נגישות
נגישות

מגף אורטופדי: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סיבות אפשריות ומצבים דומים למגף אורטופדי

קיבועים - תמונת המחשה
קיבועים ליישור שיניים קיימות סיבות בריאותיות ואסתטיות. ניתן לבצע את ההליך אצל ילדים, החל מהרגע...
אורטופדיה - תמונת המחשה
אורטופדיה סובלים מבעיות גב ומכאבים שניתן לפתור רק בעזרת ניתוח? כיום, הודות לחידושים טכנולוגיים מר...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למגף אורטופדי?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מגף אורטופדי: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אימי החלה בטיפול עקב סדק בקרסול עם מגף אורטופדי שהוצע שאלתנו היא האם אפשר כל לילה להוריד את המגף ??? עד הבוקר? והאם ניתן להחליף את הגרב שלוכלכה (אותה גרב שנחבשה לה במרפ') כבר ביום הראשון עם גרב אחרת רגילה ???או שיש המלצות אחרות? והאם הורדת המגף מאיטה את איחוי הסדק?? מדובר בקשישה בת 79 שנורא מתייסרת מהרכבתו על הרגל (מכף הרגל ועד לברך) במשך כל הלילה???

הבעיה היא האם יש לה מספיק משמעת לא לרדת מהמיטה בלעדיו. ובמאמר מוסגר אינני חושב שהיא תסכים להגדר ?קשישה? בת 79. :-)

לא היא לא בעלת משמעת כל כך .אז צריך להסיק מכך שכדאי להתעקש עימה על השארת המגף.... אז איזה כינוי יותר יתאים לבת 79 ??? אולי ישישה...או אישה בגיל הגבורות.. אמן שתהא לה אריכות ימים !!שום כינוי לא ישנה את העובדה שאני אוהבת אותה..תודה על היתייחסותך..

האם אפשר כל לילה להוריד את המגף ??? עד הבוקר?- כן. אבל מהנ יהיה אם יורדת לפיפי? והאם ניתן להחליף את הגרב שלוכלכה (אותה גרב שנחבשה לה במרפ') כבר ביום הראשון עם גרב אחרת רגילה ??? - כן אך גרב אלסטית מונעת נפיחות. והאם הורדת המגף מאיטה את איחוי הסדק??- לא ניתן לענות ללא בחינת צילום. בברכה - דר' טיטיון.

יש לי קרע בגיד אכילס, הייתי שבועיים בגבס והיום בביהח שמו לי מגף לחודשיים. יש הגבהה של 4 וקשה לי מאוד לעמוד וללכת. אני נאלצת ללכת עם קבייםץ הרופאתהחליט חודשיים כשהרופא לפני שבוע אמר חודש וחצי. האם.אפשר להתקלח ולישון בלי המגף?

לפני 7 שבועות שברתי את עצם הפיבולה בטיול. גובסתי בגבס עד מתחת לברך 6 שבועות, ללא דריכה על הרגל. לאחר שהורידו את הגבס צילמו לי את האגל וראו שהשבר לא התאחה אולם נשאר באותו מנח. כיום אני עם איירקאסט מרבית היום כדי למנוע נפילה או סיבוב הקרסול ולחזור לגבס. אני דורכת על הרגל כבר שבוע והתחלתי פיזיותרפיה. אני בת 46, בריאה בדרך כלל. האם השבר יתאחה? האם הדריכה על הרגל עלולה לפגוע באיחוי או לזרזו? הרופא אמר שהשבר עלול להתאחות לאחר זמן רב.

דרכם של שברים להתאחות חוץ מיוצאים מן הכלל. יש מצבים הידועים בנטיתם לגרום לחוסר איחוי אחד מהם הוא תנעתיות יתר כשמדובר בעצם השוקית התנועה הרלונטית היא כיפוף וישור הקרסול מכיון שרגלך מקובעת אין סיבה לחשוש מתנועתיות יתר

לאחר גבס שישה שבועות בקרסול, שבר בפיבולה. העצם לא התאחתה עדיין אולם הרופא אישר דריכה והמליץ על איירקאסט רוב היום אני עם אייר קאסט אולם בעת ההליכה על האייר קאסט וללא האייר קאסט יש לי כאב קל באיזור השבר. האם השבר עלול לזוז האם זה מזיק שאני הולכת לעיתים ללא האיירקאסט?

על פי רוב בשבריםשל השוקית די בחיבור " קליני" ואין צורך להמתין לאיחוי רנטגני.

שלום. לפני כ-4 חודשים נקעתי את הקרסול. לאחר בדיקת MRI נמצא קרע מלא של רצועת ATFL. טופלתי שמרני ע"י- *קרסוליה למשך חודש *איירקאסט למשך חודש וחצי * פיזיותרפיה במשך 3 חודשים. ביצעתי בדיקת MRI ביקורת ולהלן התוצאות: שוב מודגם קרע מלא של רצועת הטלו-פיבולרית קדמית עם הסננה בצקתית מסביב הסננה בצקתית ניכרת ברקמות הרכות תת-עוריות, ללא אות גרמי חריג במקרה הנ"ל מהו הניתוח המקובל? מה ההליך הניתוחי? האם אכן מקבעים בעזרת ברגים/טיטניום?

שלום רב, לא בהכרח יש צורך בביצוע ניתוח לתיקון הרצועה הקרובה, אלא אם את/אתה סובלים מאי יציבות כרונית. אם אכן יש צורך בשחזור הרצועה בדרך כלל משתמשים בעוגנים נספגים או מתכתיים