פוטוקואגולציה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לפוטוקואגולציה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

פוטוקואגולציה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

לפני שבוע עברתי לייזר ארגון בעין ימין עקב קרע וחור ברשתית. כאשר אני עוצמת עיניים יש לי הבזקים למטה בצד ימין העין. האם זה קשור ללייזר שעברתי?

זה לא קשור לליזר אלא להפרדות גוף הזגוגית שהוביל לקרע. הבזקי אור יכולים להמשיך מספר שבועות ולעיתים חודשים בכל מקרה יש להיות במעקב בהתאם להמלצות

שלום דר'. אלף כל תודה על בתשובה. אתמול עברתי פוטוקואגולציה נוספת בלאטיס עין ימין. דווקא אתמול בלילה לא היו לי הבזקים. אבל בבוקר שוב חזרו. יש מצב כי לייזר שיפר משהו ברשתית?

כשיש סכרת העיניים נפגעות, שכנתי מטפלת בלייזר על מנת לשמור על עיניה ,אח שלה התעוור הרופא המטפל יעץ לה לחפש טיפול אלטרנטיבי לבעיה ולא להמשיך בלייזר כי הוא הורס תאים

שלום לך, הטיפול בלייזר גורם למעשה כוויה נקודתית כך שהיזור שנכווה אינו מתפקד יותר ויש פגיעה כביכול בחדות הראייה על סמך התוצאות של ניסוי ה – ETDRS, ניתנות ההמלצות הבאות לטיפול בחולים עם רטינופתיה סוכרתית:- ·במידה וניתן לעקוב ולהשגיח היטב על המחלה, לא מומלץ לתת טיפול בלייזר על ידי לייזר (כוויות) לעיניים כאשר הרטינופתיה היא בלתי שגשוגית קלה עד בינונית.כאשר הרטינופתיה חמורה יותר, יש לבצע טיפול של פוטוקואגולציה (לייזר) בשיטה המפוזרת. בעיניים עם בצקת של הכתם הצהוב המאיימת על מרכז הראיה החדה יש לבצע טיפול בשיטה המוקדית. בדיקות עיניים מסודרות, דרך אישונים מורחבים, חשובות עבור כל חולי הסוכרת על סוגיה, בין אם מסוג הסוכרת התלויה באינסולין ובין אם מסוג הסוכרת שאינה תלויה באינסולין. לסכום - אם בודקים מצב הראיה 5 שנים לאחר הטיפול, עיניי םשטופלו בלייזר שומרות יותר על הראיה מאשר כאלו שלא טופלו.