כתר לומינירס: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכתר לומינירס?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כתר לומינירס: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום ד"ר, אני אמורה לעבור טיפול שיניים אסתטי ב 8 השיניים החותכות. הרופא שיניים נתן לי את כל האופציות: לומינירס, למינייט וכתרי חרסינה והסביר את כל היתרונות והחסרונות של כל אופציה. הוא אמר לי שעלי להחליט מה האופציה המועדפת עלי, ואני די אובדת עצות. האם תוכל משהו לכוון או למקד אותי על מנת שאוכל להחליט עם יותר בטחון. יש לציין שחלק מהשיניים החותכות טופלו בעבר עם סתימות, בשל עששת. עוד חשוב לי לומר שלא עומדת בפני מגבלה כלכלית. תודה!

יעל שלום, מבלי להתייחס למקרה הפרטי שלך (מכיון שלא בדקתי את השיניים ) אוכל להתייחס באופן כללי בלבד, ברפואת השיניים העולמית המתקדמת המגמה היא טיפולים שמרניים ככל הניתן (שימור חומר השן), כלומר , אם ניתן להגיע בעזרת ציפויי חרסינה לתוצאה אסתטית ותפקודית ללא השחזה נרחבת של שיניים כמובן שהתוצאה עדיפה בהרבה על ביצוע כתרים המחייבים השחזה רבה, לצורך כתר יש להשחיז כ1.5 ממ מכל היקף השן ואילו לצורך ציפוי משחיזים כ0.5 ממ בלבד ולעיתים אף פחות וההשחזה אמורה להיות בשכבת האמאייל בלבד, היום גם במקרים בהם ישנן סתימות נרחבות מאד אני אישית משתדל שלא לבצע כתרים בשיניים קדמיות אלא ציפויים היקפיים המקיפים גם את החלק הפנימי של השן ונמנע עי כך מביצוע כתר. לומינירס הינם ציפויים המבוצעים עי חברה אמריקאית בארצות הברית ובעבר השתמשנו בהם בעיקר בגלל חוזק החרסינה שאיפשרה להשתמש בחרסינה מאד דקה , ציפויים אלו הותאמו בעיקר לדרישות האמריקאים לאסתטיקה (שונות משלנו) וברב המקרים האסתטיקה לא היתה בשיאה, מה גם שהעבודות הגיעו מרחוק ושינויים ותיקונים היו בעייתיים לעומת עבודות המבוצעות עי טכנאי ברמה גבוהה מאד בארץ היכול גם להתרשם מהמטופל במעבדה ולא בשלטרחוק,הלומינירס ניבנו בהתאם להנחיות הרופא ואם הרופא אינו מתמחה באסתטיקה ברמה גבוהה ולא יודע לכיין את המעבדה לרצונותיו המדוייקים -התוצאות לא היו מוצלחות ,מכיון שאני הייתי הרופא שהעביר את סדנאות ההדרכה ללומינירס לרופאי השיניים בארץ-למיטב ידיעתי לא מביאים יותר ציפויים אלו לארץ ובעיקר מכיון שאין בהם צורך , הציפויים המבוצעים היום מהדור החדש מאד חזקים וטכנאי מיומן ומוכשר יכול לתת תוצאה מאד אסתטית ומאד חזקה ואין צורך היום להנות מחוזק היחסי שהיה בעבר ללומינירס על חשבון המרחק וחוסר התקשורת עם הטכנאי המבצע את העבודה, יש חשיבות עצומה מבחינת התוצאה לטכנאי מוכשר המבצע יחד עם הרופא המיומן את הטיפול

ד"ר אמיד שלום, האם הציפויים מהדור החדש המבוצעים היום ניתנים להדבקה ללא השחזת השן? תודה רבה

שלום רב, לפני כשנתיים ביצעתי טיפול שורש בניב עליון שהחל לאחרונה להאפיר. אחת מן האופציות הטיפוליות שהוצעה לי הייתה לפתוח את הסתימה ולבצע הלבנה פנימית.(האופציות האחרות היו כתר או ציפוי חרסינה LUMINNERS). מה דעתך? לדברי הרופא שבדק וצילם את השן, טיפול השורש שבוצע לשן הינו טוב והשן נותרה חזקה. דרך אגב, מה גרם להאפרת השן? בתודה מראש, דקלה.

דקלה שלום, שן שעברה טיפול שרש יכולה לשנות צבעה כתוצאה מחומרים בהם משתמשים בטיפול השרש , חדירת חומרים אל תוך השן או פירוק כלי דם הנמצאים בתוך השן, הלבנה פנימית יכולה לעזור בחלק מהמקרים להבהיר את צבע השן ויכולה לשמש כשלב ראשון שאם לא מצליח ניתן לאחריו לעבור לטיפולים אחרים כמו ציפוי חרסינה או כתר, לומינירס לא מבוצעים על שן אחת בלבד אלא על מספר שיניים, גם אם הרופא ירצה לבצע על שן אחת (כשזה לא מומלץ כשלעצמו) החברה המייצרת את הלומינירס לא תאפשר ביצוע רק על שן אחת

תודה רבה על תשובתך הזריזה והממצה ד"ר אמיד. האם נכון הדבר כי החומר המשתמשים בו לצורך הלבנה פנימית הינו אגרסיבי ויכול לגרום להרס חומר השן הפנימית, עד לכדי עקירה? אודה שוב לתשובתך, דקלה.