ביוץ כפול: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לביוץ כפול?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ביוץ כפול: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום דוקטור, תודה על הזמינות בפורום. במשפחתנו מספר מקרים של תאומים לא זהים. מעוניינת לדעת, האם ביוץ כפול משמעו שני זקיקים שהתפתחו במקביל ובייצו באותו זמן? או שני ביוצים נפרדים ממש בימים אחרים בחודש? ובנוסף שאלה עבור גיסתי (אשת אחי)- האם לריבוי תאומים במשפחת הבעל יש השפעה כלשהי על הסיכוי לתאומים.

ביוץ כפול זה שני זקיקים שבייצו יחד באותו זמן. לרוב ההשפעה היא מצד האמא לא מהאבא.

אני תאומה לא זהה האם גם הבן שלי יכול להשפיע על יצירת העוברים באופן טבעי?

לא הבנתי את השאלה. האם הככונה היא שלבן של אם שהיא תאומה לא זהה יש גם סיכוי לתאומים לא זהים? תאומים א זהים הם באופן טבעי (ללא עזרת תרופות) תולדה של ביוץ כפול. זה לא נטייה שהזרע יכול להשפיע עליה.

אני פוליצסטית. לקחתי איקקלומין 50 מג. היו 2 זקיקים מובילים שגדלו לאיטם. ביום ה 27 למחזור היו 2 זקיקים : הראשון = 23 ממ השני = 20 ממ ביום ה 28 למחזור ראו שהראשון בייץ כבר. אציין שלאחר הביוץ רירית הרחם ירדה בהדרגה מ 11 ממ ל 8 ממ הזקיק השני גדל לאט וביום ה 32 למחזור הוא 24 ממ באותו יום (32 למחזור) ראו באולטרסאונד גם את הזקיק הראשון שכביכול בייץ והוא נראה כ "מבנה ציסטי עכור 35 ממ" האם זה אומר שהזקיק הראשון בייץ או לא? כלומר אם הוא לא קטן בגודלו זה אומר שזה היה רק ציסטה? האם הזקיק השני אמור לבייץ? הרי לא יכול להיות 2 ביוצים באותו חודש. וזה כבר הפרש של 4 ימים. נ.ב. לא עשיתי בדיקות דם.

אחרי הביוץ הזקיק הופך להיות לגופיף צהוב שנצפה בשחלה כציסטה עכורה. בד"כ שני הזקיקים יבייצו באותה עת.

תודה על התשובה, אבל עדיין לא הבנתי: זה אומר שכבר היה ביוץ, אפילו שהזקיק שבייץ גדל ככ גדול לציסטה של 35 ממ? ומה עם הזקיק השני שעדיין לא בייץ? יכול להיות שהוא יבייץ גם אפילו שזה אומר שהם מבייצים בהפרש גדול ולא ביחד?

סביר להניח שהיה ביוץ וששני הזקיקים בייצו יחדיו.

סליחה שאני משגעת אותך אבל זה מאד חשוב לי להבין... איך יכול להיות ששניהם בייצו? הרי בזקיק השני עדיין לא ראו ביוץ. הוא 24 nn כאמור ולא התפוצץ. וגם מה המשמעות של זה שהזקיק שכן בייץ גדל במקום להיעלם? תודה על הסבלנות והמענה!

לעתים זקיק הופך לציסטה מיד לאחר הביוץ.

שלום רב אני עוקבת אחרי הביוץ שלי דרך ההפרשות , והחודש הביוץ הגיע בזמן שציפיתו לו ..( ההפרשות הידועות) אך בשונה מהרגיל ההפרשותלא התייבשו לאחר מכן, זה המשיך והמשיך ואחרי חמישה ימים שוב ראיתי הפרשות ברורות של ביוץ. האם יכול להיות ביוץ כפול בהפרש של כמה ימים? ( חשוב לי לציין שאני אחרי הריון תאומים שנכנסתי אליו בצורה טבעית) אני פשוט לא מסוגלת לחשוב שזה שוב קורה לי...

שלום אין ביוץ כפול לאחר כמה ימים והפרשות הן לא סימן ספציפי לקביעת מועד הביוץ