מגף אורטופדי: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למגף אורטופדי?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מגף אורטופדי: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אימי החלה בטיפול עקב סדק בקרסול עם מגף אורטופדי שהוצע שאלתנו היא האם אפשר כל לילה להוריד את המגף ??? עד הבוקר? והאם ניתן להחליף את הגרב שלוכלכה (אותה גרב שנחבשה לה במרפ') כבר ביום הראשון עם גרב אחרת רגילה ???או שיש המלצות אחרות? והאם הורדת המגף מאיטה את איחוי הסדק?? מדובר בקשישה בת 79 שנורא מתייסרת מהרכבתו על הרגל (מכף הרגל ועד לברך) במשך כל הלילה???

הבעיה היא האם יש לה מספיק משמעת לא לרדת מהמיטה בלעדיו. ובמאמר מוסגר אינני חושב שהיא תסכים להגדר ?קשישה? בת 79. :-)

לא היא לא בעלת משמעת כל כך .אז צריך להסיק מכך שכדאי להתעקש עימה על השארת המגף.... אז איזה כינוי יותר יתאים לבת 79 ??? אולי ישישה...או אישה בגיל הגבורות.. אמן שתהא לה אריכות ימים !!שום כינוי לא ישנה את העובדה שאני אוהבת אותה..תודה על היתייחסותך..

האם אפשר כל לילה להוריד את המגף ??? עד הבוקר?- כן. אבל מהנ יהיה אם יורדת לפיפי? והאם ניתן להחליף את הגרב שלוכלכה (אותה גרב שנחבשה לה במרפ') כבר ביום הראשון עם גרב אחרת רגילה ??? - כן אך גרב אלסטית מונעת נפיחות. והאם הורדת המגף מאיטה את איחוי הסדק??- לא ניתן לענות ללא בחינת צילום. בברכה - דר' טיטיון.

יש לי קרע בגיד אכילס, הייתי שבועיים בגבס והיום בביהח שמו לי מגף לחודשיים. יש הגבהה של 4 וקשה לי מאוד לעמוד וללכת. אני נאלצת ללכת עם קבייםץ הרופאתהחליט חודשיים כשהרופא לפני שבוע אמר חודש וחצי. האם.אפשר להתקלח ולישון בלי המגף?

לפני כ3 שבועות אובחן לי שבר במסרק 5 .. יש לי תור לביקורת בעוד חודשיים . כרגע אין לי כאבים בכלל ואני עם מגף אורטופדי . האם אפשרי ששבר כזה מחלים אחרי 3 שבועות ? והאם יש דרגות חומרה לשבר כזה ?

שלום אושר! כמובן שיש דרקגות חומרה בשבר מסוג זה, בהחלט ייתכן שבשבר פשוט כבר אחרי 3 שבועות קיבוע אין כאבים. זאת לא אומרת שהשבר התאחה לחלוטין ויש להמשיך בהמלצות האורטופד לגבי דריכה והתנהלות. בברכה

ברור לי לגמרי שהשבר לא התאחה עדיין .. האם זה שאין לי כאבים זה סימן טוב ? והאם זה סימן להתחלה של ריפוי העצם ?

ערב טוב. לפני שבועיים עברתי ניתוח בגיד אכילס. היום הורידו לי את הגבס ונתנו לי מגף אורטופדי עם הגבהות. נראה לי שההגבהות שנתנו בכלל לא מתאימות (הםן לא כל כך העקב - בצורה הדומה לטיפה).. תוכל לומר לי איזה סוג הגבהה אני צריך..? תודה מראש

ההגבהות צריכות להיות לכל העקב ובשיפוע

שלום, לפני כמעט 3 חודשים שברתי את המסרק החמישי בכף הרגל . לפני שבוע וחצי הייתי בביקורת והאורטופד המומחה אמר לי שיש 50% איחוי ושאני יכול לעבור לדריכה מוגנת(לפני זה הייתי עם מגף אורטופדי) השאלה שלי היא אם זה סימן טוב שיש חצי איחוי ..זה לא הרבה זמן יחסית לשבר מהסוג הזה ? התחלתי פיזותרפיה ואני מרגיש טיפה כאבים לא משהו חד או מגביל זה לגיטימי ? שאלה אחרונה היא מתי בערך אפשר לחזור לפעילות ספורט אחרי שבר כזה ?

שלום אבי! לוקח כ 6 שבועות לצורך איחוי ראשוני של השבר במסרק. במידה ואתה לא סובל מכאבים ניתן להתחיל חזרה הדרגתית להליכה ובהמשך לפעילות גופנית. ממליץ לך להיות במעקב אורטופד כף רגל וקרסול. בברכה