נגישות
נגישות

דיסמנוריאה שניונית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לדיסמנוריאה שניונית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

דיסמנוריאה שניונית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

י. נטלתי במשך 4 שנים גלולות יסמין והפסקתי לפני כחודש.לאחר מכן קיבלתי ווסת. הווסת האחרונה שלי הייתה לפני כ 30 יום. מאחר לי המחזור כבר יומיים . עשיתי בדיקת הריון יצאה שלילי. כמה ימי איחור אמורים ללכת לרופאת נשים? ומתי אמור להגיע הווסת ? האם המחזור משתנה לאחר הפסקת הגלולות?

שלום לעיתים הוסת מתעכב לאחר הפסקת גלולות אני מציע להמתין שבועיים ואז לפנות לרופא

שלום אחותי בת 62 יש לה כאבים כמו כאבי מחזור הלכה לבדיקה נישלחה לכל הבדיקות והכל יצא תקין הכאבים הם בבטן התחתונה כמו כאבי מחזור וגם כאבי גב שמופיעים כמה ימים לפני הכאבי מחזור זה בא לחודש ולאחר מכן אין כאבים אפילו יותר צחודש ואז זה חוזר מה זה יכול להיות ושוב עשתה את כל הבדיקות שישנן

אכתוב את השאלה יותר ברור אחותי בת 62 כמובן ללא מחזור מגיל 51 לפני כמעט שנתיים החלו לה כאבי מחזור ללא מחזור אחרי חודש הכאבים חלפו והופיעו שוב אחרי חודשיים ושוב עברו ושוב הופיעו כך משך שנתיים עשתה את כל הבדיקות שרופא נשים נתן לה והכל יצא תקין הכאבים שמופיעים הם כאבי מחזור וכאבי גב כבר כמה ימים לפני אותם כאבים היא הלכה לרופא נשים אחר וגם כל הבדיקות שנתן יצאו תקינות הרופא אמר לה ששנתיים של כאבים והיא נראית בסדר והבדיקות תקינות והיא לא רזתה סימן שאין לה מה לדאוג בכל זאת רציתי את דעתך

שלום כדאי להשלים עם סי טי בטן ולפנות גם לרופא משפחה

עניתי

בחודש שעבר לאחר המחזור החלטתי שאני מפסיקה עם הגלולות ומנסה להכנס להריון. בטיפשותי הפסקתי לאחר 2 גלולות ראשונות ולכן שבוע לאחר המחזור בערך קיבלתי שוב מחזור של יומיים ואז הפסיק. לפני 5 ימים הייתי צריכה לקבל מחזור אך לא קיבלתי. וכבר יומיים שאני מרגישה בטן נפוחה וכאבי מחזור לפעמים חזקים לפעמים פחות בלי הפסקה.. בגלל האיחור במחזור והכאבים עשיתי אתמול בדיקת הריון ויצא תוצאה שלילית. זה הגיוני? המחזור צריך להגיע? יש צורך לעשות בדיקת דם?

שלום סביר להניח שהוא יגיע אין צורך בבדיקת דם אבל אם הוא לא מגיע בימים הקרובים כדאי לחזור על הבדיקה הביתית

לפני 34 יום הפסקתי גלולות ע"מ להיכנס להריון. לפני 31 יום קיבלתי מחזור, שמרתי 7 ימים נקיים ולאחר מכן אני ובעלי קיימנו יחסים כאשר בזמן הזה היו לי 3 ימים של כאבי מחזור ללא מחזור וכמו שאמרת לי פה סביר להניח שזה ביוץ. כיום, לאחר 31 ימים אני כבר 3 ימים עם כאבי מחזור ללא מחזור, אתמול נוספו לי בחילות, היום בבוקר עשיתי בדיקת הריון ביתית פס אחד יצא מאוד חזק ופס אחד מאוד חלש. מה זה יכול להיות?

שלום כנראה הריון כדאי לחזור על הבדיקה ולפנות לרופא