פרוגסטרון גבוה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

ביוץ: תחילתו של הריון

כיצד פועלות בדיקות הביוץ הביתיות? כיצד אפשר לזהות את הביוץ בלעדיהן? מתי חשוב ללכת לרופא פריון? כל המידע הנחוץ על ביוץ, בדרך להריון הנכסף תהליך הביוץ הוא תהליך חשוב המהווה את הבסיס להבאת ילדים לעולם. הביוץ הוא הליך שמתרחש בגוף הנשי, בו פוקע זקיק - והביצית שהיתה בתוך הזקיק משתחררת מחוצה לו. על מנת שיוכל להתרחש מפגש בין ביצית לזרע - ותיגרם הפריה - הביצית חייבת להיות מחוץ לזקיק. בדרך כלל, המפגש בין הביצית לבין הזרע מתרחש בחצוצרה. כאשר אנחנו שואלים מתי מתרחש הביוץ, אנחנו בעצם מעונינים לדעת מתי יחסי מין עשויים להביא להריון. נוכחות זרע במערכת המין של האשה 48-72 שעות לפני הביוץ, או 12-24 שעות לאחר הביוץ - בהחלט עשויה להביא להפריה והריון. מה בודקות בדיקות הביוץ הביתיות?לפני הביוץ מתרחשת עליה תלולה ברמת הורמון בשם LH. בדיקות הביוץ מזהות את העלייה הזו. העליה ברמת ה-LH מתחילה כ-36 עד 40 שעות לפני הביוץ ורמתו נשארת גבוהה עד...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לפרוגסטרון גבוה

חוסר איזון הורמונלי - תמונת המחשה
חוסר איזון הורמונלי בדיקות דם הם האמצעי היעיל ביותר למדידת מרכיבי הדם השונים ולאיתור מחלות בגוף האדם. קיבלת...
ללמוד עוד על פרוגסטרון גבוה
ביוץ: תחילתו של הריון-תמונה

כיצד פועלות בדיקות הביוץ הביתיות? כיצד אפשר לזהות את הביוץ...

מאת: ד"ר רבהון...
11/10/2015
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לפרוגסטרון גבוה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

פרוגסטרון גבוה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אני לפני החזרת עוברים קפואים לוקחת 3 אסטרופם ביום ועוד 1 שימוש וגינלי . פרוגסטרון גבוה 17 לאחר שבוע וחצי של נטילת אסטרופם .. מה מעלה את הפרוגסטרון ? והאם ניתן להוריד אותו ? פעם שניה שזה קורה לי ומבוטלות לי ההחזרות .. תודה

בד"כ מעלה את הפרוגסטרון ביוץ מוקדם. מומלץ במקרה כזה לקבל זריקה של דקאפפטיל 3.75 מ"ג.

סבב ראשון שלנו. בעיה זכרית צריכים מיקרומניפולציה. מבצעים שאיבה מחר. אתמול התקשרו אליי שערכי הפרוגסטרון גבוהים ולכן ממליצים לא לבצע החזרה אלא להקפיא ושחודש הבא ידאגו להכין את הרחם לקבלה. מה שהבנתי זה שכרגע עד ההחזרה הרחם כבר תהיה במצב הכנה מתקדם משל העובר המוחזר וזה יפגע בסיכויי ההשרשה. סיכמנו שאחזיר תשובה כשנדע כמה ביציות נשאבו (יש לי משהו כמו שמונה זקיקים גדולים) ואולי גם כשנדע כמה הופרו. ההתלבטות שלי, אני בת 42 אבל חושבת שאני קצת יותר צעירה פיזית. האם לא כדאי לנסות להחזיר עובר טרי למרות שרמות הפרוגסטרון גבוהות? האם לא ניתן למנן את העלייה בפרוגסטרון עד שיוחזר עובר? האם הסיכוי להשרשה יותר גבוה בהחזרת עובר טרי באופן נורמלי משל החזרת מוקפא?

אם גמות הפרטגסטרון גבוהות מוטב לדחות את ההחזרה כי השפעת הפרוגסטרון על רירית הרחם היתה מוקדמת מידי

שלום פרופסור זיידמן בת 32 אי פיריון לא מוסבר.עשיתי שאיבה ראשונה פרוטוקול קצר מינון מינימלי של גונל ( מחשש לגירוי יתר) שאבו לי 10 ביציות בתאריך 12.9 פרוגסטרון היה 0.9. ב16.9 היה 1.2 . ב20.9 היה 1.8. וב23.9יומיים לפני השאיבה בתאריך הפרוגסטרון קפץ ל 8.8 איך??? האם ערך זה נגרם כתוצאה מהטיפול? או מעיד על בעיית פוריות מוזר לי כי עד עכשיו כל הרופאים אמרו שהכל תקין אצלי עשיתי כל בדיקה אפשרית ופתאום זה..שאלה נוספת האם פרוגסטרון שכזה פוגע באיכות הביציות ששואבים? מצרפת קובץ של בדיקות הדם יומיים לפני השאיבה אשמח למענה..

רמות הפרוגסטרון אצלך קשורות כנראה לטיפול. פרוגסטרון גבוה לפני השאיבה בד"כ משפיע לרעה על שיעורי ההצלחה.

אבל הפעם היחידה שלקחתי נרות פרוגסטרון הייתה מעל חצי שנה ולקחתי בדיוק יומיים..איך אתה מסביר?

אההה עכשיו רואה שהבנתי לא נכון תתעלם מהתגובה הקודמת..אתה חושב שזה קרה העלייה המשמעותית כתוצאה מהטיפול? אבל זה היה מינון נמוך במיוחד 4 ימים מינון גונל 75. יום חמישי לטיפול 25 ובנוסף צטרוטייד יום שישי לטיפול מינון 50 + צטרוטייד ויום 7 מינון 50 בלי צטרוטייד וביום השמיני יומיים לפני השאיבה הזרקתי 3 דקפפטיל..הפרוגסטרון 8.8היה לפני הזרקת הדקפפטיל .מה נראה לך בטיפול יכל היה להקפיץ לי ככה את הפרוגסטרון? כשלאורך כל הבדיקות של הטיפול היה נמוך ( רשמתי לך ההודעה הראשונה את הרמות שהיו) בכל מקרה אצרף את הקובץ של us יומיים לפני השאיבה בדיקות הדם יומיים לפני השאיבה היו היו e2 -6816 פרוגסטרון 8.8 lh-3.5 מה קרה בפרוטוקול הזה להערכתך נשאבו 10 ביציות הופרו 3 רק 2 איכותיים מה זה אומר? אודה לך אם תענה על כל שאלותיי..

אני חושב שאת צריכה להתייעץ עם הרופא המטפל שבפניו כל הנתונים.

יותר סביר שמקור הפרוגסטרון הוא הזקיקים בשחלות.

האם פרוגסטרון גבוה מאוד (10) לפני שאיבה משפיע על הבציות ואיכות העוברים לרעה? האם במקרה כזה בכלל אין טעם לשאוב את הבציות?

תיתכן השפעה שלילית וביציות עם בשלות יותר. לעתים עדיף לבטל את השאיבה, אבל זה תלוי גם במספר הזקיקים, היסטוריה קודמת וכו.