גבס קל: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

צרכנות רפואית מס' 60

תחליף לריטאלין, הנקה נוחה, טיפול לבעיית בריחת שתן וגבס קל וגמיש - כל מה שחדש במדור הצרכנות יש תחליף לריטאלין15% מהאוכלוסייה סובלים מהפרעות קשב וריכוז, ולרוב התרופה המוצעת לטיפול בבעיה היא ריטאלין. אבל מסתבר ש-10% ממקבלי הריטאלין לא מסתגלים אליו, וכיום ניתן להציע להם טיפול תרופתי חלופי. "הבעיה העיקרית עם הריטאלין ונגזרותיו היא שישנם מקרים שבהם הוא אינו עוזר או גורם לתופעות לוואי כמו: דיכאון, טיקים, אובדן תיאבון ועצבנות, תופעות שחולפות עם הפסקת הטיפול, אומר חגי שור, רוקח ומנכ"ל משותף של רשת בתי המרקחת שור טבצ'ניק בתל-אביב וחולון. "לריטאלין חיסרון נוסף: כאשר מפסיקים ליטול אותו, ישנה רגרסיה כי יש לו השפעה קצרת טווח".במקרים אלו אומר שור, ניתן להיעזר בתרופות אחרות המיועדות להפרעות קשב וריכוז. התרופות הללו אדרל וסטרטרה, אינן רשומות בארץ, אך הן מקובלות באירופה ובארה"ב במשך...
ללמוד עוד על גבס קל
ניתוחים פלסטיים: מהו הגיל להתחיל ולטפל בבעיות אסתטיות?-תמונה

הבנים מבקשים להקטין את האף, הבנות רוצות להגדיל את השדיים ...

מאת:~~ ד"ר עמי...
06/11/2011
צרכנות רפואית מס' 60-תמונה

תחליף לריטאלין, הנקה נוחה, טיפול לבעיית בריחת שתן וגבס קל...

מאת: מערכת zap...
23/08/2006
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לגבס קל?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

גבס קל: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, ביום 28.8 שברתי את מסרק 5 ברגל ימין. החלקתי במדרגות. כאב לי אבל לא חשבתי ששברתי עצם. יום למחרת הלכתי לעבודה ובערב הלכתי חצי שעה ברגל למסעדה. צלעתי וזה כאב אבל חשבתי שזה רק שטף דם. בדרך חזרה מהמסעדה זה ממש כאב אז החלטתי לעלות על מונית ונסעתי ב22:00 למכבי יגאל אלון. שם עשו לי רנטגן וראו שיש לי שבר במסרק 5. שבר מלא ללא תזוזה של העצמות. תוכל להגיד לי איזה סוג שבר זה? מצ״ב תמונה של הרנטגן. יש לי גבס קל וסנדל דרקו. ביום יום אני מנסה לנוח עם הרגל למעלה אבל אני בן אדם תזוזתי וקשה לי לא לזוז. אז אני הולכת בבית עם הגבס, מנסה שלא להשען על הצד של הזרת. ובחוץ אני הולכת עם הסנדל. קשה לי יותר ללכת בחוץ גם אם זה מרחקים קטנים אבל כל יום אני רואה קצת שיפור במרחק. רציתי לשאול האם אני יכולה ללכת עד שאני מרגישה שהזמנתי לאותו היום או שמומלץ לא ללכת בכלל? יש לי קביים אבל אני לא מסתדרת איתם. כמה זמן החלמה אתה חושב שתהיה לי? גיליתי שלמטה בכף הרגל שלי יש שטף דם שהוא יותר ״צעיר״ מהשטפי דם שהיו לי לאחר ההחלקה במדרגות. השטפי דם הישנים יותר בגב כף הרגל כבר הפכו לצבע ירוק והנפיחות ירדה אך השטף דם למטה מתחת לכף הרגל הוא עוד כחול. יכול להיות שזה בגלל שאני הולכת אז אני פוצעת את עצמי יותר? מה הדרך הכי טובה להחלים?

שלום רב אין לדאוג לגבי צבע שטפי הדם. מותר ללכת על הרגל במסגרת הכאבים כל עוד לא מגזימים. הסיכוי לעשות נזק קטן ביותר. בברכת רפואה שלמה ד"ר אלון בורג DR.ALON-BURG.CO.IL

אני נפלתי לבור לפני שבוע בגובה חצי מטר ויש לי שבר אלכסוני דיאפיזרי בעצם המסרק מספר 5 בעמדה מתקבלת ללא סימני קאלוס הייתי עם גבס קל שלושה ימים שעשו לי ב"טרם" ואז אורטופד בדק אותי ואמר שלא צריך גבס ואפילו לא תחבושת אלסטית פשוט למשך חודש להיזהר עם ההליכה לדרוך ככל יכולתי ועוד חודש לעשות צילום בתקווה שיתאחה מה דעתך בנידון?

מתקבל על הדעת

לפי הצילום המצורף מה צפי זמן ההחלמה עד הורדת הגבס ? האם זה תקין שאחרי שבוע, כאשר אני מוריד את הרגל האצבעות מאדימות ויש כאב חזק באזור השבר?(בשכיבה אין כאב ביכלל) באיזה שלב אפשר לעבור לגבס קל/אפוקסי?

שככתי לצין שהשבר הוא ללא תזוזה

איזה שבר?

כאב והאדמת אצבעות בהורדת הרגל - מצב נורמלי. גבס פלסטי ( או מגף פלסט ) אפשר מהיום הראשון ( במקרה שלך. )

לאחר שבר בקרסול חיצוניובמסרק 5.(ללא תזוזה) המקובע בגבס קל. העקב קצת משוחרר-יכול לעלות כחצי סנטימטר למעלה, ללא תנועה לצדדים. האם תקין או שיש לפנות שוב לאורטופד?

תקין