מהפניות לגסטרואנטרולוג ילדים, מקורן בעצירות. למילה עצירות יש משמעות שונה אצל כל אדם, ומכאן הקושי באיסוף מידע על המצב הנורמלי. העצירות היא מצב, שבו היציאות מעוררות אי נוחות או שתכיפותן קטנה מהרגיל. אדם הלוקה בעצירות "מייצר" צואה נוקשה, שקשה להפרישה, ועלול לחוש שהחלחולת (החלק הישר והסופי של המעי הגס) לא התרוקנה...
ללמוד עוד על לקטולוז
עצירות: כל הדרכים להתרוקנות-תמונה

מה גורם לעצירות? ומה ההבדל בין התכשירים השונים שמטפלים...

מאת: מערכת zap...
23/06/2009
עצירות בילדים: סיבות, אבחון וטיפול-תמונה

התלונה השכיחה ביותר בילדים, הקשורה לדרכי העיכול, היא...

מאת:
27/01/2008
בעיות אנורקטליות נפוצות-תמונה
מאת: צבי שטיינר
29/10/2013
עצירות בילדים? נסו סיבים תזונתיים-תמונה

אם חשבתם לנסות פרוביוטיקה, טיפול התנהגותי או טיפול...

מאת: מערכת zap...
08/12/2011
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל ללקטולוז?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

לקטולוז: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום ד"ר, רציתי לשאול אם שימוש ממושך באבילק לטיפול בעצירות עלול לגרןם להסתגלות או לעצלות של המעי. עד כמה התרופה בטוחה לשימוש? בנוסף אשמח לדעת מה ההבדל בין אבילק לנורמלקס? האם אופן הפעולה דומה? שמעתי שנורמלקס מומלץ יותר לטיפול בעצירות, מדןע? תודה רבה מראש על תשובתך.

שלום נורמלקס עדיף על אבילק

שלום. תוך כמה זמן בערך סירופ לבולק/אבילק לעצירות פועל מזמן נטילתו, במינון של 13-15 מ"ל? ומהו המינון המקובל לאדם מבוגר ביום? תודה.

הטיפול מתחיל להשפיע עבור כשבוע מהתחלתו. מינון 30 CC ליום.

שלום ד"ר, יש לי 2 שאלות, ברשותך: 1. לפני כ-5 ימים התחלתי עקב עצירות להשתמש בסירופ לקטולוז (לבולק) במינון מינימלי - 15 מ"ל פעם אחת ביום. האם התכשיר עשוי לגרום לתלות של המעי? האם יתכן כי לאחר הפסקת השימוש בתכשיר המעי "ישכח" כיצד לפעול בכוחות עצמו? 2. למרות המינון המינימלי, היציאות רכות מאוד. האם ישנה דרך לאזן את המצב? תודה רבה על תשובתך.

המשך שאלה לד"ר: 3. האם התרופה נחשבת לבטוחה לנטילה בהריון? (שבוע 22). רופאת המשפחה שנתנה את המרשם אמרה שאין בעיה, אך רופאת נשים עמה התייעצתי טענה כי התרופה עלולה לגרום להפרעות במלחים בדם. התרופה ממש "מצילה" אותי עד כה מהעצירות בהריון. מה דעתך? שוב תודה רבה.

התייחסות לסוגיה של נטילת תרופות בכלל ובהריון בפרט דרך מדיה זו ומבלי להכיר את הפרטים המדוייקים אינה אחראית. מציע לפנות לרופא הנשים אשר עוקב אחר ההריון על מנת לבחון את דרכי הטיפול והחלופות האפשריות. אין ספק שהדרך הבטוחה ביותר הינה לנסות להתגבר על בעיית העצירות ללא תרופות כלל (שינוי תזונה וכו)

יש לי עצירות שנמשכת כבר חודשיים בערך. יציאות כל יום יומיים אך קשות מאוד, עקב כך הטחורים כואבים מאוד.יש לציין כי בעבר היתה לי פיסורה. הרופא משפחה נתן לי לבולק- האם צריך לצרוך באופן יומיומי, האם זה לא גורם לתלות,ותוך כמה זמן זה מתחיל להשפיע?

שגית שלום התכשיר מצויין. אין תלות. מתחיל להשפיע בנטילה קבועה תוך יום לערך. אין צורך בשימוש יום יומי. הרצוי - מינימום טיפול והשגת מקסימום אפקט

האן מותר לבולק בהריון