גלקטוצלה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לגלקטוצלה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

גלקטוצלה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

האם יש הבדל בין sebaceous cysts ל Pilar cysts או שמדובר באותה ציסטה? תודה, ליאור והאם יש טיפול אלטרנטיבי מלבד הסרה וצלקת?

כדי לענות על שאלתך ממליץ להבדק ע"י רופא עור לצורך אבחון ואז לשקול טיפול

אובחן כ ציסטה פילארית. ראיתי שבחלק מהמקומות מכנים את זה sebaceous cysts מדובר באותה ציסטה? מה הטיפול?

לפני מספר שבועות הופיע לי גוש קטן (קצת יותר קטן מגולה של משחק ילדים) במרכז הגב מימין לעמוד השדרה. לאחרונה הוא התחיל להציק וכואב לי כשמשהו נוגע או לוחץ עליו, גם כשאני ישנה על הגב זה מפריע. חשבנו שזה גוש שומן אבל מוזר שזה כואב. מה זה יכול להיות?

sebaceous cyst (ציסטת חלב)

לביתי בת שנה ושלושה חדשים צמחה בלוטה באיזור השומני שמתחת לסנטר. הגודל כמו ג'ולה קטנה המרקם נוקשה. לא זיהיתי תחושת כאב. נתתי אנטיביוטיקה ולא מועיל. מה זה? מה צריך לעשות?

1. להשאיר את הרפואה לבעלי מקצוע ולא לטפח חיידקים עמידים אצל ביתך על ידי מתן אנטיביוטיקה שלא לצורך. 2. קרוב לוודאי שזו בלוטת לימפה תגובתית לזיהום כלשהו באזור- לחי/ חניכיים/ עור/ ריצפת הפה/ שיניים אם יש....צריך לבדוק אותה על מנת לדעת- בלוטת לימפה? ציסטת חלב? ציסטה ממקור הלסת?... 3. כדאי לגשת לרופא המשפחה/ ילדים על מנת לבדוק. הרבה פעמים כל מה שצריך זו המתנה סבלנית.

אני בן 28 בריא. ביום חמישי האחרון שמתי לב שנקודת חן בפנים שלי גדלה. מדדתי את הגובה שלה והוא היה 0.5 ס"מ. היום שמתי לב שהיא חזרה וקטנה (אני לא בטוח אם היא חזרה למימדים הקודמים, כי אני לא זוכר בדיוק כמה הם היו). מדדתי אותה היום והיא 0.3 ס"מ. זה נורמלי? זה אמור להחשיד אותה?

יתכן ומתח לשומה נוצר "פצעון" (ציסטת חלב) שלאחר מכן נספגה או נפתחה וכך השומה קטנה שוב. בכל מקרה יש לבדוק את השומה אצל רופא עור. בריאות שלמה ד"ר ניר נתנזון