מגף אורטופדי: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למגף אורטופדי?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מגף אורטופדי: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אימי החלה בטיפול עקב סדק בקרסול עם מגף אורטופדי שהוצע שאלתנו היא האם אפשר כל לילה להוריד את המגף ??? עד הבוקר? והאם ניתן להחליף את הגרב שלוכלכה (אותה גרב שנחבשה לה במרפ') כבר ביום הראשון עם גרב אחרת רגילה ???או שיש המלצות אחרות? והאם הורדת המגף מאיטה את איחוי הסדק?? מדובר בקשישה בת 79 שנורא מתייסרת מהרכבתו על הרגל (מכף הרגל ועד לברך) במשך כל הלילה???

הבעיה היא האם יש לה מספיק משמעת לא לרדת מהמיטה בלעדיו. ובמאמר מוסגר אינני חושב שהיא תסכים להגדר ?קשישה? בת 79. :-)

לא היא לא בעלת משמעת כל כך .אז צריך להסיק מכך שכדאי להתעקש עימה על השארת המגף.... אז איזה כינוי יותר יתאים לבת 79 ??? אולי ישישה...או אישה בגיל הגבורות.. אמן שתהא לה אריכות ימים !!שום כינוי לא ישנה את העובדה שאני אוהבת אותה..תודה על היתייחסותך..

האם אפשר כל לילה להוריד את המגף ??? עד הבוקר?- כן. אבל מהנ יהיה אם יורדת לפיפי? והאם ניתן להחליף את הגרב שלוכלכה (אותה גרב שנחבשה לה במרפ') כבר ביום הראשון עם גרב אחרת רגילה ??? - כן אך גרב אלסטית מונעת נפיחות. והאם הורדת המגף מאיטה את איחוי הסדק??- לא ניתן לענות ללא בחינת צילום. בברכה - דר' טיטיון.

יש לי קרע בגיד אכילס, הייתי שבועיים בגבס והיום בביהח שמו לי מגף לחודשיים. יש הגבהה של 4 וקשה לי מאוד לעמוד וללכת. אני נאלצת ללכת עם קבייםץ הרופאתהחליט חודשיים כשהרופא לפני שבוע אמר חודש וחצי. האם.אפשר להתקלח ולישון בלי המגף?

לפני כ3 שבועות אובחן לי שבר במסרק 5 .. יש לי תור לביקורת בעוד חודשיים . כרגע אין לי כאבים בכלל ואני עם מגף אורטופדי . האם אפשרי ששבר כזה מחלים אחרי 3 שבועות ? והאם יש דרגות חומרה לשבר כזה ?

שלום אושר! כמובן שיש דרקגות חומרה בשבר מסוג זה, בהחלט ייתכן שבשבר פשוט כבר אחרי 3 שבועות קיבוע אין כאבים. זאת לא אומרת שהשבר התאחה לחלוטין ויש להמשיך בהמלצות האורטופד לגבי דריכה והתנהלות. בברכה

ברור לי לגמרי שהשבר לא התאחה עדיין .. האם זה שאין לי כאבים זה סימן טוב ? והאם זה סימן להתחלה של ריפוי העצם ?